Test: Bezdrátové reproduktory Bose ovládané chytrou aplikací

Test: Bezdrátové reproduktory Bose ovládané chytrou aplikací

Tentokrát jsme otestovali hned dva neobvyklé

bezdrátové reproduktory Bose. Nejde však o jen tak nějaké běžné, tuctové výrobky. Tyto reproduktory se připojují přes wi-fi a díky aplikaci SoundTouch lze jejich využití dále komfortně rozšiřovat.

Reprodukční zařízení značky Bose jsou známá mimořádnými zvukovými vlastnostmi. Nepatří pravda k nejlevnějším, investice do nich se však vrátí v podobě kvalitního provedení a bohatého zvuku. Ani námi testované dva reproduktory SoundTouch 10 a stereofonní SoundTouch 20 nejsou výjimkou. Využití naleznou v jakékoliv domácnosti nebo kanceláři a jejich výhody si naplno vychutnáte, když si jich pořídíte více do různých místností.

Bezdrátové reproduktory Bose

Bose SoundTouch 20

Přes aplikaci

Nejprve je třeba si stáhnout aplikaci SoundTouch. K dispozici je pochopitelně zdarma a včeštině, pro iOS i Android. Musíme do ní postupně přidat všechny dostupné reproduktory. Proběhne párování, zadání hesla na wi-fi a reproduktory si stáhnou nejnovější aktualizace. To chvíli trvá. Po zadání regionu si aplikace sama postahuje všechny dostupné rozhlasové stanice.

Každý reproduktor si v aplikaci pojmenujeme, například „Obývák“, „Pracovna“, „Kuchyně“, a můžeme začít poslouchat.

Reproduktory lze sdružit do skupin přehrávajících z téhož zdroje nebo na každém poslouchat něco jiného. Přitom ovládání je k dispozici všem členům domácnosti jejich mobilními telefony. Pro každý reproduktor si nastavíme individuální hlasitost. Ovládat ji pak můžeme pro všechny společně nebo pro každý zvlášť. Dva stejné reproduktory také není problém provozovat v klasickém stereorežimu.

Použití a vlastnosti

Zvuk obou reproduktorů je vzhledem k rozměrům nečekaně čistý a vyrovnaný v celém spektru, od basů až po výšky. Pochopitelně SoundTouch 20 je o kategorii výše, provedením i cenově. V aplikaci nebo na dálkovém ovladači (případně přímo tlačítky nahoře na reproduktorech) si můžeme uložit do šesti předvoleb oblíbenou písničku, album, rozhlasovou stanici nebo uložiště. K přehrávání totiž tyto reproduktory umí využít takřka jakékoliv zdroje: telefon, počítač, domácí server, ale i internové služby jako Deezer, Spotify, Tidal nebo Amazon. Do seznamu si je pro snadné přepínání přidáte v jednoduchém, intuitivním rozhraní aplikace.

Bezdrátové reproduktory Bose

Bose SoundTouch 10

Telefonem se reproduktory nechají nejen nastavovat, ale i zapínat a vypínat.

Propojení přes wi-fi má několik výhod. Lze přenášet více dat v celém jejím dosahu. Přenos je stabilní, a nezatěžuje telefon energeticky tolik, jako by to bylo v případě Bluetooth. Ten by navíc nedovolil během přehrávání telefon používat, vždy by během hovoru přerušoval přehrávání. Pokud budete chtít reproduktor kamkoliv dočasně odnést, hudbu do něj pochopitelně lze streamovat i přes Bluetooth.

Díky tradiční kvalitě zařízení této značky a promyšlené, praktické aplikaci je i přes vyšší cenu užitná hodnota těchto reproduktorů výhodná a od první chvíle si jejich používání zamilujete. Také se nám je ani nechtělo po skončení testu vracet.

Bezdrátové reproduktory Bose

Soundtouch 10 pořídíte za 6 290 Kč, výkonější Soundtouch 20 pak za 10 990 Kč, včetně DPH. Výhradním distributorem značky Bose pro Českou republiku je Basys.

JJ

O dalších zařízení Bose jsme psali například zde a zde.

Bezdrátové reproduktory Bose

Bose SoundTouch 20

Další příspěvky
Sdílené dopravní prostředky mají pomoci dopravě ve městech
Sdílené dopravní prostředky mají pomoci dopravě ve městech
V posledních letech vznikají nové koncepty sdílené dopravy další, vylepšené generace. Prvopočátky sdílení jednoho dopravního prostředku více lidmi můžeme vidět...
Největší bezpečnostní riziko každé firmy jsou její zaměstnanci
Největší bezpečnostní riziko každé firmy jsou její zaměstnanci
Jak se firmy mohou ochránit? Každodenní praxe ukazuje, že největší bezpečnostní riziko pro firmy představují jejich zaměstnanci. Ať už jsou...
Godzilla II: Král monster – řežba pořádně mocných potvor
Godzilla II: Král monster – řežba pořádně mocných potvor
Kultovní japonský obří ještěr se dočkal desítek filmových zpracování. Na plátně se poprvé objevil roku 1954, a jeho oblíbenost mimo...