Test: Bezdrátové špunty Sony se povedly

Test: Bezdrátové špunty Sony se povedly

Sluchátka typu špunty jsou charakteristická umístěním

až do ušního zvukovodu. Někdo je proto nemá rád, faktem ale je, že takto výrazně oddělí uživatele od okolního hluku. Také se vyznačují důraznější reprodukcí hlubokých tónů, což platí i v případě konkrétně těchto sluchátek. Bezdrátové špunty Sony MDR-AS800BT se skládají ze dvou relativně velkých tělísek reprodukujících zvuk, propojených krátkým kabelem, který uprostřed ústí do drobného podélného bluetoothového vysílače. Ten se při nošení nachází vzadu za krkem.

Bezdrátové špunty sony

Obě sluchátka jsou oválného tvaru a z uší dost vyčnívají. Tím je i jejich těžiště posunuto vně uší, proto jsou opatřena silikonovými úchyty, které je v ušních boltcích lépe stabilizují. Pravé sluchátko má v horní části multifunkční tlačítko sloužící k zapnutí sluchátek a obsluze telefonických hovorů.

Bezdrátové špunty – zkušenosti z provozu

Spárování přes bluetooth nebo NFC je snadné a proběhlo na první pokus, přesně podle návodu. Vyzkoušeli jsme různé druhy hudby, zdrojem byly MP3 nejvyšší kvality z japonských nahrávek rockové i akustické hudby. Především je nutno uznat, že veškerou hudbu sluchátka reprodukovala naprosto příjemně poslouchatelně, bez závažnějších nedostatků. Pochopitelně jde o poslech především na ulici a v dopravních prostředcích, kde ztrácejí jakékoliv hifistické nároky smysl. Důležité je, aby byly reprodukovány všechny složky zvukového spektra, což v tomto případě jsou. Dokonce překvapivě čistě, a to včetně basů. Snad jen v případě Rammstein sluchátka ztrácela dech, ale s těmi mají co dělat i mnohem dražší modely.

Pro samotné umístění a nošení sluchátek je lepší léto. Kabel s vysílačem za krkem nedrhne o límec a sluchátka se nemají při otočení hlavy snahu vytrhnout z ucha. Z hlediska poslechového je lepší zima, protože vám kulich pomůže tlačit sluchátka do uší. Nejen bezpečněji drží na místě, ale lépe hrají basy. Udávaná doba provozu na jedno nabití je 4,5 hodiny, což odpovídá.

Celkově lze shrnout, že tento model sice zdaleka není z nejlevnějších, nicméně velmi slušně drží v uších i zcela uspokojivě hraje. S klidným svědomím je lze doporučit i náročnějším uživatelům, jen upozorňujeme, že nejsou příliš vhodná k běhání.

Cena 3148 Kč.

JJ

Další příspěvky
Bolest a sláva – nový Almodóvarův film s Banderasem
Bolest a sláva – nový Almodóvarův film s Banderasem
Slavný filmový režisér Salvador Mallo (Antonio Banderas) dosáhl takřka všeho, co ve svém oboru mohl dokázat. Nikdo však netuší, jaká...
Fotoaparát Fujifilm GFX100 se stává vlajkovou lodí se 102 MPx
Fotoaparát Fujifilm GFX100 se stává vlajkovou lodí se 102 MPx
Nový model je vybavený snímačem o velikosti 43,8 mm x 32,9 mm, který je zhruba 1,7krát větší, než standardní 35mm...
Bezdrátová projekce BenQ InstaShow nově přes USB-C
Bezdrátová projekce BenQ InstaShow nově přes USB-C
Okamžitou projekci přes USB-C z notebooků, stolních počítačů i MacBooků umožňuje bezdrátová projekce BenQ InstaShow. Nová verze s označením WDC10C...