Zrcadlovka Nikon D7500 – za amatérskou cenu profesionální kvalita

Zrcadlovka Nikon D7500 – za amatérskou cenu profesionální kvalita

Nová zrcadlovka od Nikonu dostala do vínku

snímač CMOS a obrazový procesor z vlajkové lodi, nejvyšší profesionální zrcadlovky D5. Nikon uvádí fotoaparát D7500, který byl vytvořen s cílem rozšířit možnosti fotografů s tvůrčím přístupem k fotografování. Nikon D7500 je vybaven výkonnými obrazovými technologiemi v těle s rozměry vhodnými pro cestování a je proto ideálním fotoaparátem pro fotografy, kteří vždy usilují o ty nejlepší možné snímky. Stejně jako u přístroje D500 nabízí obrazový snímač formátu DX fotoaparátu D7500 s 20,9 milionu pixelů. Rozsah citlivostí ISO sahá až do působivé hodnoty ekvivalentní ISO 1 640 000 (navýšení Hi 5).

Co je dále nového

Fotoaparát je vybaven systémem zpracování obrazu Nikon EXPEED 5, který umožňuje rychlejší a brilantnější zpracování snímků. A výrazně zvýšený počet pixelů RGB snímače 180K (180 000 pixelů, rovněž stejný, jako v D5) má vliv na přesnější měření expozice. Vyznavači videa mohou zaznamenávat videosekvence v rozlišení UHD, přičemž vestavěná elektronická redukce vibrací Nikon potlačuje účinky nežádoucích pohybů fotoaparátu. Limitem pro délku videa v jediném záběru je opět půlhodina. Ergonomická vylepšení zahrnují nový výklopný displej (bohužel pouze horizontálně) s možností dotykového ovládání. Jde o první zrcadlovku Nikon sedmičkové řady s výklopným displejem. Potěší hlubší grip pro pevnější a jistější úchop, podobný dražšímu modelu D500. Fotoaparát je rovněž první digitální jednookou zrcadlovkou Nikon s vestavěným bleskem, která podporuje rádiové i optické ovládání externích blesků značky.

Nikon D7500 back

Nikon D7500 nebo D500?

Jordi Brinkman, Product Manager u společnosti Nikon Europe, říká: „Fotoaparát D7500 je perfektním moderním fotoaparátem pro amatérské fotografy. Zejména pokud oceňují model D500, ale nepotřebují takové množství profesionálních funkcí. Získají stejně vysokou kvalitu obrazu jako s fotoaparátem D500, ale v kompaktnějším, přenosnějším těle. Možnost fotografovat snímací frekvencí až 8 sn./s v kombinaci s automatickým zaostřováním/měřením expozice znamená, že přístroj disponuje dostatečnou rychlostí a přesností pro pořízení vynikajících akčních snímků. Aplikace SnapBridge umožňuje fotografům sdílet všechny impozantní snímky přímo na místě jejich pořízení.“

Souhrn klíčových vlastností:

Kvalita obrazu vlajkové lodi D500

Obrazový snímač formátu DX s 20,9 milionu pixelů. EXPEED 5. RGB snímač měření expozice 180K (180 000 pixelů).

Vylpšená citlivost k působení světla

Pro extrémně nízkou hladinu osvětlení s možností nastavení na hodnoty ISO 100 –51 200, které lze dále rozšířit až na hodnotu ekvivalentní ISO 1 640 000.

Bleskurychlá detekce motivu

Snímač měření expozice RGB 180K (180 000 pixelů) a pokrokový systém detekce motivu. Získáte přesné expozice a zachytíte spolehlivě i dynamické kompozice.

Měření orientované na nejvyšší jasy

Upřednostňuje nejjasnější oblasti ve snímku a pomáhá předcházet ztrátě kresby v těchto místech.

Extrémně přesné automatické zaostřování

51bodový AF systém s přesnou funkcí až do působivé hladiny osvětlení −3 EV. Sleduje, zaostřuje a udržuje objekty zaostřené – i když je jediným zdrojem světla třeba jen měsíc na obloze.

Videosekvence s rozlišením UHD

Záznam videosekvencí s rozlišením UHD 30p nebo videa s rozlišením Full HD (1 080p) při snímacích frekvencích až 50p/60p. Zde je třeba upozorniz, že Nikon oficiálně mylně udává, že záznam videa tato zrcadlovka ukládá ve 4K, což není pravda. Skutečné maximální rozlišení videa je UHD, tedy 3840 x 2160 bodů. (4K rozlišení je ve skutečnosti 4090 x 2160.)

Časosběrné snímání

Snadná tvorba plynulých, dobře exponovaných UHD a Full HD časosběrných videosekvencí ve fotoaparátu v plném formátu DX.

Frekvenční snímání

Pořídíte 50 snímků NEF (RAW) nebo 100 snímků JPEG s velikostí obrazu Velký (L) v jediné sérii s frekvencí 8 snímků za sekundu.

Výklopný monitor a dotykové ovládání

Plochý výklopný monitor s úhlopříčkou 8cm (3,2“). Při fotografování v režimu živého náhledu umožňuje ovládat automatické zaostřování a spuštění závěrky pomocí dotykového ovládání.

Optický hledáček s pentagonálním hranolem

Nabízí přibližně 100 % pokrytí obrazového pole.

Předvolba Picture Control Automaticky

Systém Picture Control ve fotoaparátu obsahuje osm volitelných předvoleb včetně nové předvolby Picture Control Automaticky, která optimalizuje vyvážení barev, kontrast a jas podle fotografované scény. Automaticky přizpůsobuje proměnné parametry při pořizování více snímků.

Nabízené sady a ceny

Fotoaparát D7500 se dodává v několika různých sadách. Fotografujete portréty nebo městské motivy? Pořiďte si sadu s objektivem AF-S DX NIKKOR 16–80 mm f/2,8–4E ED VR za cca 64 990 Kč. Anebo cestujte nalehko s kompaktním objektivem AF-S DX NIKKOR 18–140 mm f/3,5–5,6G ED VR za cca 47 990 Kč. Zachyťte inspirující pohledy na svět s objektivem s velkým rozsahem zoomu AF-S DX NIKKOR 18–300 mm f/3,5–6,3G ED VR za cenu cca 57 990 Kč.

Samotné tělo pořídíte cca za 38 990 Kč.

Více o Nikonu zde.

Další příspěvky
Jurský svět: Zánik říše – zase po nás nemilosrdně půjdou ještěři
Jurský svět: Zánik říše – zase po nás nemilosrdně půjdou ještěři
Ostrov plný prehistorických ještěrů sloužících k zábavě návštěvníků se změní v peklo na zemi. Někdejší sen miliardáře o zábavním parku...
Prodejna budoucnosti je otevřená 24 hodin, sedm dní v týdnu
Prodejna budoucnosti je otevřená 24 hodin, sedm dní v týdnu
Koncept prodejny, která vás obslouží sama není v principu žádná novinka, záleží jen na propracovanosti a funkčnosti provedení. U nás...
Jsem božská, jiná možnost nepřipadá v úvahu
Jsem božská, jiná možnost nepřipadá v úvahu
Také jste někdy zapochybovali sami o sobě? Renee (Amy Schumer) je jeden velký chodící komplex méněcennosti. Žije sama, pracuje v...