Samsung Knox

Samsung Knox

Komplexní řešení pro lepší zabezpečení od hardwaru až po aplikační vrstvu

 

samsung-knox-520x272

 

Samsung KNOX má tzv. „kontejner“, samostatné zabezpečené prostředí pro běh prověřených aplikací a ukládání dat. Aplikace spuštěné mimo kontejner mají jen omezený přístup k datům uloženým v kontejneru, kde je zabezpečení vynucováno ochranou na systémové úrovni. Uživatelská data uložená v kontejneru jsou chráněna před malwarem a phishingovými útoky stejně tak jako před pokusy o průnik do fyzických zařízení v případě odcizení nebo ztráty.

 

V kontejneru platformy lze mít uložené např. důležité osobní fotografie nebo videonahrávky bez obavy, že by kvůli hackerskému útoku mohlo dojít k úniku údajů. Můžete si také zvolit možnost ukládat podnikové aplikace a data, jako jsou firemní e-maily, kontakty a kalendář, což umožní IT oddělení spravovat příslušný kontejner prostřednictvím serveru EAS (Exchange ActiveSync Server).

 

Kromě toho Samsung podepsal smlouvu s americkým výrobcem antivirových řešení, jehož software bude chránit androidovské přístroje z řady Galaxy. Program od Lookoutu bude pravidelně scanovat telefony a tablety a hledat případné hrozby, které se do nich mohly dostat jako příloha emailu, z webové stránky nebo přes službu sdílení dokumentů. Tato nová aktivita je zaměřena hlavně na firemní zákazníky a bude  součástí celkového bezpečnostního řešení Knox, který Samsung ohlásil už v únoru.

 

Četné studie z poslední doby potvrzují, že nejvíce hackerů přitahuje (tedy kromě Windows samozřejmě) právě Android. Od začátku tohoto roku se objevilo 57 000 nových tipů malwaru. Samsung se spoluprací s Lookoutem snaží přesvědčit firmy, že jeho „androidovské“ přístroje mohou být plnohodnotnou alternativou platformám Blackberry a Windows Phone, které zdůrazňují své bezpečnostní funkce pro podniková řešení.

 

Ochrana proti malwaru je stále důležitější, protože stále více zaměstnanců používá své osobní přístroje pro přístup k citlivým firemním datům. Oficiálně to údajně povoluje zhruba jedna ze tří firem, ale řada lidí se k datům dostane i bez povolení – ne že by tím chtěli svého zaměstnavatele poškodit, prostě to je pro ně pohodlnější. Ostatně problém bezpečnosti Androidu bere vážně i Google: v srpnu odstranil ze svého Play Store tisíce aplikací, které prováděly změny v přístrojích uživatelů aniž by od nich k tomu dostaly souhlas.

 

screen-shot-2013-09-04-at-12-03-55-v3-620x458

Další příspěvky
Tenkrát v Hollywoodu je poslední i předposlední Tarantinův film
Tenkrát v Hollywoodu je poslední i předposlední Tarantinův film
Konec šedesátých let představoval velké změny v americké společnosti. Prezident Kennedy byl zavražděn, zuřila druhá válka ve Vietnamu, své zájmy...
Asus ZenBook Pro Duo – notebook se dvěma displeji
Asus ZenBook Pro Duo – notebook se dvěma displeji
Unikátní notebook se dvěma displeji Asus ZenBook Pro Duo (UX581) přichází na český trh. Hlavní 15,6palcový dotykový panel doplňuje ještě...
Slunovrat – slavnost se stane usměvavým peklem na zemi
Slunovrat – slavnost se stane usměvavým peklem na zemi
Skupina amerických vysokoškoláků se vypraví do Švédska. Jede s nimi i Dani (Florence Pugh), přítelkyně jednoho z nich, Christiana (Jack...