Zrcadlovka Nikon D7500 – za amatérskou cenu profesionální kvalita

Zrcadlovka Nikon D7500 – za amatérskou cenu profesionální kvalita

Nová zrcadlovka od Nikonu dostala do vínku

snímač CMOS a obrazový procesor z vlajkové lodi, nejvyšší profesionální zrcadlovky D5. Nikon uvádí fotoaparát D7500, který byl vytvořen s cílem rozšířit možnosti fotografů s tvůrčím přístupem k fotografování. Nikon D7500 je vybaven výkonnými obrazovými technologiemi v těle s rozměry vhodnými pro cestování a je proto ideálním fotoaparátem pro fotografy, kteří vždy usilují o ty nejlepší možné snímky. Stejně jako u přístroje D500 nabízí obrazový snímač formátu DX fotoaparátu D7500 s 20,9 milionu pixelů. Rozsah citlivostí ISO sahá až do působivé hodnoty ekvivalentní ISO 1 640 000 (navýšení Hi 5).

Co je dále nového

Fotoaparát je vybaven systémem zpracování obrazu Nikon EXPEED 5, který umožňuje rychlejší a brilantnější zpracování snímků. A výrazně zvýšený počet pixelů RGB snímače 180K (180 000 pixelů, rovněž stejný, jako v D5) má vliv na přesnější měření expozice. Vyznavači videa mohou zaznamenávat videosekvence v rozlišení UHD, přičemž vestavěná elektronická redukce vibrací Nikon potlačuje účinky nežádoucích pohybů fotoaparátu. Limitem pro délku videa v jediném záběru je opět půlhodina. Ergonomická vylepšení zahrnují nový výklopný displej (bohužel pouze horizontálně) s možností dotykového ovládání. Jde o první zrcadlovku Nikon sedmičkové řady s výklopným displejem. Potěší hlubší grip pro pevnější a jistější úchop, podobný dražšímu modelu D500. Fotoaparát je rovněž první digitální jednookou zrcadlovkou Nikon s vestavěným bleskem, která podporuje rádiové i optické ovládání externích blesků značky.

Nikon D7500 back

Nikon D7500 nebo D500?

Jordi Brinkman, Product Manager u společnosti Nikon Europe, říká: „Fotoaparát D7500 je perfektním moderním fotoaparátem pro amatérské fotografy. Zejména pokud oceňují model D500, ale nepotřebují takové množství profesionálních funkcí. Získají stejně vysokou kvalitu obrazu jako s fotoaparátem D500, ale v kompaktnějším, přenosnějším těle. Možnost fotografovat snímací frekvencí až 8 sn./s v kombinaci s automatickým zaostřováním/měřením expozice znamená, že přístroj disponuje dostatečnou rychlostí a přesností pro pořízení vynikajících akčních snímků. Aplikace SnapBridge umožňuje fotografům sdílet všechny impozantní snímky přímo na místě jejich pořízení.“

Souhrn klíčových vlastností:

Kvalita obrazu vlajkové lodi D500

Obrazový snímač formátu DX s 20,9 milionu pixelů. EXPEED 5. RGB snímač měření expozice 180K (180 000 pixelů).

Vylpšená citlivost k působení světla

Pro extrémně nízkou hladinu osvětlení s možností nastavení na hodnoty ISO 100 –51 200, které lze dále rozšířit až na hodnotu ekvivalentní ISO 1 640 000.

Bleskurychlá detekce motivu

Snímač měření expozice RGB 180K (180 000 pixelů) a pokrokový systém detekce motivu. Získáte přesné expozice a zachytíte spolehlivě i dynamické kompozice.

Měření orientované na nejvyšší jasy

Upřednostňuje nejjasnější oblasti ve snímku a pomáhá předcházet ztrátě kresby v těchto místech.

Extrémně přesné automatické zaostřování

51bodový AF systém s přesnou funkcí až do působivé hladiny osvětlení −3 EV. Sleduje, zaostřuje a udržuje objekty zaostřené – i když je jediným zdrojem světla třeba jen měsíc na obloze.

Videosekvence s rozlišením UHD

Záznam videosekvencí s rozlišením UHD 30p nebo videa s rozlišením Full HD (1 080p) při snímacích frekvencích až 50p/60p. Zde je třeba upozorniz, že Nikon oficiálně mylně udává, že záznam videa tato zrcadlovka ukládá ve 4K, což není pravda. Skutečné maximální rozlišení videa je UHD, tedy 3840 x 2160 bodů. (4K rozlišení je ve skutečnosti 4090 x 2160.)

Časosběrné snímání

Snadná tvorba plynulých, dobře exponovaných UHD a Full HD časosběrných videosekvencí ve fotoaparátu v plném formátu DX.

Frekvenční snímání

Pořídíte 50 snímků NEF (RAW) nebo 100 snímků JPEG s velikostí obrazu Velký (L) v jediné sérii s frekvencí 8 snímků za sekundu.

Výklopný monitor a dotykové ovládání

Plochý výklopný monitor s úhlopříčkou 8cm (3,2“). Při fotografování v režimu živého náhledu umožňuje ovládat automatické zaostřování a spuštění závěrky pomocí dotykového ovládání.

Optický hledáček s pentagonálním hranolem

Nabízí přibližně 100 % pokrytí obrazového pole.

Předvolba Picture Control Automaticky

Systém Picture Control ve fotoaparátu obsahuje osm volitelných předvoleb včetně nové předvolby Picture Control Automaticky, která optimalizuje vyvážení barev, kontrast a jas podle fotografované scény. Automaticky přizpůsobuje proměnné parametry při pořizování více snímků.

Nabízené sady a ceny

Fotoaparát D7500 se dodává v několika různých sadách. Fotografujete portréty nebo městské motivy? Pořiďte si sadu s objektivem AF-S DX NIKKOR 16–80 mm f/2,8–4E ED VR za cca 64 990 Kč. Anebo cestujte nalehko s kompaktním objektivem AF-S DX NIKKOR 18–140 mm f/3,5–5,6G ED VR za cca 47 990 Kč. Zachyťte inspirující pohledy na svět s objektivem s velkým rozsahem zoomu AF-S DX NIKKOR 18–300 mm f/3,5–6,3G ED VR za cenu cca 57 990 Kč.

Samotné tělo pořídíte cca za 38 990 Kč.

Více o Nikonu zde.

Další příspěvky
Až na dno, rádoby dramatická romantika plná stesku a smutku
Až na dno, rádoby dramatická romantika plná stesku a smutku
Někdy být zase znovu šťastný a spokojený dá pořádně zabrat. Dokonce bývá nejdřív nezbytné klesnout až na dno, aby si...
Televize, která vám zmizí před očima jako chameleon
Televize, která vám zmizí před očima jako chameleon
Designová televize v interiéru zcela splyne s prostředím. Už vás nebude štvát obrovský černý obdélník na zdi obýváku. Ve chvílích, kdy televize...
Měsíc Jupitera vás naučí nedívat se jen vodorovně
Měsíc Jupitera vás naučí nedívat se jen vodorovně
Film o muži se zázračnou schopností, ke které přišel jen náhodou. Jako uprchlík byl při přistání smrtelně postřelen, a od...