Všechno nejhorší 2 aneb jak se dvojka nestala odpadem

Všechno nejhorší 2 aneb jak se dvojka nestala odpadem

Úspěšné tvůrce

občas posedne nápad popojet na své šťastné vlně ještě kousek a rozhodnou se natočit pokračování. A tak vznikne obávaná „dvojka“. Abychom byli spravedliví, přiznejme, že někdy se i druhé dílko podaří, a existují i vzácné případy, kdy dozraje jako víno a překoná svůj předobraz. To sice není případ filmu Všechno nejhorší 2, nicméně do koše rozhodně nepatří. 

Už se připravil o překvapení základní zápletky, tedy situaci, kdy je studentka Tree (Jessica Rothe) každý večer zabita, aby se ráno opět vzbudila do toho samého dne. Tu jen zopakoval a rozvedl. Žila už nějakou dobu normální život, když se jakýmsi prapodivným vědeckým experimentem svých spolužáků ocitla znovu ve stejné, respektive horší situaci. Znovu musí přijít na to, jak se svého prokletí zbavit, jenže tentokrát je všechno jinak a časových smyček je mnohem víc. A babyface opět řádí.

Příliš mnoho smyček

Jessica Rothe jako Tree sklidila za minulý film slova chvály, a plným právem. Její vynikající projev byl přirozený, vtipný a vyzrálý. Tentokrát se pokusila své herectví posunout ještě dál a přitlačila na pilu. Bohužel začala místy zbytečně přehrávat. Tím v mnoha situacích humor, dříve podávaný s inteligentní a přesně dávkovanou lehkostí, tentokrát chvílemi zazdila.

Komplikace nastaly i v samotném příběhu. Orientaci v časových smyčkách bychom mohli nazvat mírně řečeno problematickou. Přesnější však je popsat ji jako překombinovanou logiku stojící na hliněných nohách. Tolik na sobě nezávislých postav smysluplně udržet celou dobu v několika, stále se vracejících a měnících dějových linkách, a zároveň tvrdit, že se pohybují v jakýchsi různých mnohovesmírech, to si tvůrci nacpali fajfku věru silným tabákem.

Všechno nejhorší 2 zůstal klasickou dvojkou

Přes uvedené výhrady pokračování nedopadlo úplně špatně, i když první film rozhodně nepřekonalo. Pečlivější diváky bude rozčilovat skřípající logika a předvídatelnost. Doufejme, že tvůrci z Blumhouse v čele s režisérem Christopherem Landonem pochopí, že dvakrát to samé už stačilo a vrhnou své tvůrčí schopnosti zase jiným směrem. Ještěže alespoň na herecký projev sympatické hlavní hrdinky se dá, i přes občasná těžkopádná zaškobrtnutí, příjemně koukat.

6/10

JJ

Všechno nejhorší 2 (Happy Death Day 2U, USA, 2019)

žánr: horor, mysteriózní, thriller, komedie

režie: Christopher Landon

scénář: Christopher Landon

kamera: Toby Oliver

hudba: Bear McCreary

hrají: Jessica Rothe, Israel Broussard, Suraj Sharma, Phi Vu, Ruby Modine, Rachel Matthews, Steve Zissis, Charles Aitken, Caleb Spillyards, Laura Clifton, GiGi Erneta, Blaine Kern III, Sylvia Grace Crim, Sarah Yarkin

délka: 100 minut

O předchozím filmu Všechno nejhorší si můžete přečíst zde.

Všechno nejhorší 2

Další příspěvky
Pašerák – poslední film Clinta Eastwooda
Pašerák – poslední film Clinta Eastwooda
Místo aby si užíval důchodu, věnuje se Earl Stone (Clint Eastwood) podnikání s květinami. Ovšem nelehká finanční situace a neplacení...
Infikované mobilní aplikace už mají stovky miliónů stažení
Infikované mobilní aplikace už mají stovky miliónů stažení
Výzkumný tým Check Point Research objevil masivní mobilní adwarovou kampaň. V oficiálním obchodě s aplikacemi Google Play bylo 210 infikovaných...
30 let od vzniku WWW – hlavní milníky z historie internetu
30 let od vzniku WWW – hlavní milníky z historie internetu
Uběhlo přesně 30 let od vytvoření World Wide Webu. K této příležitosti se více než 11 000 respondentů z Evropy,...