Android TV v televizích značky Philips

Android TV v televizích značky Philips

Operační systém v televizi

Společnost TP Vision představila novou řadu televizí značky Philips, které jsou od letoška již ve všech případech vybaveny operačním systémem Android TV. Přestože se toto řešení objevilo v některých modelech již vloni, jeho přijetí bylo tehdy rozpačité.

Hlavním důvodem se zdála být především nepříliš zdařilá verze prvního operačního systému. Google ale na něm tvrdě zapracoval, a tak dnes lze říct, že takové řešení je správným vývojovým nástupcem tzv. Smart TV. Proč? Uživatelské rozhraní jednotlivých výrobců televizí bylo leckdy diskutabilní a postrádající logiku, do přívětivosti mu vždy něco chybělo. Nedisponovalo dostatkem aplikací, neboť vývojářům se nevyplatilo připravovat tolik verzí téže aplikace, a v neposlední řadě stál individuální vývoj spoustu peněz.

Pro uživatele je důležité, že na obrazovce nyní naleznou filozofii ovládání, kterou důvěrně znají z telefonu či tabletu, takže prostředí působí mnohem více intuitivně. Pochopitelně jde tímto o další unifikaci na poli spotřební elektroniky podobně, jako k ní došlo v případě mobilních telefonů, ze kterých se, s jistou nadsázkou, stává pomalu, ale jistě, komodita.

Gamepad

Přejděme k další důležité inovaci. Přes Bluetooth lze televizi spárovat s klasickým herním ovladačem Gamepad, jaký je používán s herními konzolemi. Tato možnost znamená, že si do televize z Google Play Store stáhnete hru, a rovnou se dáte do hraní. Nabídka her se v internetovém obchodě rychle rozrůstá, a tak lze možná za čas očekávat soumrak klasických herních konzolí. Televize Philips jsou nyní vybaveny výrazně silnějším hardwarem, například čtyřjádrovým procesorem, a větším množstvím paměti. Rozšiřitelné navíc pomocí flash disku, takže jsou schopny zvládnout náročnější grafické úlohy. Výhodou také je, že jednou zakoupenou hru můžete hrát na tabletu, telefonu i televizi.

Ambilight

A to by nebyl Philips, aby nepředstavil nějakou novinku z oblasti své vlastní unikátní technologie Ambilight, tedy podsvícení televizní obrazovky na stěně za přístrojem. Jak víte, jedná se o soustavu diod, umístěných u vyšších modelů kolem celé zadní strany displeje, a barevně podle změn na obrazovce navazující barvou osvětlující pozadí za televizí. Vzniká tak dojem větší obrazovky a příjemnějšího sledování, protože obraz přechází do ztracena plynule, ne ostře hranou okraje displeje. Novinka v této technologii znamená vylepšení kvality promítaného obrazu soustavou mikrokamer namísto dosavadních diod. Tímto vylepšením je vybaven zatím pouze nejvyšší model Philips 8901, disponující 4K rozlišením.

Zárověň s nástupem nové řady došlo také k mírné úpravě cen nižších a starších modelů přívětivým směrem.

 

Philips AmbiLux_65_RFT

 

Fy15_LS_TV_8900_LR_Fr view_Female-FINAL

Philips AmbiLux_Rear

Philips AmbiLux_65_MIP

Další příspěvky
Příliš osobní známost se pokusila být komedií
Příliš osobní známost se pokusila být komedií
Natálie a Simona jsou kamarádky ve věku 30+. Natálie (Petra Hřebíčková) je úspěšná manažerka, svobodná a spokojená. To Simoně Taťána...
Psi nenosí kalhoty je film o člověku, který je rád bez kyslíku
Psi nenosí kalhoty je film o člověku, který je rád bez kyslíku
Hlavním hrdinou filmu Psi nenosí kalhoty je chirurg Juha (Pekka Strang). Jeho žena (Ester Geislerová) se před pár lety nešťastnou...
Richard Jewell – hrdina nespravedlivě obviněný z atentátu
Richard Jewell – hrdina nespravedlivě obviněný z atentátu
Clinta Eastwooda zaujal skutečný příběh z roku 1986. Tehdy byl spáchán atentát na olympijských hrách v Atlantě. Jen díky bdělosti...