Ženy v běhu – nová česká komedie o ženské vytrvalosti

Ženy v běhu – nová česká komedie o ženské vytrvalosti

Důležité je nic nevzdávat,

to si řekne Věra (Zlata Adamovská), když jí zemře milovaný manžel a jí se zhroutí svět. Manželovým životním přáním bylo zaběhnout maraton, a tak se Věra rozhodne mu ho splnit alespoň posmrtně. Osloví s tímto nápadem své tři dcery, ale se zlou se potáže. Že by se z ničehonic v rodině ocitly všechny ženy v běhu se jim pranic nelíbí.

Mají zcela jiné starosti. Marcela (Tereza Kostková) se stará o rodinu a druha (Ondřej Vetchý), který ji ne a ne stále požádat o ruku, přestože spolu žijí už mnoho let. Bára (Veronika Khek Kubařová) touží po rodině, dítěti a zoufale hledá chlapa. Nejmladší Kačka (Jenovéfa Boková) sice vztah má, ale se ženatým mužem.

Jak se ocitly ženy v běhu

Nakonec se matce rodu podaří všechny umluvit, najme trenéra (Vladimír Polívka) a začnou trénovat. Běžecké scény, což je většina filmu, se natáčely v pražských parcích na Vyšehradě a na Bílé hoře. Na počátku působí autenticky hlavně díky skutečnosti, že kromě Terezy Kostkové žádná z hereček není rozená sportovkyně. Zdá se, že toho víc namluví, než naběhají, o nějaké zlepšující se kondici nemůže být řeč.

Rodinné vztahy

Ve filmu si děti Terezy Kostkové a Ondřeje Vetchého zahrají jejich filmové potomstvo, což napomáhá přirozenosti dialogů. Hlavním běžeckým tématem se proplétají drobné vztahové peripetie všech čtyř žen. Příjemným osvěžením jsou přesně načasované časté sarkastické hlášky Ondřeje Vetchého, zejména ohledně sexuální výchovy syna.

Milá česká komedie

Ženy v běhu ničím nevykročily z českého provinčního filmového rybníčku. Přesto budou mít nepochybně úspěch. Snímek je o ženách a určený především ženám, nicméně díky výbornému Ondřeji Vetchému se nemusí strachovat doprovodit své partnerky do kina ani jejich mužské protějšky. Uvěřitelnost v cíli maratonu, že dámy uběhly více než pár set metrů, nechť si laskavě zhodnotí každý divák sám. Jinak je ovšem spravedlivé všechny herecké výkony pochválit. Martinu Horskému se podařilo natočit vtipnou, milou komedii, která si na nic nehraje, a proto nenudí a nejspíš i příjemně pobaví.

6,5/10

JJ

Ženy v běhu (ČR, 2019)

žánr: komedie, sportovní

režie: Martin Horský

scénář: Martin Horský

kamera: Jan Drnek

hrají: Zlata Adamovská, Tereza Kostková, Veronika Kubařová, Jenovéfa Boková, Ondřej Vetchý, Vladimír Polívka, Martin Hofmann, Samuel Gyerták, David Kraus, Petr Vondráček, Ondřej Malý, Bolek Polívka

délka: 93 minut

O jiném zajímavém českém filmu se sportovní tematikou si můžete přečíst zde.

Ženy v běhu

Další příspěvky
Mrazivá pomsta – remake skvělého severského thrilleru
Mrazivá pomsta – remake skvělého severského thrilleru
Zabití syna obrátí život Nelse Coxmana (Liam Neeseon), řidiče sněžného pluhu, úplně naruby. Nechápe, proč se jeho dítěti muselo něco...
Léto s gentlemanem a také smutnou hromadou pamětníků
Léto s gentlemanem a také smutnou hromadou pamětníků
O filmu Jaromíra Hanzlíka s Jaromírem Hanzlíkem v hlavní roli se mluví už delší dobu s velkým očekáváním. Jeden z...
Nedotknutelní se dočkali nového, ryze amerického ztvárnění
Nedotknutelní se dočkali nového, ryze amerického ztvárnění
Remake slavného filmu Nedotknutelní dosud předcházela spíše pověst dalšího zbytečného filmu. Původní snímek z roku 2011 patří k tomu nejlepšímu,...