Android TV v televizích značky Philips

Android TV v televizích značky Philips

Operační systém v televizi

Společnost TP Vision představila novou řadu televizí značky Philips, které jsou od letoška již ve všech případech vybaveny operačním systémem Android TV. Přestože se toto řešení objevilo v některých modelech již vloni, jeho přijetí bylo tehdy rozpačité.

Hlavním důvodem se zdála být především nepříliš zdařilá verze prvního operačního systému. Google ale na něm tvrdě zapracoval, a tak dnes lze říct, že takové řešení je správným vývojovým nástupcem tzv. Smart TV. Proč? Uživatelské rozhraní jednotlivých výrobců televizí bylo leckdy diskutabilní a postrádající logiku, do přívětivosti mu vždy něco chybělo. Nedisponovalo dostatkem aplikací, neboť vývojářům se nevyplatilo připravovat tolik verzí téže aplikace, a v neposlední řadě stál individuální vývoj spoustu peněz.

Pro uživatele je důležité, že na obrazovce nyní naleznou filozofii ovládání, kterou důvěrně znají z telefonu či tabletu, takže prostředí působí mnohem více intuitivně. Pochopitelně jde tímto o další unifikaci na poli spotřební elektroniky podobně, jako k ní došlo v případě mobilních telefonů, ze kterých se, s jistou nadsázkou, stává pomalu, ale jistě, komodita.

Gamepad

Přejděme k další důležité inovaci. Přes Bluetooth lze televizi spárovat s klasickým herním ovladačem Gamepad, jaký je používán s herními konzolemi. Tato možnost znamená, že si do televize z Google Play Store stáhnete hru, a rovnou se dáte do hraní. Nabídka her se v internetovém obchodě rychle rozrůstá, a tak lze možná za čas očekávat soumrak klasických herních konzolí. Televize Philips jsou nyní vybaveny výrazně silnějším hardwarem, například čtyřjádrovým procesorem, a větším množstvím paměti. Rozšiřitelné navíc pomocí flash disku, takže jsou schopny zvládnout náročnější grafické úlohy. Výhodou také je, že jednou zakoupenou hru můžete hrát na tabletu, telefonu i televizi.

Ambilight

A to by nebyl Philips, aby nepředstavil nějakou novinku z oblasti své vlastní unikátní technologie Ambilight, tedy podsvícení televizní obrazovky na stěně za přístrojem. Jak víte, jedná se o soustavu diod, umístěných u vyšších modelů kolem celé zadní strany displeje, a barevně podle změn na obrazovce navazující barvou osvětlující pozadí za televizí. Vzniká tak dojem větší obrazovky a příjemnějšího sledování, protože obraz přechází do ztracena plynule, ne ostře hranou okraje displeje. Novinka v této technologii znamená vylepšení kvality promítaného obrazu soustavou mikrokamer namísto dosavadních diod. Tímto vylepšením je vybaven zatím pouze nejvyšší model Philips 8901, disponující 4K rozlišením.

Zárověň s nástupem nové řady došlo také k mírné úpravě cen nižších a starších modelů přívětivým směrem.

 

Philips AmbiLux_65_RFT

 

Fy15_LS_TV_8900_LR_Fr view_Female-FINAL

Philips AmbiLux_Rear

Philips AmbiLux_65_MIP

Další příspěvky
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
První překvapení způsobí zjištění, že snímek Last and First Men se odehrává nečekaně zcela bez herců. Tedy bez herců viditelných....
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Čtrnáctiletý Marco je dopaden policií na  dánských hranicích ve vlaku z České republiky. Jak se dostal k pasu pohřešovaného státního...
Svéráz českého rybolovu je naprostým fiaskem režisérky
Svéráz českého rybolovu je naprostým fiaskem režisérky
Parta šesti českých rybářů vyráží na dalekou cestu za rybami do Norska. Spojuje je dlouholeté přátelství a touha po mužském...