Test: TrekStor SurfTab Twin 11,6 příjemně překvapil

Test: TrekStor SurfTab Twin 11,6 příjemně překvapil

Podívali jsme se po praktické stránce

na nedávno představené zařízení 2 v 1 SurfTab Twin, na českém trhu nové značky TrekStor. Hned v úvodu je třeba říct, že tento tabletonotebook je na trhu prodáván za značně sympatickou cenu 5690 Kč. Po vybalení z krabice zjistíte, že má příjemný, matně černý, jakoby sametový povrch, za který se dobře  drží. Po otevření notebooku v zadní části přijdeme o protiskluzové nožičky, protože se pootočí pant, který mírně nadzvedne klávesnici, aby se na ní lépe psalo.

Displej je dotykový a snadno odnímatelný. Nainstalované Windows 10 jsou na dotykované ovládání uzpůsobeny.

TrekStor SurfTab

Zacházení se SurfTab Twin

Spojení tabletu a klávesnice působí velmi důvěryhodně, a je řemeslně kvalitně zpracované. Tablet se po stranách nasadí na dvě vodící lišty a uprostřed na konektor. Na místě pevně drží díky silnému neodymovému magnetu.

Při zacházení s otevřeným víkem v poloze notebook je třeba mít na paměti, že takřka veškerý hardware je umístěn za displejem. Je proto snazší přístroj převrátit, než v případě klasického notebooku, který má ve víku pouze lehký displej.

Maximální úhel otevření.

Maximální úhel otevření.

Oddělit tablet od základny lze v kterékoliv fázi činnosti prostým uchopením jednou rukou a zatáhnutím směrem nahoru. Operační systém se zeptá, jestli se má přepnout do režimu tabletu, případně lze nastavit, aby tak učinil automaticky. V části s klávesnicí jsou dvě klasická USB, ostatní přípojná místa najdete po stranách tabletové části.

V provozu

Film se načetl bez problémů (titulky ve formátu *.srt nikoliv), stereofonní reproduktory po stranách poskytují na vyšších středních kmitočtech čistý, nezkreslený zvuk i na nejvyšší hlasitost, někdy možná až trochu moc šustivý. Na hlubší tóny můžete pochopitelně zapomenout. Širokoúhlý obraz je jasný, kvalitní s příjemnými detaily, a dostatečně velkým pozorovacím úhlem. To oceníte, když se budete chtít na tabletu ve dvou podívat na film.

Jistou nevýhodou SurfTabu je relativně malý úložný prostor. Veškerých 32 GB je opravdu skromná velikost, ovšem rozšiřitelná prostřednictvím až 128 GB MicroSD karty. Nepříliš přesný touchpad by mohl někoho chvíli nervovat, ale dá se na něj zvyknout.

Na jedno nabití zkouknete dva až tři průměrně dlouhé filmy, a vyřídíte spoustu postů na sítích i mejly. Co víc si přát?

Vzhledem k tomu, v jaké cenové kategorii se pohybujeme, není tomuto zařízení moc co vytknout. Je víceméně bez konkurence. Běžnému uživateli prokáže naprosto vyhovující službu.

JJ

Konektor (uprostřed) a vodící lišty po stranách.

Konektor (uprostřed) a vodící lišty po stranách.

techdata SurfTab

O značce TrekStor jsme již psali zde.

Další příspěvky
Bolest a sláva – nový Almodóvarův film s Banderasem
Bolest a sláva – nový Almodóvarův film s Banderasem
Slavný filmový režisér Salvador Mallo (Antonio Banderas) dosáhl takřka všeho, co ve svém oboru mohl dokázat. Nikdo však netuší, jaká...
Fotoaparát Fujifilm GFX100 se stává vlajkovou lodí se 102 MPx
Fotoaparát Fujifilm GFX100 se stává vlajkovou lodí se 102 MPx
Nový model je vybavený snímačem o velikosti 43,8 mm x 32,9 mm, který je zhruba 1,7krát větší, než standardní 35mm...
Bezdrátová projekce BenQ InstaShow nově přes USB-C
Bezdrátová projekce BenQ InstaShow nově přes USB-C
Okamžitou projekci přes USB-C z notebooků, stolních počítačů i MacBooků umožňuje bezdrátová projekce BenQ InstaShow. Nová verze s označením WDC10C...