Samsung Galaxy Gear

Samsung Galaxy Gear

Chytré, ale hlavně praktické hodinky

 

IMAG0088

 

Chytré hodinky jsou dnes hodně módním tématem – model zvaný Pebble zaznamenal rekordní úspěch na crowdfundingovém serveru Kickstarter, úspěšně se prodává i konkurenční přístroj I’m Watch, z velkých firem se do téhle oblasti již před časem pustilo Sony a celý svět napjatě čeká, s čím přijde Apple. Dosud patrně nejzajímavější příspěvek do této kategorie ovšem pochází od Samsungu. V předvečer obřího berlínského veletrhu IFA představil korejský gigant na velkolepé předváděcí akci model Galaxy Gear, který se navenek od konkurenčních modelů nijak zásadně neliší,  nabízí ale několik velmi zajímavých a dosud nevídaných funkcí.

 

Na pohled hodinky vypadají podle očekávání – dotykový displej Super AMOLED má úhlopříčku 4,1 cm a rozlišení 320 x 240 bodů, s telefonem Gear komunikuje přes Bluetooth, jednoduché ovládání se omezuje na pár základních tahů po displeji. Na něm se kromě aktuálního času zobrazují třeba kalendářová data a když vám někdo zatelefonuje, uvidíte tu jméno nebo číslo volajícího. Potud v podstatě žádná převratná novinka. Na rozdíl od konkurence ovšem u Samsungu vybavili své hodinky miniaturním mikrofonem a reproduktorem, takže s nimi lze i telefonovat. K přijetí hovoru stačí zvednout hodinky k uchu, pokud chcete někomu zavolat vy, stačí vyslovit jméno dotyčného člověka (je-li uloženo v adresáři). To vypadá opravdu prakticky – v běžném životě se každou chvíli stane, že vám někdo telefonuje ve chvíli, kdy člověk dost dobře nemůže vytáhnout telefon z kapsy a mluvit (třeba při sportu, při řízení auta apod.). Na rozdíl od jiných chytrých hodinek, které sice zobrazí jméno volajícího, ale k hovoru stejně potřebujete telefon, tak Galaxy Gear jako skutečně praktická pomůcka pro nejrůznější situace.

 

Příjemným doplňkem je i kamera na řemínku – v případě potřeby opět nemusíte tahat z kapsy telefon či fotoaparát, stačí namířit objektiv na scénu a jedním tahem na displeji začnete fotografovat či natáčet. Nechybí ani krokoměr, s některou z nesčetných sportovních aplikací pro Android můžete tedy hodinky používat jako sporttester. Celé to má jen jeden háček – přístroj bude podle všeho kompatibilní jen s vybranými telefony Samsung Galaxy. Konkrétně jde o smartphony S3 a S4, případně o některý z hybridních modelů řady Note (nejnovější verzi Note 3 ostatně firma představila na stejné akci jako hodinky, zanedlouho se o ní dozvíte více i na těchto stránkách). Pokud vás tedy hodinky lákají a přitom používáte telefon jiného typu, nezbude vám než změnit model. Cenu Galaxy Gear zatím bohužel neznáme – pokud se během veletrhu dozvíme víc, dáme vědět.

 

Další příspěvky
Mrazivá pomsta – remake skvělého severského thrilleru
Mrazivá pomsta – remake skvělého severského thrilleru
Zabití syna obrátí život Nelse Coxmana (Liam Neeseon), řidiče sněžného pluhu, úplně naruby. Nechápe, proč se jeho dítěti muselo něco...
Léto s gentlemanem a také smutnou hromadou pamětníků
Léto s gentlemanem a také smutnou hromadou pamětníků
O filmu Jaromíra Hanzlíka s Jaromírem Hanzlíkem v hlavní roli se mluví už delší dobu s velkým očekáváním. Jeden z...
Nedotknutelní se dočkali nového, ryze amerického ztvárnění
Nedotknutelní se dočkali nového, ryze amerického ztvárnění
Remake slavného filmu Nedotknutelní dosud předcházela spíše pověst dalšího zbytečného filmu. Původní snímek z roku 2011 patří k tomu nejlepšímu,...