Spolu to dáme vám připomene komedii Nedotknutelní

Spolu to dáme vám připomene komedii Nedotknutelní

Když máte bohatého tatínka,

který vás nechá flákat, je život jeden velký mejdan. Když ale i jemu dojde trpělivost, nastává problém. Přesně takový zkomplikoval život Lennymu. Opustil vysokou školu, po nocích se opíjel se spoustou děvčat a kamarádů, utrácel otcovy peníze. Až jednou se táta rozhodl, že napraví, co v jeho výchově zanedbal. Spolu to dáme je film natočený podle knihy, popisující událost, která se skutečně stala, a vlastně se dodnes děje. 

Lenny se musí začít starat o nevyléčitelně nemocného patnáctiletého chlapce Davida (Philip Schwarz), kterému zbývá pár měsíců života. Otec Dr. Reinhard (Uwe Preuss) Lennymu odebral auto, zablokoval platební karty a nezdárnému synkovi nezbývá, než se začít pořádně snažit. Davidovi plní všechna jeho takřka poslední přání. Sveze ho v závodním autě, vezme ho na striptýz, koupí mu drahou koženou bundu a spoustu dalšího. Oba si začnou být navzájem prospěšní. David dostává novou chuť do života a je šťastný. A Lenny zjišťuje, že být užitečný je docela jiný pocit, než se jen tak poflakovat po barech.

Spolu to dáme je povědomé

Jistě vás napadne, že tento děj tak trochu připomíná jiné dva filmy: slavnou komedii Nedotknutelní a mnohem slabší Než si pro nás přijde. Nedá se však mluvit o nějakém kopírování, vzhledem k tomu, že tenhle příběh se opravdu stal.

Vynikající jsou oba hlavní představitelé, okouzlí vás jejich vitalita a vynalézavost. Spolu to dáme jde do českých kin pouze s českým dabingem, zřejmě se distributor obával, že by němčina diváky odrazovala. Ovšem dabing nás naproti tomu ochudil o část původních hereckých výkonů.

Přestože se tomuto filmu nedají vytknout konkrétní nedostatky, celkově zpracování jinak jímavého příběhu působí spíš vlažně. Chvílemi docela i trochu nudí. Ale vyloženě špatný není, občas se usmějete, buďme tedy shovívaví.

6/10

JJ

Spolu to dáme (Dieses bescheuerte Herz, Německo, 2017)
žánr: komedie, drama

předloha: Daniel Meyer, Lars Amend (kniha)
režie: Marc Rothemund
scénář: Maggie Peren, Andi Rogenhagen
kamera: Christof Wahl
hudba: Johnny Klimek
hrají: Elyas M’Barek, Philip Schwarz, Nadine Wrietz, Uwe Preuss, Lisa Bitter, Jürgen Tonkel, Sebastian Gerold, Tesha Moon Krieg, Jo Kern, Lena Meckel, Karin Thaler, Joshua van Dalsum, Gerhard Wittmann
délka: 104 minut

O jiném, podobně milém filmu si můžete přečíst zde.

Spolu to dáme

Další příspěvky
Bez věcí nad věcí se zamýšlí nad naším konzumním životem
Bez věcí nad věcí se zamýšlí nad naším konzumním životem
Umíte si představit, jaké by bylo vůbec nic nevlastnit? A ještě o vše přijít ze dne na den? Toni a...
Kořist aligátorům obvykle neunikne, jen výjimečně ve filmu
Kořist aligátorům obvykle neunikne, jen výjimečně ve filmu
Při hurikánu a povodni se otec Haley Kellerové (Kaya Scodelario) dlouho neozývá. Dcera o něj má čím dál větší starost,...
Yesterday – co by se stalo, kdyby nikdy neexistovali Beatles
Yesterday – co by se stalo, kdyby nikdy neexistovali Beatles
Jednou si takhle jede neúspěšný písničkář a kytarista Jack Malik (Himesh Patel) v noci domů na kole. Najednou na několik...