Spolu to dáme vám připomene komedii Nedotknutelní

Spolu to dáme vám připomene komedii Nedotknutelní

Když máte bohatého tatínka,

který vás nechá flákat, je život jeden velký mejdan. Když ale i jemu dojde trpělivost, nastává problém. Přesně takový zkomplikoval život Lennymu. Opustil vysokou školu, po nocích se opíjel se spoustou děvčat a kamarádů, utrácel otcovy peníze. Až jednou se táta rozhodl, že napraví, co v jeho výchově zanedbal. Spolu to dáme je film natočený podle knihy, popisující událost, která se skutečně stala, a vlastně se dodnes děje. 

Lenny se musí začít starat o nevyléčitelně nemocného patnáctiletého chlapce Davida (Philip Schwarz), kterému zbývá pár měsíců života. Otec Dr. Reinhard (Uwe Preuss) Lennymu odebral auto, zablokoval platební karty a nezdárnému synkovi nezbývá, než se začít pořádně snažit. Davidovi plní všechna jeho takřka poslední přání. Sveze ho v závodním autě, vezme ho na striptýz, koupí mu drahou koženou bundu a spoustu dalšího. Oba si začnou být navzájem prospěšní. David dostává novou chuť do života a je šťastný. A Lenny zjišťuje, že být užitečný je docela jiný pocit, než se jen tak poflakovat po barech.

Spolu to dáme je povědomé

Jistě vás napadne, že tento děj tak trochu připomíná jiné dva filmy: slavnou komedii Nedotknutelní a mnohem slabší Než si pro nás přijde. Nedá se však mluvit o nějakém kopírování, vzhledem k tomu, že tenhle příběh se opravdu stal.

Vynikající jsou oba hlavní představitelé, okouzlí vás jejich vitalita a vynalézavost. Spolu to dáme jde do českých kin pouze s českým dabingem, zřejmě se distributor obával, že by němčina diváky odrazovala. Ovšem dabing nás naproti tomu ochudil o část původních hereckých výkonů.

Přestože se tomuto filmu nedají vytknout konkrétní nedostatky, celkově zpracování jinak jímavého příběhu působí spíš vlažně. Chvílemi docela i trochu nudí. Ale vyloženě špatný není, občas se usmějete, buďme tedy shovívaví.

6/10

JJ

Spolu to dáme (Dieses bescheuerte Herz, Německo, 2017)
žánr: komedie, drama

předloha: Daniel Meyer, Lars Amend (kniha)
režie: Marc Rothemund
scénář: Maggie Peren, Andi Rogenhagen
kamera: Christof Wahl
hudba: Johnny Klimek
hrají: Elyas M’Barek, Philip Schwarz, Nadine Wrietz, Uwe Preuss, Lisa Bitter, Jürgen Tonkel, Sebastian Gerold, Tesha Moon Krieg, Jo Kern, Lena Meckel, Karin Thaler, Joshua van Dalsum, Gerhard Wittmann
délka: 104 minut

O jiném, podobně milém filmu si můžete přečíst zde.

Spolu to dáme

Další příspěvky
Mrazivá pomsta – remake skvělého severského thrilleru
Mrazivá pomsta – remake skvělého severského thrilleru
Zabití syna obrátí život Nelse Coxmana (Liam Neeseon), řidiče sněžného pluhu, úplně naruby. Nechápe, proč se jeho dítěti muselo něco...
Léto s gentlemanem a také smutnou hromadou pamětníků
Léto s gentlemanem a také smutnou hromadou pamětníků
O filmu Jaromíra Hanzlíka s Jaromírem Hanzlíkem v hlavní roli se mluví už delší dobu s velkým očekáváním. Jeden z...
Nedotknutelní se dočkali nového, ryze amerického ztvárnění
Nedotknutelní se dočkali nového, ryze amerického ztvárnění
Remake slavného filmu Nedotknutelní dosud předcházela spíše pověst dalšího zbytečného filmu. Původní snímek z roku 2011 patří k tomu nejlepšímu,...