BenQ LM 100

BenQ LM 100

Už i BenQ má superodolný fotoaparát

Kompaktní fotoaparáty si v poslední době nalézají novou cílovou skupinu, totiž milovníky extrémních sportů. Můžete se s nimi potápět, lézt po skalách či projíždět pouští na motorce nebo v džípu a nemusíte se obávat, že se vám s nimi něco stane.

 

 

Je to velmi sympatická odpověď na otázky ohledně budoucnosti kompaktů – na současném trhu to nemají lehké, z jedné strany se na ně cenou tlačí levné zrcadlovky, z druhé chytré telefony. Cesta k úspěšnému přežití celé kategorie může vést právě cestou maximální odolnosti – něco podobného žádný telefon rozhodně nezvládne.

Mezi výrobce odolných kompaktů se nedávno zařadila i tchajwanská firma BenQ s modelem LM 100. Ten se drsných přírodních podmínek skutečně nebojí – ve vodě se s ním lze potopit až do pětimetrové hloubky a vydrží v ní bez problémů dvě hodiny, nevadí mu mráz do -15 stupňů ani pád z půldruhého metru. Samozřejmostí je i prachotěsné provedení. Potěší také širokoúhlý objektiv (čtyřnásobný zoom začíná na 25 mm) a čtrnáctimegové rozlišení, což bude nejspíš znamenat velmi slušnou kresbu detailů. Uvidíme, jak kvalitní fotografie bude nový BenQ produkovat, jedno je ale jisté – za cenu nepřesahující 2500 Kč jde o velmi zajímavý způsob, jak dokumentovat své výkony v situacích, kdy vám sebelepší telefon nepomůže.

Další příspěvky
EOS R5 a EOS R6 – Canon uvedl na trh dva nové fotoaparáty
EOS R5 a EOS R6 – Canon uvedl na trh dva nové fotoaparáty
Jedná se o dvojici pokročilých plnoformátových bezzrcadlových přístrojů založených na systému EOS R s bajonetem RF. Přístroj EOS R5 profesionální...
Canon rozšiřuje řadu EOS o EOS 90D a EOS M6 MARK II
Canon rozšiřuje řadu EOS o EOS 90D a EOS M6 MARK II
Nová zrcadlovka a bezzrcadlovka, mimořádně rychlé přístroje s mimořádně vysokým rozlišením. Jsou určené především pro pokročilé fotoamatéry, kteří chtějí zdokonalovat...
Fotoaparát Fujifilm GFX100 se stává vlajkovou lodí se 102 MPx
Fotoaparát Fujifilm GFX100 se stává vlajkovou lodí se 102 MPx
Nový model je vybavený snímačem o velikosti 43,8 mm x 32,9 mm, který je zhruba 1,7krát větší, než standardní 35mm...