Anděl Páně 2 přilákal do kin za šest týdnů milion diváků!

Anděl Páně 2 přilákal do kin za šest týdnů milion diváků!

Filmová pohádka Anděl Páně 2 překonala v šestém týdnu od premiéry rekord,

hranici milionu diváků. Podle údajů distributora – společnosti Falcon, vidělo film doposud 1 001 419 diváků. Pohádka Jiřího Stracha Anděl Páně 2 sbírá rekordy v podstatě již od svého vstupu do českých kin. V tuto chvíli se proto tomuto andělskému snímku připisuje několik prvenství:

• je filmem, který na hranici 1 miliónu diváků dosáhl mezi všemi „milionáři“ nejrychleji – stalo se tak v šestém týdnu od premiéry

• svou tržbou je už v tuto chvíli na 4. místě historických tabulek mezi všemi filmy a na 3. místě mezi českými. Je již jen otázkou času, kdy bude držitelem českého primátu v tomto kritériu.

• je celkově nejúspěšnějším českým filmem v počtu diváků za první víkend v kinech

• první tři po sobě jdoucí víkendy po premiéře překročila návštěvnost 100 tisíc diváků

• je nejúspěšnějším českým filmem roku 2016

• je nejnavštěvovanějším filmem roku 2016 v českých kinech

• je historicky třetím českým filmem, který překročil hranici 100 milionů korun v tržbách za vstupné (doposud Vratné lahve a Ženy v pokušení).

Bude Anděl Páně 3?

A protože s milionovou hranicí návštěvnosti bylo spojeno i možné pokračování nastoupené cesty, režisér i hlavní herecká dvojice zdvíhá hozenou rukavici:

Vzkaz režiséra a herců divákům:

Milí diváci Anděla Páně 2!

Jeden z nás bezelstně řekl, že budeme uvažovat o Andělu Páně 3, když přijde milion diváků do kin. Chtěli jsme tak naznačit, že se s Andělem Páně loučíme. Vy jste se ale rozhodli tuto milionovou metu dobýt. A protože co se slíbí, je mravné i splnit, nezamykáme Petronelovi a Uriášovi jednou provždy dveře.

Stejně ale jako jsme nechtěli dvojkou Anděla podrazit nohy jedničcce, ani nyní nechceme nějakou „uspěchanou trojkou“ pokazit, co se dosud povedlo. Pakliže bude vynikající nápad ve skvělém scénáři, vyrazíme opět do nebe na mejdan s Pánem Bohem a všemi svatými. Pakliže bychom ale my tři příběhu nebo humoru nevěřili, tak potom ani za milion – korun, dolarů nebo diváků. Nechceme zklamat ani vás, ani sebe.

Děkujeme milionkrát, každému z vás, kteří jste přišli do kina! Je to parádní zpráva nejen pro Anděla Páně, ale pro celý český film.

Ivan Trojan, Jiří Dvořák, Jiří Strach

Rekordní milion po 6 letech

Dosáhnout milionové návštěvnosti v kinech je výjimečná událost a v uplynulých letech se to žádnému českého filmu nedařilo. Zatím posledním domácím titulem, který překročil hranici milionu diváků, byla komedie Ženy v pokušení v roce 2010.

„Dosažení mety jednoho miliónu diváků je pro nás velkým svátkem. Nejen proto, že se to žádnému filmu v českých kinech nepovedlo již více 6 let. Trh se výrazně proměnil a život filmů velmi zkrátil. O to víc je takový moment cennější. Navíc aktuální ohlas diváků i kin zatím ukazuje, že zájem trvá, takže naše práce ještě rozhodně neskončila“, říká Jan Bradáč, ředitel distribuční společnosti Falcon, která film Anděl Páně 2 uvedla do kin.

Od roku 1990, kdy je sestavován žebříček návštěvnosti, je v historických tabulkách registrováno pouze 10 českých filmů, jejichž návštěvnost se vyhoupla v kinech přes milionovou hranici. Anděl Páně 2 bude jedenáctým. Většina „milionářů“ však své výsledky dosáhla v úplně odlišné situaci. Jde vesměs o snímky premiérované v devadesátých letech, kdy se průměrná cena vstupného pohybovala od 13 do 60 korun.

Po roce 2000 dosáhly na milionovou hranici návštěvnosti pouze Tmavomodrý svět, Vratné lahve, Ženy v pokušení a nyní Anděl Páně 2. Tři z nich (vyjma snímku Tmavomodrý svět) uvedla do kin distribuční společnost Falcon, která za 22 let své existence na českém trhu prosadila do stovky nejnavštěvovanějších snímků 21 filmů, z toho 15 českých.

Web Anděla páně 2 zde.

Další příspěvky
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
První překvapení způsobí zjištění, že snímek Last and First Men se odehrává nečekaně zcela bez herců. Tedy bez herců viditelných....
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Čtrnáctiletý Marco je dopaden policií na  dánských hranicích ve vlaku z České republiky. Jak se dostal k pasu pohřešovaného státního...
Svéráz českého rybolovu je naprostým fiaskem režisérky
Svéráz českého rybolovu je naprostým fiaskem režisérky
Parta šesti českých rybářů vyráží na dalekou cestu za rybami do Norska. Spojuje je dlouholeté přátelství a touha po mužském...