ZTE Open

ZTE Open

Jeden z prvních smartphonů s OS Firefox bude k dostání na eBay

 

ZTE-Open-Firefox

 

Pokud vás mrzelo, že ČR nepatří mezi země, kde bude novinka od ZTE oficiálně k dostání, už nemusíte zoufat: přístroj si můžete klidně koupit na eBay.

 

Prodávat mobilní telefony přímo koncovým zákazníkům je pro významného výrobce dost nezvyklá taktika (ano, ZTE opravdu patří mezi ty významné, operátoři totiž často jeho telefony rebrandují). Ale v případě takto levných přístrojů to dává smysl, protože na provizi pro operátory by už prostě nezbylo: s cenovkou 79,99 $ jde o jeden z nejlevnějších smartphonů vůbec. Čínská značka se evidentně snaží dostat novinku (v modré, nebo typické „firefoxovské“ oranžové barvě) mezi co nejvíce uživatelů. Je dost možné, že za tuto cenu si ji pořídí řada majitelů dražších přístrojů s iOS nebo Androidem, prostě jen tak, ze zvědavosti, jak vlastně ten nový operační systém vypadá.

 

Na telefonech tedy nejsou přeinstalované žádné lokální aplikace – existuje jen jediná verze, stejná pro celý svět. Podle analytiků je telefon za tuto cenu vhodný především pro lidi, kteří se teprve rozhodují pro svůj první smartphone (takoví uživatelé jsou hlavně v rozvojových zemích). Zároveň se ale očekává také velký zájem developerů – open source systém postavený na HTML 5 je totiž přímo vybízí k psaní aplikací.

Další příspěvky
Mrazivá pomsta – remake skvělého severského thrilleru
Mrazivá pomsta – remake skvělého severského thrilleru
Zabití syna obrátí život Nelse Coxmana (Liam Neeseon), řidiče sněžného pluhu, úplně naruby. Nechápe, proč se jeho dítěti muselo něco...
Léto s gentlemanem a také smutnou hromadou pamětníků
Léto s gentlemanem a také smutnou hromadou pamětníků
O filmu Jaromíra Hanzlíka s Jaromírem Hanzlíkem v hlavní roli se mluví už delší dobu s velkým očekáváním. Jeden z...
Nedotknutelní se dočkali nového, ryze amerického ztvárnění
Nedotknutelní se dočkali nového, ryze amerického ztvárnění
Remake slavného filmu Nedotknutelní dosud předcházela spíše pověst dalšího zbytečného filmu. Původní snímek z roku 2011 patří k tomu nejlepšímu,...