Vistag oživuje unikátním způsobem fotografie

Vistag oživuje unikátním způsobem fotografie

Přináší tvůrcům online obsahu

inovativní způsob označování fotografií, kterému jsme si přivykli na sociálních sítích Facebook a Instagram. Inteligentní tagy umožňují upřesnit informace o tom, co je na fotografiích zobrazeno. Tagy umí pouhým najetí kurzoru myši rozšířit informace o fotografii. Upozorní také na zajímavý odkaz nebo třeba na cenu zobrazovaného zboží s odkazem na prodejní stránku. V pilotní fázi začalo Vistag používat necelých 200 českých e-shopů jako ZOOT nebo Freshlabels. 

Data ukazují, že si tyto vistagy zobrazí 14 % návštěvníků. Stráví na nich přibližně 10 sekund, a každý druhý (6,5 % ze všech návštěvníků) se proklikne na prodejní stránku produktu. Data vychází z více než 1,6 milionu návštěv na stránkách s vistagy.

Slovo zakladatele

„Lidé se dnes rozhodují především vizuálně, prokliky v textech doprovázejících fotografie k úspěšnému prodeji často nestačí. Instagram a Facebook navíc už dávno přišel s tagy, označujícími výrobce na fotkách. Vymysleli jsme proto jednoduchý způsob, jak prokliky implementovat do fotografií na webech a propojit je s konkrétními produkty nebo informacemi o nich. Přidělování jednotlivých vistagů je navíc velmi jednoduché a intuitivní,“ vysvětluje Přemysl Koudela, zakladatel a CEO startupu Vistag. Vistag, jehož název je zkratkou „Visual Tagging”, svoji argumentaci opírá o fakt, že na otevřených informacích z vistagů strávili návštěvníci zapojených e-shopů 35 500 hodin.

Rozjezd v Česku a globální ambice

„Ve Freshlabels jsme se od začátku snažili vytvářet originální vizuální obsah. Umožnit zákazníkům dostat se z obsahu ke konkrétním produktům, které je zaujaly, bylo ale hodně složité a nepružné. Vistag jsme se rozhodli vyzkoušet právě z toho důvodu,” říká ředitel marketingového oddělení Freshlabels Jan Bouška a dodává: „Reakce zákazníků jsou pozitivní. Stejně jako reakce od našeho contentového týmu, kterému se s nástrojem dobře pracuje.”

V Česku přišel startup s podobným řešením jako první a mizivou světovou konkurenci podstatně převyšuje jednoduchostí procesu tagování. K jeho používání totiž není zapotřebí člověk s programovacími dovednostmi. „Zatím jsme ve světě nenarazili na nikoho, kdo by dokázal zjednodušit cestu k tagování tak jako my. Za malý poplatek poskytneme speciální skript, díky kterému proces vložení jednoho tagu zkrátíme z jednotek minut u konkurence na 10 sekund u našeho Vistagu,“ říká Koudela.

Vistag hledá investora

Zakladatel projektu si od něj přitom slibuje podstatně víc než úspěch na domácím hřišti. Firma vnímá český trh jako dobrý start, ale momentálně se poohlíží po strategickém investorovi, který by umožnil expanzi služby na zahraničí trhy. Vzhledem ke stále vzrůstající dominanci vizuálního obsahu v komunikaci je globální ambice opodstatněná. Fakt potvrzuje, že v období od 15. září do 15. října přidaly spolupracující e-shopy na své stránky 3 500 fotografií, které zaznamenaly přes 360 tisíc zhlédnutí, jak ukazují data Vistagu. „Pracujeme na tom, aby se z Vistagu stal přední nástroj nejen pro vizuální tagování, ale také pro analýzu dat,” doplňuje Koudela.

Už nejen na sociálních sítích

Vistag je český startup, který pod vedením Přemysla Koudely vyvinul unikátní nástroj pro označování produktů na webových fotografiích. Funkce takzvaných shoppable images byla dlouho doménou sociálních sítí. Nyní se pomocí Vistagu dostává do rukou e-shopům a dalším webům, jejichž obchodní model zcela nebo zčásti závisí na přímém prodeji obsahu. I díky snadné implementaci a intuitivnímu ovládání využívají Vistag značky jako Samsung, Zoot, Freshlabels, Vemzu, Different č Queens.

Základní verze Vistagu je pro každého zdarma, k mání je i rozšíření za 30 amerických dolarů nebo plně personalizovaná varianta začíná na 150 dolarech měsíčně.

Vistag

Další příspěvky
Bolest a sláva – nový Almodóvarův film s Banderasem
Bolest a sláva – nový Almodóvarův film s Banderasem
Slavný filmový režisér Salvador Mallo (Antonio Banderas) dosáhl takřka všeho, co ve svém oboru mohl dokázat. Nikdo však netuší, jaká...
Fotoaparát Fujifilm GFX100 se stává vlajkovou lodí se 102 MPx
Fotoaparát Fujifilm GFX100 se stává vlajkovou lodí se 102 MPx
Nový model je vybavený snímačem o velikosti 43,8 mm x 32,9 mm, který je zhruba 1,7krát větší, než standardní 35mm...
Bezdrátová projekce BenQ InstaShow nově přes USB-C
Bezdrátová projekce BenQ InstaShow nově přes USB-C
Okamžitou projekci přes USB-C z notebooků, stolních počítačů i MacBooků umožňuje bezdrátová projekce BenQ InstaShow. Nová verze s označením WDC10C...