100 let je dnes značce Nikon, navštivte virtuální muzeum

100 let je dnes značce Nikon, navštivte virtuální muzeum

U příležitosti oslav 100. výročí založení

společnosti Nikon, které se pojí s datem 25. července 2017, spouští společnost sérii exkluzivního obsahu dostupného na výroční webové stránce 100 let společnosti Nikon. Tento obsah bude zveřejněn během léta. Najdete zde ikonické snímky, příběhy a rady fotografů z celého světa, kteří pomáhali formovat století imaginace a bohatou historii značky. Webová stránka nabídne rovněž virtuální prohlídku zákulisí muzea společnosti Nikon v Tokiu.

Společnost Nikon byla založena jako Nippon Kogaku K.K. v roce 1917. Od začátku poskytovala světu jedinečné výrobky a odborné znalosti, posouvající hranice možností optických a přesných technologií.

100 let Nikon

Obsah webové stránky byl navržen tak, aby inspiroval fotografy i příznivce značky Nikon. Návštěvník bude moci nahlédnout do technologické oblasti, ale seznámí se i s hvězdnými stoupenci značky Nikon. Obsah série bude uveden v rámci pěti hlavních kategorií:

100 let příběhů

Během posledních 100 let se značka Nikon stala jedním z klíčových hráčů při utváření světa fotografie. Nikon na svém webu sdílí nejdůležitější, nejosobnější a nejsilnější příběhy z Evropy i ze světa. Od ikonických milníků, uvedení fotoaparátů a inovací výrobků až po individuální inspirativní počiny profesionálních fotografů, amatérů a příznivců značky.

Virtuální muzeum Nikon

Na webu je vytvořena 360° virtuální prohlídka muzea Nikon v Tokiu, kde společnost Nikon představuje svou historii a své počátky. Vstupem do světa značky Nikon se návštěvníci seznámí s technologiemi společnosti a jejími výrobky, s klíčovými milníky v historii firmy – včetně toho, jak se společnost Nikon podílela na výzkumu v oblasti biologie, medicíny i vesmíru.

Icons with Nikons

Fotoaparáty a objektivy Nikon jsou používány lidmi ze všech oblastí života. Tato série snímků ukazuje celebrity ze světa hudby, televize, filmu a sportu s Nikonem v ruce.

100 let pomáhání

Společnost Nikon již od roku 1917 podporuje fotografy v jejich vybrané disciplíně, sdílí své zkušenosti a  poskytuje rady, aby uživatelé této značky mohli neustále posouvat hranice možností v tomto oboru, a pomáhá i amatérům a příznivcům značky. Tento přístup připomíná výběr tipů podložených stoletím zkušeností od fotografů z celého světa.

#LookBackAtNikon

Nikon rovněž spouští v Evropě fotografickou soutěž pro fanoušky firmy Nikon a nadšené fotografy, kteří mohou získat ceny včetně fotoaparátů Nikon. Soutěž vyzývá fotografy, aby pořídili snímek, který je odrazem jich samých a jejich fotoaparátů Nikon. Soutěžící, kteří pořídí nejlepší autoportrét s Nikonem před zrcadlem, odrazem ve skle, v kaluži nebo s využitím jiné invence, budou mít šanci vyhrát řadu cen včetně fotoaparátů Nikon D500 a D7500. Další informace na instagramovém profilu @NikonEurope.

Další informace o 100. výročí firmy Nikon a přístup k výročnímu obsahu získáte na výroční webové stránce.

V upomínku na toto výročí nabízí Nikon limitované edice svých produktů, více zde.

Nová zrcadlovka D850

Při této příležitosti Nikon oznámil, že zahájil vývoj nové zrcadlovky s vysokým rozlišením. Fotoaparát D850 bude nástupcem modelu D810, který je vysoce ceněn pro svoji extrémně ostrou a brilantní kresbu a bohatou tonalitu. Tato nová, výkonná, digitální, jednooká zrcadlovka formátu FX bude vybavena množstvím nových technologií, funkcí a ještě lepším výkonem, které jsou přímou reakcí na odezvy uživatelů. Fotoaparát D850 údajně překoná očekávání širokého spektra fotografů.

Informace o datu uvedení tohoto fotoaparátu na trh budou oznámeny později.

Další příspěvky
Poslední závod – tragický příběh Bohumila Hanče
Poslední závod – tragický příběh Bohumila Hanče
Příští rok uplyne 110 let od nešťastného úmrtí skvělého českého lyžaře a vlasteneckého závodníka s mistrovským titulem, Bohumila Hanče (Kryštof...
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
První překvapení způsobí zjištění, že snímek Last and First Men se odehrává nečekaně zcela bez herců. Tedy bez herců viditelných....
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Čtrnáctiletý Marco je dopaden policií na  dánských hranicích ve vlaku z České republiky. Jak se dostal k pasu pohřešovaného státního...