Slender Man – děsivý, štíhlý muž bez tváře, nikdo mu neuteče

Slender Man – děsivý, štíhlý muž bez tváře, nikdo mu neuteče

V malém americkém městečku se parta

středoškolaček nudí, a doslechne se o tajemné bytosti Slender Man. Pochopitelně báchorkám nevěří, a aby si dokázaly, o jaký jde nesmysl, uskuteční rituál, jenž by ho měl vyvolat. Nic se nestane, zasmějí se té hlouposti, ale brzy je smích přejde. To, když zmizí první z nich. V dalších dnech se začne roztáčet koloběh podivných událostí. Zmizí další kamarádka a ostatní začnou ovládat nepopsatelné halucinace. Jejich součástí je vždy vysoký, štíhlý muž bez tváře a v tmavém obleku.

Slender Man je zlo

Tento podivný humanoid se děvčatům dostává do hlavy, zkresluje jejich každodenní realitu a ony pak na své okolí působí nesrozumitelně a vyšinutě. Ve filmu se vyskytují skoro výhradně teenagerské postavy, rodiče jako by neexistovali.

Ať už si o příběhu budete myslet cokoliv, film má velmi dobře propracovanou obrazovou a zvukovou složku, podporující atmosféru strachu a děsu. Nechybí „lekavky“ a stupňování houstnoucí atmosféry nejprve graduje, pak ale tvůrcům asi došly nápady a vše začne stagnovat.

Každý se bojí jinak

Tím, že Slender Man je postava bez tváře,může si přes něj každý do jisté míry personifikovat své privátní běsy. O to účinněji strach působí. V případě dívčí party si lze všimnout, že každá z nich vidí Slender Mana poněkud odlišně a jiný je i způsob, jak se jich zmocňuje.

Pochopitelně nejděsivější je, když zlo nejde pojmenovat, pochopit, ani se mu přizpůsobit. Jediné, co máte u Slender Mana jisté, že koho si vybere, toho také dostane. Není sebemenší šance tomu zabránit, ani uniknout. Neví se jen, kdy a jak k tomu dojde.

Dá se říci, že vyvražďovací teenagerský příběh, ve kterém se věci dají do pohybu zhlédnutím videa, originality rozhodně moc nepobral. Děvčata neustále ječí strachy, chovají se iracionálně, až na jednu, která se naopak nebojí ničeho. Celkový dojem zcela jistě postrádá WOW! efekt, ale je určitě lepší, než slibují nelítostně odsuzující hodnocení tohoto filmu různě na internetu. A to je hlavní, když si od zážitku nebudete příliš slibovat, možná vás nakonec docela příjemně překvapí. Je škoda, že příběh tvůrci pečlivěji nepromysleli.

5/10

JJ

Slender Man (Slender Man, USA, 2018)
žánr: horor
režie: Sylvain White
scénář: David Birke
kamera: Luca Del Puppo
hudba: Brandon Campbell, Ramin Djawadi
hrají: Joey King, Julia Goldani Telles, Javier Botet, Annalise Basso, Taylor Richardson, Jaz Sinclair, Kevin Chapman, Michael Reilly Burke, Jessica Blank, Alex Fitzalan, Jeffrey Corazzini, Remington Keyes
délka: 93 minut

O jiném hororu si múžete přečíst zde.

Další příspěvky
Mrazivá pomsta – remake skvělého severského thrilleru
Mrazivá pomsta – remake skvělého severského thrilleru
Zabití syna obrátí život Nelse Coxmana (Liam Neeseon), řidiče sněžného pluhu, úplně naruby. Nechápe, proč se jeho dítěti muselo něco...
Léto s gentlemanem a také smutnou hromadou pamětníků
Léto s gentlemanem a také smutnou hromadou pamětníků
O filmu Jaromíra Hanzlíka s Jaromírem Hanzlíkem v hlavní roli se mluví už delší dobu s velkým očekáváním. Jeden z...
Nedotknutelní se dočkali nového, ryze amerického ztvárnění
Nedotknutelní se dočkali nového, ryze amerického ztvárnění
Remake slavného filmu Nedotknutelní dosud předcházela spíše pověst dalšího zbytečného filmu. Původní snímek z roku 2011 patří k tomu nejlepšímu,...