100. výročí založení značky Nikon provází uvedení limitované edice produktů

100. výročí založení značky Nikon provází uvedení limitované edice produktů

Nikon oslaví 25. června 2017 kulaté narozeniny,

100. výročí založení značky Nikon. Od svého založení v roce 1917, kdy působil pod názvem Nippon Kogaku K. K.,vždy vyráběl kvalitní produkty, které posouvaly hranice možností v oblasti optických technologií a jemné mechaniky. Limitovaná edice, pro kterou je charakteristické použití loga 100. výročí a speciální povrchová úprava produktů, zahrnuje dvě digitální zrcadlovky – vlajkové lodě společnosti Nikon, sadu tří objektivů Nikkor se světelností f/2,8 a rovněž edici tří dalekohledů. V nabídce je také mimořádná sbírka upomínkových předmětů.

100. výročí Nikon

Speciální edice fotoaparátu Nikon D5

Digitální jednooká zrcadlovka D5 je vlajkovou lodí společnosti Nikon. Tato edice odkazuje na dědictví vlajkového modelu, povrch je vyveden v kovově šedé úpravě a na těle je vyražena značka, připomínající zásluhy společnosti Nikon v oblasti průzkumu a studia vesmíru. Součástí edice je také podrobná výroční brožura.

100. výročí Nikon

Speciální edice fotoaparátu Nikon D500

Tato limitovaná edice fotoaparátu D500 s kovově šedým povrchem a logem připomínajícím 100. výročí představuje vytříbené spojení elegance s fotografickou dokonalostí. Výrobek je dodáván v exkluzivním kovovém pouzdře s logem a sériovým číslem. Součástí edice je také speciální krytka těla a kožený popruh s logem.

Speciální edice objektivu AF-S Nikkor 70–200 mm f/2,8E FL ED VR

Součástí této pamětní edice objektivu AF-S Nikkor 70–200 mm f/2,8E FL ED VR jsou jednotlivé skleněné prvky vnitřní mechaniky. Pomáhají vytvořit bližší představu o tom, jakým způsobem tento objektiv dosahuje charakteristické kresby. Dodává se v pouzdře spolu se stojánkem.

100. výročí Nikon

Sada tří objektivů Nikkor se světelností f/2,8

Objektivy Nikkor se staly synonymem pro optické technologie společnosti Nikon. Tato výroční sada obsahuje tři zoomové objektivy se světelností f/2,8, které značku Nikkor reprezentují nejlépe. Širokoúhlý AF-S Nikkor 14–24 mm f/2,8G ED, standardní AF-S Nikkor 24–70 mm f/2,8E ED VR a teleobjektiv AF-S Nikkor 70– 200 mm f/2,8E FL ED VR. Na všech třech objektivech je vyryto pamětní sériové číslo.

Speciální edice dvou dalekohledů WX 7×50 IF a WX 10×50 IF

Oba modely zcela nových dalekohledů série WX jsou opatřeny unikátním sériovým číslem. Je vygravírované na horní straně spojovacího kloubu spolu s logem 100. výročí, které se nachází na základně spojovacího kloubu. K oběma dalekohledům se dodává navíc speciální kožený popruh WX připomínající výročí. Tyto dalekohledy budou vydány v limitovaném počtu pouhých 100 kusů (pro oba typy dohromady).

Speciální edice dalekohledu 8×30 E II

Nikon připravil pamětní edici dalekohledu 8×30E II, jehož uživatelé si jej zamilovali pro jeho klasický design. Tato edice obsahuje pamětní logo a exkluzivní povrchovou úpravu v metalicky šedé. Součástí balení je také speciální poutko s pouzdrem.

Upomínkové předměty připomínající 100. výročí založení značky Nikon

Křišťálový Nikon Model I

Překrásná křišťálová reprodukce prvního 35mm fotoaparátu Nikon Model I z roku 1948, který vyrobila společnost Swarovski, přední světový výrobce křišťálového skla.

Kolekce pamětních odznaků

V této kolekci odznaků do klopy je vyobrazena většina oblíbených a historických produktů a loga společnosti Nikon používaná v minulém století.

Miniatura fotoaparátu Nikon F

Věrná reprodukce historického fotoaparátu Nikon F, první vlajkové lodi společnosti Nikon a prvního fotoaparátu, který nastavil standard pro jednooké zrcadlovky na celém světě. Model je v měříku 1:2.

Luxusní popruh k fotoaparátu

Je vyrobený z kvalitní italské kůže, která se časem a užíváním zušlechťuje.

100. výročí Nikon

Navštivte stránku věnovanou 100letému výročí společnosti Nikon.

Další příspěvky
Poslední závod – tragický příběh Bohumila Hanče
Poslední závod – tragický příběh Bohumila Hanče
Příští rok uplyne 110 let od nešťastného úmrtí skvělého českého lyžaře a vlasteneckého závodníka s mistrovským titulem, Bohumila Hanče (Kryštof...
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
První překvapení způsobí zjištění, že snímek Last and First Men se odehrává nečekaně zcela bez herců. Tedy bez herců viditelných....
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Čtrnáctiletý Marco je dopaden policií na  dánských hranicích ve vlaku z České republiky. Jak se dostal k pasu pohřešovaného státního...