Alcatel 5V – vlajková loď s udivujícím poměrem cena/výkon

Alcatel 5V – vlajková loď s udivujícím poměrem cena/výkon

Velký displej s poměrem stran 19:9,

duální fotoaparát s umělou inteligencí a prémiový design za víc, než rozumnou cenu. Co víc si přát? Společost TCL Communication, vyrábějící zařízení pod značkou Alcatel, zahájila v České republice a na Slovensku prodej své nové vlajkové lodi, smartphonu Alcatel 5V. 

Telefon následuje současné trendy a nabízí  6,2“ FullView displej s moderní výřezem a poměrem stran 19:9. Zadní duální fotoaparát (12 + 2 Mpx) využívá umělou inteligenci k automatické detekci scény a optimálnímu nastavení v různých podmínkách. Nechybí rychlá čtečka otisků ani odemykání pomocí funkce rozpoznání obličeje. Novinka podporuje všechny evropské LTE sítě, a pojme buď dvě SIM karty, nebo SIM kartu a paměťovou kartu ke zvýšení kapacity interního úložiště. Ve srovnání s telefony se stejnou velikostí displeje, nabízí Alcatel 5V díky bezrámečovému designu kompaktnější rozměry těla.

„Alcatel 5V představuje alternativu k prémiovým telefonům jiných značek. Nabízí totiž srovnatelné funkce za cenu střední třídy,“ říká Tomáš Chrastil, Country Manager společosti TCL Communication pro ČR a SR.

Bezrámečkový displej s poměrem stran 19:9

Alcatel 5V je vybaven bezrámečkovým 6,2“ HD+ FullView displejem s poměrem stran 19:9. Doplňuje tak letošní modelovou řadu Alcatel, sázející na displeje s poměrem stran 18:9. Samotný displej přitom zabírá 88 % čelní strany telefonu. Ve srovnání se standardními smartphony s podobně velkou úhlopříčkou je tělo modelu Alcatel 5V menší a lépe padne do ruky. Nedílnou součástí předního panelu, chráněného odolným 2.5D sklem Dragontrail, je také populární výřez v horní části.

Jaký výkon se skrývá uvnitř

O dostatečný výkon tohoto telefonu se stará osmijádrový procesor Helio P22 v  kombinaci s 3 GB operační paměti. Telefon běží na operačím systému Android 8.1 Oreo. Úložiště o kapacitě 32 GB, ze kterého je plných 23,1 GB vyhrazeno pro uživatele, lze pomocí paměťové micro SD karty rozšířit o dalších 128 GB. Slot pro paměťovou kartu je hybridní, takže lze místo ní vložit druhou SIM kartu a využívat v jednom mobilu dvě telefonní čísla.

Fotky vylepšené umělou inteligencí

Alcatel 5V je vybaven duální zadní kamerou, která dokáže měnit hloubkou ostrosti v reálném čase. Kombinace 12Mpx hlavní a 2Mpx sekundární kamery umožní uživatelům zachytit povedené záběry, a to i díky využití umělé inteligence. Pomocí algoritmů totiž telefon rozpozná celkem 11 různých typů scén a objektů. Fotoaparátu pak automaticky poskytne optimální nastavení pro co nejlepší snímek (včetně kontrastu, sytosti, jasu a hloubky ostrosti). Selfie kamera nabízí rozlišení 8 Mpx a s interpolací zvládá až 13Mpx snímky.

Možnosti fotoaparátů obohacuje řada funkcí a integrovaných aplikací. Díky funkci Bokeh lze pořizovat krásné záběry s rozostřeným popředím nebo pozadím, nechybí sekvenčí snímání (a to i z videa) či foto a video filtry. K úpravě fotografií slouží sada praktických nástrojů nazvaná Sociální režim. S jejich pomocí lze například z vybraných snímků vytvářet nejrůznější koláže a sdílet své úlovky během okamžiku na sociálních sítích.

Dvojitá porce bezpečí

Standardní klasický snímač otisků prstů, jenž je dobře dostupný na zadní straně smartphonu, doplňuje funkce Face Key. Biometrická bezpečnostní technologie, využívající rozpoznání obličeje k identifikaci majitele a odemknutí smartphonu. Velmi přesná detekce 106 důležitých bodů obličeje a dosah 30 stupňů zaručí snadný a bezpečný přístup k obsahu telefonu. Snímač prstů zároveň slouží k odemknutí oblíbených aplikací, zabezpeční citlivých informací či focení selfie snímků.

Chytrá interakce pomocí služby Google Lens

Do rozhraní fotoaparátu Alcatel 5V bude formou aktualizace softwaru integrována online služba Google Lens. Ta je propojena s Google asistentem a slouží ke snadnému rozpoznávání objektů. Díky využití pokročilých algoritmů, umělé inteligence a strojového učení, lze její pomocí poměrně rychle zanalyzovat jakýkoli obrázek nebo fotografii.

Alcatel 5V, cena a dostupnost

Tento chytrý telefon od teď pořídíte na českém trhu za 4990 Kč včetně DPH. Technické informace o tomto mobilu naleznete níže v tabulce.

(Zajímavost: Alcatel je ochranná známka společnosti Nokia, používaná na základě licence TCL Communication.)

Více informací o telefonech značky Alcatel najdete zde.

O vynikající ochraně skleněných displejů se můžete dočíst zde.

Alcatel 5V

Další příspěvky
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
První překvapení způsobí zjištění, že snímek Last and First Men se odehrává nečekaně zcela bez herců. Tedy bez herců viditelných....
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Čtrnáctiletý Marco je dopaden policií na  dánských hranicích ve vlaku z České republiky. Jak se dostal k pasu pohřešovaného státního...
Svéráz českého rybolovu je naprostým fiaskem režisérky
Svéráz českého rybolovu je naprostým fiaskem režisérky
Parta šesti českých rybářů vyráží na dalekou cestu za rybami do Norska. Spojuje je dlouholeté přátelství a touha po mužském...