Samsung Knox

Samsung Knox

Komplexní řešení pro lepší zabezpečení od hardwaru až po aplikační vrstvu

 

samsung-knox-520x272

 

Samsung KNOX má tzv. „kontejner“, samostatné zabezpečené prostředí pro běh prověřených aplikací a ukládání dat. Aplikace spuštěné mimo kontejner mají jen omezený přístup k datům uloženým v kontejneru, kde je zabezpečení vynucováno ochranou na systémové úrovni. Uživatelská data uložená v kontejneru jsou chráněna před malwarem a phishingovými útoky stejně tak jako před pokusy o průnik do fyzických zařízení v případě odcizení nebo ztráty.

 

V kontejneru platformy lze mít uložené např. důležité osobní fotografie nebo videonahrávky bez obavy, že by kvůli hackerskému útoku mohlo dojít k úniku údajů. Můžete si také zvolit možnost ukládat podnikové aplikace a data, jako jsou firemní e-maily, kontakty a kalendář, což umožní IT oddělení spravovat příslušný kontejner prostřednictvím serveru EAS (Exchange ActiveSync Server).

 

Kromě toho Samsung podepsal smlouvu s americkým výrobcem antivirových řešení, jehož software bude chránit androidovské přístroje z řady Galaxy. Program od Lookoutu bude pravidelně scanovat telefony a tablety a hledat případné hrozby, které se do nich mohly dostat jako příloha emailu, z webové stránky nebo přes službu sdílení dokumentů. Tato nová aktivita je zaměřena hlavně na firemní zákazníky a bude  součástí celkového bezpečnostního řešení Knox, který Samsung ohlásil už v únoru.

 

Četné studie z poslední doby potvrzují, že nejvíce hackerů přitahuje (tedy kromě Windows samozřejmě) právě Android. Od začátku tohoto roku se objevilo 57 000 nových tipů malwaru. Samsung se spoluprací s Lookoutem snaží přesvědčit firmy, že jeho „androidovské“ přístroje mohou být plnohodnotnou alternativou platformám Blackberry a Windows Phone, které zdůrazňují své bezpečnostní funkce pro podniková řešení.

 

Ochrana proti malwaru je stále důležitější, protože stále více zaměstnanců používá své osobní přístroje pro přístup k citlivým firemním datům. Oficiálně to údajně povoluje zhruba jedna ze tří firem, ale řada lidí se k datům dostane i bez povolení – ne že by tím chtěli svého zaměstnavatele poškodit, prostě to je pro ně pohodlnější. Ostatně problém bezpečnosti Androidu bere vážně i Google: v srpnu odstranil ze svého Play Store tisíce aplikací, které prováděly změny v přístrojích uživatelů aniž by od nich k tomu dostaly souhlas.

 

screen-shot-2013-09-04-at-12-03-55-v3-620x458

Další příspěvky
Mrazivá pomsta – remake skvělého severského thrilleru
Mrazivá pomsta – remake skvělého severského thrilleru
Zabití syna obrátí život Nelse Coxmana (Liam Neeseon), řidiče sněžného pluhu, úplně naruby. Nechápe, proč se jeho dítěti muselo něco...
Léto s gentlemanem a také smutnou hromadou pamětníků
Léto s gentlemanem a také smutnou hromadou pamětníků
O filmu Jaromíra Hanzlíka s Jaromírem Hanzlíkem v hlavní roli se mluví už delší dobu s velkým očekáváním. Jeden z...
Nedotknutelní se dočkali nového, ryze amerického ztvárnění
Nedotknutelní se dočkali nového, ryze amerického ztvárnění
Remake slavného filmu Nedotknutelní dosud předcházela spíše pověst dalšího zbytečného filmu. Původní snímek z roku 2011 patří k tomu nejlepšímu,...