Sonim XP 7: Opravdu nerozbitný smartphone

Sonim XP 7: Opravdu nerozbitný smartphone

Po pádu na zem se odrazí zpátky do ruky jako tenisák

 

Sonim-XP7

 

V posledních letech jsme viděli několik přístrojů od zavedených značek jako Sony nebo Samsung, které byly vyrobeny tak, aby vzdorovaly živlům i lidské nešikovnosti. Dokonce i vlajkové lodě předních výrobců jsou dnes vodě a prachu odolné. Faktem totiž je, že lidé jsou nemehla. Telefony upouštíme na zem, případně do vody a výrobci se snaží minimalizovat škody, který svým drahocenným telefonům můžeme sami přivodit. Žádný z dosud vyrobených odolných smartphonů se svými parametry ani nepřiblížil nového Sonimu XP7. Nemá jen IP certifikaci (Ingress Protection), byl sestaven tak, aby vydržel nejdrsnější možné zacházení v outdoorových podmínkách.

 

Přístroj běží na Androidu 4.2.2., podporuje sítě LTE, má čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 400. Čtyřpalcový displej  s rozlišením 800 x 480 px chrání sklo Gorilla Glass 2 a můžete ho ovládat v rukavicích. Na zadní části je osmimegapixelový fotoaparát s auto focusem, přední aparát má rozlišení 1 MPix.

 

Tělo přístroje chrání gumový kryt, který je tak silný, že když telefon hodíte na zem, odrazí se zpět. Špičková baterie má obří kapacitu 4800 mAh, tedy skoro dvakrát více než takový Samsung Galaxy S5. Vydrží 1000 hodin v pohotovostním režimu a až 40 hodin hovoru. Reproduktor má výkon 103 dB abyste mohli telefonovat i v nejsilnější vichřici. Sonim XP7 je kompletně odolný proti prachu, písku a blátu a přežije ponoření do hloubky 20 metrů ve slané vodě. Vývojáři telefonu jsou natolik přesvědčeni o kvalitě svého produktu, že na něj nabízejí tříletou záruku.

 

Další příspěvky
Přistání na Měsíci prověřeno novými grafickými kartami Nvidia
Přistání na Měsíci prověřeno novými grafickými kartami Nvidia
Před čtyřmi lety se produkční tým Nvidia, zabývající se vytvářením video ukázek, pustil do zajímavého úkolu. Využil tehdejší nejlepší grafické...
Na krátko je natočené podle knihy roku 2010 Petry Soukupové
Na krátko je natočené podle knihy roku 2010 Petry Soukupové
Příběh chlapce, kterému lhali, i když v dobré víře. Jenže lež má krátké nohy a prozření nebývá příjemné. Jedenáctiletý Jakub...
Až na dno, rádoby dramatická romantika plná stesku a smutku
Až na dno, rádoby dramatická romantika plná stesku a smutku
Někdy být zase znovu šťastný a spokojený dá pořádně zabrat. Dokonce bývá nejdřív nezbytné klesnout až na dno, aby si...