Telefon nebo fotoaparát?

Telefon nebo fotoaparát?

Obě kategorie se natolik přiblížily, že pomalu bude třeba pro tyto přístroje hledat nový název

 

GALAXY S4 zoom (6)

 

 

Máte telefon, jeden z nejlepších na trhu (ano, řeč je o Samsungu Galaxy S4), a zpředu nedává ničím znát, že je víc, než běžným, byť pěkným telefonem s velkým displejem. Otočíte ho – a vida, z druhé strany vypadá jako fotoaparát s bleskem a zoomovacím objektivem. Z této strany by naopak nikoho nenapadlo, že drží v ruce telefon.

Tímto zřejmě padá jedno z posledních omezení při fotografování mobilem. Kvalita fotek při dnešním internetovém použití už dávno dosáhla docela obstojné úrovně, značným nedostatkem však doposud byla absence optického zoomu.

 

GALAXY S4 zoom (3)

 

Samsung Galaxy S4 zoom se pyšní 10ti násobným optickým zoomem, snímačem CMOS s rozlišením 16 Mpix, bleskem a integrovaným optickým stabilizátorem.

Zajímavá je také novinka v podobě funkce Zoom Ring. Dokáže kdykoliv a okamžitě, třeba během hovoru, aktivovat fotoaprát za účelem bleskurychlého pořízení snímku, o který byste jinak mohli během hovoru přijít. Samozřejmostí je nejnovější operační systém Android Jelly Bean 4.2.

 

Zdá se, že odteď pro mnoho lidí přestanou mít klasické kompaktní fotoaparáty smysl.

 

GALAXY S4 zoom (8)

 

GALAXY S4 zoom (7)

Další příspěvky
Fotoaparát Fujifilm GFX100 se stává vlajkovou lodí se 102 MPx
Fotoaparát Fujifilm GFX100 se stává vlajkovou lodí se 102 MPx
Nový model je vybavený snímačem o velikosti 43,8 mm x 32,9 mm, který je zhruba 1,7krát větší, než standardní 35mm...
Fujifilm X-T30 – fotoaparát pro začátečníky i pokročilé
Fujifilm X-T30 – fotoaparát pro začátečníky i pokročilé
Nejnovější přírůstek v řadě fotoaparátů X Series, oblíbených pro svou mimořádnou kvalitu obrazu a patentovanou technologii reprodukce barev, má název...
Rolleiflex Instant kamera – návrat „dvouoké“ legendy
Rolleiflex Instant kamera – návrat „dvouoké“ legendy
Rollei uvádí na trh dlouho očekávanou dvouokou zrcadlovku v limitované edici Rolleiflex Instant kamera Je nostalgickým ohlédnutím za touto známou...