Ten pravý, ta pravá? Opravdu platí, že se protiklady přitahují?

Ten pravý, ta pravá? Opravdu platí, že se protiklady přitahují?

Úplně náhodou do sebe vrazí na letišti

dva cestující. Frank (Keenu Reeves) a Lindsay (Winona Ryder). Oba jsou otrávení, a navíc si jsou od prvního momentu nesympatičtí. Jenže osud je posadil následně vedle sebe v letadle, a aby toho nebylo málo, zjišťují, že cestují na stejnou svatbu. Tedy oba čekali, že tenhle víkend bude otrava, ale že až taková? Ten pravý, ta pravá? se stává hořkou komedií o potřebě přežít jeden hodně zkažený víkend. Na druhou stranu tím pádem mají i dost společného. Nesnášejí svatby, žijí single, nenávidí ženicha a nevěstu. Jejich negativismus a sarkastický humor uprostřed všech těch šťastných lidí je nevyhnutelně svede dohromady. A tak z nudy tráví čas rozhovory protkanými ironickým, černým humorem a nenávistnými poznámkami.

Ten pravý, ta pravá, v originále Cíl cesty svatba

Celý snímek má výrazně konverzační charakter. Skládá se ze série situací, ve kterých Lindsay s Frankem provozují rozhovory na určité téma. A nutno podotknout, že dialogy jsou vtipné, inteligentní a svižné. I když výchozí situace je většinou statická, rozhodně nejsou většinou žádná nuda. Celý film stojí na pevných základech vynikajících hereckých výkonů Winony Ryder a Keanu Reevese. Ostatní postavy, které se občas mihnou, jsou zcela nepodstatné.

Všeobecně se dá říci, že filmoví bručouni bývají oblíbení. Vzpomeňme třeba Jacka Nicholsona v Lepší už to nebude, Harrisona Forda v Šest dní, sedm nocí, Ondřeje Vetchého v Bezva ženské na krku. Patří mezi ně koneckonců i zelený zlobr Šrek. Vždy se nakonec ukáže, jaké mají dobré srdce a celkem přívětivé vlastnosti, když ta jejich drsná slupka konečně odpadne. A nejinak je tomu s Frankem a Lindsay.

Tak nějak během filmu pořád čekáte, jestli k sobě najdou cestu, byť do poslední minuty není nic jisté. Díky výkonům obou hlavních představitelů, cynickému humoru a neobvyklé formě, připomínající zfilmovanou divadelní hru, si tento snímek pozornost zaslouží.

7/10

JJ

Ten pravý, ta pravá? (Destination Wedding, USA, 2018)

žánr: komedie

režie: Victor Levin

scénář: Victor Levin

kamera: Giorgio Scali

hudba: William Ross

hrají: Keenu Reeves, Winona Ryder

délka: 90 minut

O další komedii se dočtete zde.

Ten pravý, ta pravá

Další příspěvky
Domestik dokáže obětovat cyklistice úplně všechno
Domestik dokáže obětovat cyklistice úplně všechno
Roman se zotavuje po úraze a doufá, že se dostane minimálně na dřívější výkonnostní úroveň. A protože je pro něho...
Predátor: Evoluce – mimozemský výsadek na Zemi pokračuje
Predátor: Evoluce – mimozemský výsadek na Zemi pokračuje
K naší planetě se vesmírem blíží několik vesmírných lodí. Na palubě si každá nese jednoho Predátora, starého známého ze dvou...
Alcatel 5V – vlajková loď s udivujícím poměrem cena/výkon
Alcatel 5V – vlajková loď s udivujícím poměrem cena/výkon
Velký displej s poměrem stran 19:9, duální fotoaparát s umělou inteligencí a prémiový design za víc, než rozumnou cenu. Co víc...