Alcatel se svými telefony míří vysoko

Alcatel se svými telefony míří vysoko

Za méně peněz nejen více muziky, ale také hodinek

Alcatel One Touch se za krátkou dobu stal druhým největším producentem čínských telefonů. Není divu, že se mu daří zejména na trzích, kde ne každý může dát za telefon módní značky přes dvacet tisíc. Alcatel One Touch má navíc neutrální jméno, neprovokující ke vzniku dalších znesvářených táborů uživatelů.

Dva telefony Idol 3, dnes představené Alcatelem pro český trh, jsou technologicky na naprosto srovnatelné úrovni s dražší konkurencí. V lecčems ji dokonce převyšují. Cenově přesto zůstávají v překvapivě přívětivé hladině. Menší model, s úhlopříčkou displeje 4,7 palce, dostal do vínku čtyřjádrový procesor a pořídíte ho za 6190 korun. Větší s Full HD 5,5palcovým displejem a osmijádrovým procesorem stojí 7990 Kč. Oba skrývají zvukovou technologii pro reprodukci hudby od světoznámé značky JBL, fotoaparát se světelností f/2,0, a od konkurence je odlišuje ještě jedna uživatelská zvláštnost. Je totiž jedno, kterým koncem displeje je přiložíte k uchu, protože mají na obou stranách jak mikrofon, tak reproduktor. Je překvapivé, že se vše podařilo vměstnat do tak štíhlého přístroje.

Chytré hodinky

Pro iOS i Android

Současně s telefony představil Alcatel i chytré hodinky. Potěší i fakt, že jsou použitelné nejen pro telefony s Androidem, nebo snad dokonce jen pro telefony vlastní značky, jak často vídáme u konkurence, ale i pro iPhone.

Kromě času zobrazují notifikace z telefonu, tedy informace o došlé SMS, mejlu nebo příspěvku na sociálních sítích. Při poslechu hudby s nimi lze upravovat hlasitost a přeskakovat mezi skladbami. Dokáží také zaznamenat vaše sportovní výkony a později je předat do mobilu, potažmo případně na internet.

K jejich dobíjení netřeba žádného dalšího kabelu, USB konektor je ukryt v řemínku. Pánské provedení se nabízí v černé barvě, dámské v bílé, to vše za 3490 Kč.

 

IDOL 3-4.7_Packshot_DarkGray_Back-Right IDOL 3-5.5_Packshot_DarkGray_IDOL UI_Special

Screen Shot 2015-06-15 at 18.54.08

IDOL-3-PressPack-Music

IDOL-3-PressPack-Screen

Další příspěvky
QR kód slaví 25 let – víte, co všechno dokáže?
QR kód slaví 25 let – víte, co všechno dokáže?
Název QR kódů vychází z anglického Quick Response (rychlá reakce). Jejich využívání je stále oblíbenější a postupně nahrazují čárové kódy....
Neomezená data v nových tarifech T-Mobile podle zákazníků
Neomezená data v nových tarifech T-Mobile podle zákazníků
Přichází tarify, které si lze nakonfigurovat podle svých potřeb. Od 1. září 2019 mají zákazníci T-Mobile možnost využívat novou generaci...
Infikované mobilní aplikace už mají stovky miliónů stažení
Infikované mobilní aplikace už mají stovky miliónů stažení
Výzkumný tým Check Point Research objevil masivní mobilní adwarovou kampaň. V oficiálním obchodě s aplikacemi Google Play bylo 210 infikovaných...