ZTE Open

ZTE Open

Jeden z prvních smartphonů s OS Firefox bude k dostání na eBay

 

ZTE-Open-Firefox

 

Pokud vás mrzelo, že ČR nepatří mezi země, kde bude novinka od ZTE oficiálně k dostání, už nemusíte zoufat: přístroj si můžete klidně koupit na eBay.

 

Prodávat mobilní telefony přímo koncovým zákazníkům je pro významného výrobce dost nezvyklá taktika (ano, ZTE opravdu patří mezi ty významné, operátoři totiž často jeho telefony rebrandují). Ale v případě takto levných přístrojů to dává smysl, protože na provizi pro operátory by už prostě nezbylo: s cenovkou 79,99 $ jde o jeden z nejlevnějších smartphonů vůbec. Čínská značka se evidentně snaží dostat novinku (v modré, nebo typické „firefoxovské“ oranžové barvě) mezi co nejvíce uživatelů. Je dost možné, že za tuto cenu si ji pořídí řada majitelů dražších přístrojů s iOS nebo Androidem, prostě jen tak, ze zvědavosti, jak vlastně ten nový operační systém vypadá.

 

Na telefonech tedy nejsou přeinstalované žádné lokální aplikace – existuje jen jediná verze, stejná pro celý svět. Podle analytiků je telefon za tuto cenu vhodný především pro lidi, kteří se teprve rozhodují pro svůj první smartphone (takoví uživatelé jsou hlavně v rozvojových zemích). Zároveň se ale očekává také velký zájem developerů – open source systém postavený na HTML 5 je totiž přímo vybízí k psaní aplikací.

Další příspěvky
Bez věcí nad věcí se zamýšlí nad naším konzumním životem
Bez věcí nad věcí se zamýšlí nad naším konzumním životem
Umíte si představit, jaké by bylo vůbec nic nevlastnit? A ještě o vše přijít ze dne na den? Toni a...
Kořist aligátorům obvykle neunikne, jen výjimečně ve filmu
Kořist aligátorům obvykle neunikne, jen výjimečně ve filmu
Při hurikánu a povodni se otec Haley Kellerové (Kaya Scodelario) dlouho neozývá. Dcera o něj má čím dál větší starost,...
Yesterday – co by se stalo, kdyby nikdy neexistovali Beatles
Yesterday – co by se stalo, kdyby nikdy neexistovali Beatles
Jednou si takhle jede neúspěšný písničkář a kytarista Jack Malik (Himesh Patel) v noci domů na kole. Najednou na několik...