Asus ZenBook Pro Duo – notebook se dvěma displeji

Asus ZenBook Pro Duo – notebook se dvěma displeji

Unikátní notebook

se dvěma displeji Asus ZenBook Pro Duo (UX581) přichází na český trh. Hlavní 15,6palcový dotykový panel doplňuje ještě sekundární 14palcový zobrazovač Asus ScreenPad Plus. Ten nabízí kreativní možnosti a způsoby ovládání zvyšující produktivitu a usnadňuje multitasking. Vestavěný software ScreenXpert obsahuje řadu užitečných aplikací a nástrojů, které uživatelům umožňují naplno využít výhod a funkce sekundárního displeje ScreenPad Plus.

Vysoký výkon notebooku, který ocení nejen kreativní profesionálové, zajišťuje procesor Intel Core i7 deváté generace v  kombinaci s 16 GB RAM a grafickou kartou NVIDIA GeForce RTX 2060. Tuto sestavu obohacuje rychlé SSD úložiště s  kapacitou 512 TB.

Druhý displej

ZenBook Pro Duo je vybaven 15,6palcovým dotykovým OLED displejem s rozlišením 4K UHD (3840 x 2160). Mimoto obsahuje ještě druhý 4K (3840 x 1100) displej ScreenPad Plus, a také touchpad Asus NumberPad plnící i funkci virtuálního klávesnicového numerického bloku. Hlavní displej má efektní bezrámečkový design s minimálními okraji po všech čtyřech stranách panelu. Notebook zdobí asymetrická verze ikonického Zen designu na víku z kartáčovaného kovu. Tento detail propůjčuje notebooku ZenBook Pro Duo nezaměnitelnou identitu.

Produktivita pro kreativní nápady

Unikátní sekundární displej 4K ScreenPad Plus poskytuje uživatelům vysokou produktivitu a efektivitu. Tato dotyková obrazovka s poměrem stran 32:9 a rozlišením 4K je umístěna přímo nad klávesnicí notebooku a výrazně zvětšuje vizuální pracovní prostor při zachování standardního formátu notebooku.

ScreenPad Plus lze použít jako jakýkoli standardní druhý displej v rámci systému Windows, tedy k zobrazení vizuálního obsahu. Současně ale nabízí mnoho funkcí a nástrojů šetřících čas během práce. Ty jsou součástí ovládacího softwaru ScreenXpert, který dokáže také zjednodušit správu více oken a aplikací. Patří k nim rychlé ovládací prvky, jako jsou Spouštěč aplikací, ViewMax a Navigátor aplikacemi. Umožňují intuitivní interakce a snadné vzájemné porovnání zobrazení na hlavním displeji a na displeji ScreenPad Plus. Díky funkci Skupina úloh mohou uživatelé okamžitě začít pracovat a otevřít několik aplikací pomocí jediného dotyku.

Další možnosti

Na displej ScreenPad Plus lze také přetáhnout samostatné aplikace, panely nástrojů nebo nabídky, a zvětšit tak pracovní prostor na hlavní obrazovce a zvýšit pracovní efektivitu. Kreativní profesionálové mohou ukotvit své nástroje, jako jsou náhledy videí, ovládací prvky časové osy, kódová okna nebo mixovací panely zvuku na obrazovku ScreenPad Plus a optimalizovat tím své pracovní postupy. Komunikační aplikace a aplikace sociální interakce umístěné na ScreenPad Plus zase dovolují uživatelům průběžně sledovat a okamžitě reagovat na zprávy během práce, aniž by museli přepínat mezi okny.

Příslušenství pro Asus ZenBook Pro Duo

Přibalený stylus (nebo jakýkoli jiný aktivní stylus) je vhodný pro psaní a kreslení na obrazovce ScreenPad Plus. Součástí balení je i kvalitní opěrka dlaní, která zaručuje pohodlné ovládání naklápěcí klávesnice s pantem ErgoLift. ZenBook Pro Duo je vybaven nejnovější verzí nástroje Asus NumberPad, numerické LED-podsvícené klávesnice integrované přímo do touchpadu. K dispozici je také hlasová podpora služby Amazon Alexa s vyhrazenou světelnou lištou v přední části notebooku. Ta se rozsvítí, když je Alexa aktivní.

Výkon pro tvůrce obsahu

ZenBook Pro Duo pohání šestijádrový procesor Intel Core i7 deváté generace podpořený 16 GB operační paměti. Grafická karta NVIDIA GeForce RTX 2060 je založena na architektuře NVIDIA Turing a nabízí výkon vhodný nejen pro hry, ale především pro Ray-Tracing a maximální vizuální realitu.

512GB SSD úložiště zajišťuje velmi rychlý přístup k datům a sada portů zahrnuje i rozhraní USB-C s podporou Thunderbolt 3. Nejnovější Intel Wi-Fi 6 s technologií Gig+ (802.11ax) posouvá bezdrátovou konektivitu na novou úroveň a je garancí rychlého připojení.

Pro zajištění plynulého provozu a maximálního výkonu je k dispozici vyhrazené tlačítko Turbo Fan zvyšující výkon chlazení a pant ErgoLift, který zlepšuje proudění vzduchu a odvodu tepla z notebooku.

Skvělý obraz

ZenBook Pro Duo se může pochlubit vynikajícím obrazem zásluhou 4K UHD displeje typu OLED, který je dotykový a vyznačuje se bezrámečkovým designem po všech čtyřech stranách panelu, takže zabírá 89 % čelní strany. OLED technologie garantuje živé a věrné barvy a velmi temné odstíny černé.

Použitý panel má výjimečně široký barevný gamut se 100% pokrytím spektra DCI-P3 a HDR. Barevný prostor DCI-P3, který se hojně využívá v kinematografii, je stále více preferovanou volbou kreativních profesionálů kvůli většímu rozsahu barev.

Cena sice není zrovna lidová, ale odpovídá špičkové technologii: 76 990 Kč včetně DPH.

O jiném zajímavém produktu značky Asus si můžete přečíst zde.

Asus ZenBook Pro Duo

Asus ZenBook Pro Duo

Další příspěvky
Poslední závod – tragický příběh Bohumila Hanče
Poslední závod – tragický příběh Bohumila Hanče
Příští rok uplyne 110 let od nešťastného úmrtí skvělého českého lyžaře a vlasteneckého závodníka s mistrovským titulem, Bohumila Hanče (Kryštof...
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
První překvapení způsobí zjištění, že snímek Last and First Men se odehrává nečekaně zcela bez herců. Tedy bez herců viditelných....
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Čtrnáctiletý Marco je dopaden policií na  dánských hranicích ve vlaku z České republiky. Jak se dostal k pasu pohřešovaného státního...