Tři blízcí neznámí vypráví strhující případ trojčat

Tři blízcí neznámí vypráví strhující případ trojčat

V osmdesátých letech

ohromila celou Ameriku senzace. Náhoda svedla dohromady tři mladé kluky, kteří zjistili, že jsou jednovaječná trojčata. Byli hned po narození rozděleni a adoptováni. Až do dospělosti netušili, že nejsou jedináčci. V devatenácti letech se setkali a snímek Tři blízcí neznámí vypráví jejich neuvěřitelný příběh, natočený podle skutečné události.

Pro všechny tři mladíky odstartovalo shledání nejkrásnější období jejich života. Byli si k nerozeznání podobní, měli stejné zvyky, pohyby, názory i vkus. Pronajali si bydlení vedle sebe, děvčat měli, co hrdlo ráčí, stali se celebritami. Jejich nevlastní rodiče se vždy ráno z novin dozvídali, co zase tropili včera večer.

Bobby, Eddy a David

Vše vypadá jako nádherný příběh se šťastným koncem. Kluci si otevřeli dokonce luxusní restauraci s názvem Trojčata a velmi rychle zbohatli. Zkusili vyhledat i svoji biologickou matku, což se neukázalo jako dobrý nápad. Proč ale došlo k jejich rozdělení po narození? Adopci měla na starost tehdy renomovaná, bohatá agentura. Zatímco kluci si užívali života, jejich adoptivní rodiče začali společně pátrat po důvodech rozdělení. Všichni by totiž přistoupili na osvojení i zbylých dvou bratrů, kdyby o nich ovšem věděli.

Tři blízcí neznámí

Rodičovské pátrání dá do pohybu nečekaný sled událostí a takřka neuvěřitelných objevů. Po zhlédnutí filmu si budete klást mnoho otázek. Například, co je důležitější pro vývoj člověka: zděděný genetický fond, nebo prostředí, v němž vyrůstá a žije?

Film je dokumentem, vystupují v něm reálné osoby. Všichni aktéři hrají sami sebe. Dnes dospělí pánové vyprávějí svůj příběh a vypadají, jako by dodnes nemohli zcela uvěřit všemu, co zažili. Tím, že se neustále objevují nové skutečnosti, je snímek po celou dobu poutavým vyprávěním, které nenudí, a jehož závěr vás překvapí. Doporučuji si nic o těchto událostech před zhlédnutím filmu dopředu nezjišťovat.

8/10

JJ

Tři blízcí neznámí (Three Identical Strangers, USA, Velká Británie, 2018)

žánr: dokumentární

režie: Tim Wardle

kamera: Tim Cragg

hudba: Paul Saunderson

hrají: Robert Shafran, David Kellman, Eddy Galland, Rachel VanDuzer

délka: 96 minut

O jiném zajímavém dokumentu si můžete přečíst zde.

Tři blízcí neznámí

Tři blízcí neznámí

Další příspěvky
Sdílené dopravní prostředky mají pomoci dopravě ve městech
Sdílené dopravní prostředky mají pomoci dopravě ve městech
V posledních letech vznikají nové koncepty sdílené dopravy další, vylepšené generace. Prvopočátky sdílení jednoho dopravního prostředku více lidmi můžeme vidět...
Největší bezpečnostní riziko každé firmy jsou její zaměstnanci
Největší bezpečnostní riziko každé firmy jsou její zaměstnanci
Jak se firmy mohou ochránit? Každodenní praxe ukazuje, že největší bezpečnostní riziko pro firmy představují jejich zaměstnanci. Ať už jsou...
Godzilla II: Král monster – řežba pořádně mocných potvor
Godzilla II: Král monster – řežba pořádně mocných potvor
Kultovní japonský obří ještěr se dočkal desítek filmových zpracování. Na plátně se poprvé objevil roku 1954, a jeho oblíbenost mimo...