Sicario 2: Soldado nepřekonal první film o Sicariovi

Sicario 2: Soldado nepřekonal první film o Sicariovi

Volné pokračování

před třemi lety znamenitého snímku Sicario: Nájemný vrah přichází do kin. Josh Brolin a Benicio Del Toro tehdy společně bojovali proti brutálním praktikám narkomafie. Temný snímek, sugestivně podkreslený vynikající hudbou letos zesnulého multiinstrumentalisty a hudebního vizionáře Jóhanna Jóhannssona se dočkal pokračování. V Sicario 2: Soldado už nepotkáme naivní agentku, představovanou Emily Blunt, naopak Brolina a Del Tora ano. 

Nyní se o hudbu postaral rovněž islandský skladatel, Hildur Guðnadóttir, Jóhannssonův spolupracovník. Tedy hudbu, zadání bylo přiblížit se co nejvíce stylu hudby předchozího filmu. Výsledek ale spíše připomíná všudypřítomný, monotónně se opakující industriální hluk.

Dnešní Sicario 2: Soldado je jiný

Patrně nejslabším místem nového Sicaria je nudný scénář. Vládní agentura unese dceru mexického drogového dealera a sama ji zase osvobozuje. Politická hra, odehrávající se na mexicko-texaské hranici, prakticky připomíná čím dál méně přehledné roadmovie. Neustále se přepadávají různé konvoje aut, přičemž protivníci jsou vždy na místě nelítostně povražděni. Totam je ponuré napětí a neočekávané dějové zvraty prvního Sicaria.

Už se přes hranici nepašuje kokain, ale uprchlíci, nechybí ani modlitební koberečky a vybuchující teroristé. Vlastně máte pocit, že se díváte na televizní zpravodajství. Všechno je aktuální společenská problematika dnešní doby. Na tom by nebylo nic špatného, kdyby se dělo i něco navíc. Jenže v příběhu se nemáte na co těšit, postupně přestanete být i zvědaví, co bude dál. A náhlý konec vzbudí spíše rozpaky. Byť si připravil půdu pro pokračování.

Těšme se tedy na třetího Sicaria

Nejlepší se na druhém Sicariovi zdá zpráva, že bude i třetí díl. Industriální hudba při nepřetržitém dvouhodinovém omílání občas leze trochu na nervy. Ne zcela jasně pochopitelná je někdy motivace jednajících postav, zejména jejich politická rozhodnutí. Příběh je takřka výhradně o vojenské akci, sestávající se z dopravy školačky tam a zase zpátky za neustálého střílení.

Zvláštní je, že autorem scénáře byl v obou případech herec, režisér a v poslední době také scénárista Taylor Sheridan. A režisér druhého Sicaria Stefano Sollima před třemi lety natočil skvostný film Suburra. Vysoko nastavená laťka prvního Sicaria tedy zůstala nepřekonána. Nezachránili ho tentokrát ani tradičně výborný Benicio Del Toro nebo opětovně vynikající kamera velezkušeného filmového génia Dariusze Wolfského.

6/10

JJ

Sicario 2: Soldado (Sicario: Day of the Soldado, USA, Itálie, 2017)

žánr: akční, drama, krimi, thriller

režie: Stefano Sollima

scénář: Taylor Sheridan

kamera: Dariusz Wolski

hudba: Hildur Guðnadóttir

hrají: Benicio Del Toro, Josh Brolin, Isabela Moner, Jeffrey Donovan, Catherine Keener, Manuel Garcia-Rulfo, Matthew Modine, Shea Whigham, Ian Bohen, Tasha Ames, James Devoti, Jackamoe Buzzell, Catherine Haun, J.D. Garfield, Ryan Begay, Mario Moreno, Andrea Good, Lawrence Gilligan, Jake Picking, Bruno Bichir, Christopher Heyerdahl, Faysal Ahmed, David Castañeda, Rob Franco

délka: 122 minut

O znamenitém filmu s Beniciem Del Toro se dočtete zde.

Sicario

Další příspěvky
Rambo: Poslední krev – legenda odchází na odpočinek
Rambo: Poslední krev – legenda odchází na odpočinek
Zkušený veterán z Vietnamské války John Rambo se celý život živil zabíjením, a proto by rád na stará kolena dožil...
Lajna 2 – po dvou letech se vrací šílený trenér Hrouzek
Lajna 2 – po dvou letech se vrací šílený trenér Hrouzek
Úspěšná komediální hokejová minisérie se dočkala pokračování Lajna 2. Trenér Hrouzek je noční můrou pro všechny české hokejisty. Jeho tréninkové...
Canon rozšiřuje řadu EOS o EOS 90D a EOS M6 MARK II
Canon rozšiřuje řadu EOS o EOS 90D a EOS M6 MARK II
Nová zrcadlovka a bezzrcadlovka, mimořádně rychlé přístroje s mimořádně vysokým rozlišením. Jsou určené především pro pokročilé fotoamatéry, kteří chtějí zdokonalovat...