Televize, která vám zmizí před očima jako chameleon

Televize, která vám zmizí před očima jako chameleon

Designová televize v interiéru

zcela splyne s prostředím. Už vás nebude štvát obrovský černý obdélník na zdi obýváku. Ve chvílích, kdy televize není potřeba, vypnete ji se vším všudy.

Představte si televizor, který na sebe vezme věrnou podobu toho, co se nachází za ním. Hravě tak splyne s okolím, zcela zmizí před zraky všech přítomných a příjemně dotvoří ničím nerušený styl interiéru. Nová modelová řada televizorů Samsung QLED touto schopností vyniká díky režimu Ambient. Kromě sladění televizoru s barevným provedením stěny, na které je televizor připevněný, lze tento režim využít i k přeměně televizoru na centrální domácí zařízení.

Nenápadný styl centrálního prvku

Režim Ambient přes mobilní aplikaci rozpozná barvu a vzor zdi, na které je televizor nainstalován. Dokáže obrazovku přizpůsobit dekoru interiéru, čímž vznikne zdánlivě průhledná obrazovka. Samsung tím nabízí elegantní řešení všem uživatelům, kteří preferují velkoformátové televizory, ale nechtějí ve svém interiéru velkou rušivou černou plochu.

Pokud je televizor v režimu Ambient v průměru hodinu a půl ráno a hodinu a půl večer, což jsou nejfrekventovanější časy aktivity většiny lidí ve svých domácnostech, spotřeba energie vzroste měsíčně ani ne o 20 korun.

Televize

Televize Samsung QLED může navíc vypadat jako obraz včetně elegantního rámu.

Televize rozpozná páníčka

Díky režimu Ambient u řady QLED nabízejí televizory svým majitelům nejen unikátní designové řešení, ale navíc i přehledné uspořádání všech potřebných informací na jedné obrazovce. Televizor také dokáže rozpoznat přítomnost člověka díky integrovanému pohybovému senzoru. Díky tomu aktivovuje obsah na obrazovce a zase ho vypne, když z místnosti všichni odejdou. Do budoucna budou v režimu Ambient dostupné i informace z oblasti počasí, dopravy atd.

Propojení jediným kabelem

Další designový unikát letošní řady QLED TV představuje i unikátní kabel One Invisible Connection. Ten bez jakýchkoliv dalších zbytečných kabelů propojuje televizor, externí zařízení a elektrické zásuvky. V televizním odvětví představuje One Invisible Connection první samostatný kabel schopý přenášet velké množství AV dat rychlostí světla a zároveň elektrický proud. Díky němu si diváci vychutnají nejen sledovaný obsah, ale i dokonale čistý vzhled okolí televizoru.

Chytrá TV

Vedle nové kvality obrazu a designových vylepšení je nyní modelová řada chytrých televizorů Samsung pro rok 2018 ještě chytřejší. Funkce snadného přihlášení (Effortless Login) zásadně zrychlila počáteční připojování k wi-fi a dobu nastavení aplikací při prvotním nastavení televizoru, čímž se zpříjemní uživatelský zážitek při této činnosti.

Užívání QLED televizorů modelové řady 2018 je jednodušší i díky aplikaci Bixby, což je inteligentní platforma, kterou společnost Samsung poprvé spustila na svých mobilních zařízeních. Televizory budou schopny rozumět mluvené řeči a rychle vyhledávat obsah; díky technologii strojového učení se budou postupem času dále učit.

Aplikace Bixby bude v České republice dostupná později. Otázkou je, zda i v češtině. Prostřednictvím nové aplikace SmartThings mohou majitelé televizorů synchronizovat svůj telefon s televizí a usnadnit si tak jeho nastavení. Přístup k funkcím včetně programového průvodce, dálkové ovládání i sdílení videí mezi obrazovkami.

V předprodeji získají zákazníci navíc zdarma signovanou fotografii od Tomáše Třeštíka. Do 29. dubna probíhá předprodej nových televizorů QLED, které byly celosvětově představeny na začátku března v New Yorku.

Samsung odhalil ceny jednotlivých modelů a pro první majitele těchto vlajkových lodí má navíc i dárek. K jakémukoliv televizoru QLED 2018 zakoupenému v předprodeji dostane zákazník velkoformátovou autorskou fotografii předního českého fotografa Tomáše Třeštíka s vlastnoručním podpisem.

Předprodej modelů z nové řady QLED TV (mimo řadu Q6) je možný až do 29. dubna 2018 zde.

Televize

Televize Samsung QLED dokáže splynout s pozadím.

O srovnání jiných technologií zobrazovačů jsme v minulosti psali například zde.

Další příspěvky
Bolest a sláva – nový Almodóvarův film s Banderasem
Bolest a sláva – nový Almodóvarův film s Banderasem
Slavný filmový režisér Salvador Mallo (Antonio Banderas) dosáhl takřka všeho, co ve svém oboru mohl dokázat. Nikdo však netuší, jaká...
Fotoaparát Fujifilm GFX100 se stává vlajkovou lodí se 102 MPx
Fotoaparát Fujifilm GFX100 se stává vlajkovou lodí se 102 MPx
Nový model je vybavený snímačem o velikosti 43,8 mm x 32,9 mm, který je zhruba 1,7krát větší, než standardní 35mm...
Bezdrátová projekce BenQ InstaShow nově přes USB-C
Bezdrátová projekce BenQ InstaShow nově přes USB-C
Okamžitou projekci přes USB-C z notebooků, stolních počítačů i MacBooků umožňuje bezdrátová projekce BenQ InstaShow. Nová verze s označením WDC10C...