ScreenX se chystá po celém světě otevřít panoramatická kina

ScreenX se chystá po celém světě otevřít panoramatická kina

Nejmodernější kinosál

ScreenX expanduje do dalších zemí. Společnost Cineworld Group oznámila partnerství se společností CJ 4DPLEX, která v příštích několika letech otevře celkem sto nových ScreenX sálů, a to po celém světě. Cineworld Group vlastní v České republice síť multiplexů Cinema City. Nové sály budou instalovány v celé síti Cineworld Group v  USA, Velké Británii, Izraeli a v dalších sedmi evropských zemích.

Tato nová spolupráce znamená rozšíření nejmodernějších kinosálů. V nových sálech s technologií ScreenX se budou promítat klasické hollywoodské trháky v prémiové kvalitě, ale i nadcházející novinky. Například legendární Piráti z Karibiku, Kingsman: Zlatý kruh nebo Black Panther. Z novinek, které na své uvedení teprve čekají, je to Ant-Man a Wasp, Aquaman nebo Shazam!.

„Z tohoto nového formátu máme velkou radost. Potvrzuje to naší strategii přinášet filmovým fanouškům ten nejlepší filmový zážitek. U nás si na ScreenX budeme muset ještě chvíli počkat, ale jakmile u nás ScreenX otevřeme, budeme o tom informovat,“ uvedl Robert Švec, ředitel marketingu Cinema City.

ScreenX slibuje nové zážitky

Technologie ScreenX poskytuje divákům impozantní 270 stupňový panoramatický zážitek z filmu. Obraz je totiž rozšířen i na boční stěny sálu. Umožňuje tak tvůrcům filmu využít dalších ploch plátna a rozvinout tvůrčí možnosti. Unikátní trojstranný formát plátna je naprostou technologickou novinkou. Pohltí každého diváka a naprosto ho vtáhne do děje.

„Jsme odhodláni udržovat si prémiové filmové prostředí ve všech našich kinech po celém světě. Přijetí nejinovativnějších kinematografických technologií je klíčem k  tomu, abychom našim zákazníkům přinesli co nejlepší zážitek z filmu,“ říká Mooky Greidinger, generální ředitel společnosti Cineworld Group. Právě pod ní spadají multiplexy Cinema City v České republice.

O společnosti Cineworld Group

Skupina Cineworld byla založena v roce 1995 a její kořeny se datují do roku 1930 v kombinaci se společností Cinema City od roku 2014. V prosinci 2017 získal Cineworld americký filmový řetězec Regal Entertainment Group. Po dokončení dohody v únoru 2018 se rozšířená skupina stala druhým největším kinematografickým řetězcem na světě, s 9 538 sály v USA a Evropě.

Cineworld dnes provozuje kina v deseti zemích: USA, Velké Británii, Irsku, Polsku, Rumunsku, Izraeli, Maďarsku, České republice, Bulharsku a Slovensku, pokrývající trh přibližně 500 milionů lidí. Akvizice firmy Regal poskytuje společnosti Cineworld významnou přítomnost na americkém trhu kinematografie. Hlavními značkami Cineworld jsou Regal (v USA), Cineworld a Picturehouse (ve Velké Británii a Irsku), Cinema City (v celé Evropě) a Yes Planet (v celém Izraeli).

ScreenX

Další příspěvky
Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny – recenze
Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny – recenze
Předpotterovská série pokračuje v krasojízdě. Jeden z nejmocnějších kouzelníků Grindelwald (Johnny Depp) se dostal ze zajetí a dává dohromady národ...
Balón jako vstupenka k důstojnému životu ve svobodném světě
Balón jako vstupenka k důstojnému životu ve svobodném světě
V dobách studené války mnoho lidí toužilo opustit totalitní zemi a žít ve svobodném prostředí. Policejně střežený komunistický režim si...
Oni a Silvio dokazuje, že mít moc a majetek nestačí
Oni a Silvio dokazuje, že mít moc a majetek nestačí
Skandální vyprávění o soukromí a vyprázdněnosti života dlouholetého italského premiéra a mediálního magnáta Silvia Berlusconiho není pouhým politickým filmem. Představuje...