Beoplay A9 – hlasem ovládaný reproduktor Bang & Olufsen

Beoplay A9 – hlasem ovládaný reproduktor Bang & Olufsen

Nejnovější verzi ikonického reproduktoru

Beoplay A9 představil Bang & Olufsen na 58. bienále v Benátkách. Tento reproduktor je celosvětově známý jako jeden z nejvýraznějších produktů inspirovaných spojením prémiového zvuku a nezaměnitelného designu. Dánská značka Bang & Olufsen si dala specificky záležet na výběru těchto zařízení Beoplay A9 pro čyřpatrovou budovu Ca‘ d’Oro palazzo z roku 1430. Tam budou zvukem doplňovat výstavu Dysfunctional od Carpenter’s Workshop Gallery. Výstava stírá rozdíly mezi uměním a designem. Představuje více než 30 uměleckých děl, kombinujících funkcionalitu a výjimečné řemeslné zpracování s uměleckým vyjádřením.

První generace Beoplay A9 vznikla v roce 2012 coby bezdrátový reproduktor, který dokáže nenápadně splynout se svým okolím. Ovšem v případě potřeby umí být naopak výraznou dominantou interiéru. Ať už je umístěn na stojanu ze tří dřevěných nohou, nebo zavěšený na stěně, naplní prostor výrazným, čistým a bohatým zvukem. Hlasitost reprodukce lze kontrolovat jednoduše posouváním ruky po povrchu reproduktoru. Dotykem se dá spustit nebo pozastavit přehrávání či přejít na další skladbu. Vše lze pochopitelně ovládat i bezdrátově na dálku.

Nový Beoplay A9

Vlastně se tak moc nezměnilo. Něco však přesto. Přidáním Google Asistenta se Beoplay A9 stává jedním z  nejvýkonnějších reproduktorů, které je možné ovládat hlasem. Funkce Active Room Compensation optimalizuje zvukový výkon na základě akustiky místnosti a rozmístění nábytku. Nabízí tak posluchačům ten nejlepší hudební zážitek prakticky v každém prostoru.

Dva přidané širokopásmové měniče na zadní straně (Beoplay A9 má nyní celkem sedm měničů) umožňují celé soustavě nabídnout ještě bohatší širokospektrální hudební podání. Vylepšená streamovací jednotka přináší rychlejší konektivitu funkcí jako Chromecast nebo Apple Airplay 2. Jak už je u Bang & Olufsen tradicí, klade se i při novém Beoplay A9 důraz na detail. A to i na takovou drobnost, jakou je kupříkladu látkou pokrytý napájecí kabel.

Dostupnost a cena

Beoplay A9 bude dostupný v bílé barvě s dubovými nohami, černými a černými ořechovými nohami. Dále jako speciální edice v bronzové barvě a speciální edice v  mosazné barvě. Každý zájemce si ale může vytvořit vzhled podle vlastního vkusu. Na výběr jsou kombinace pestrého množství vyměnitelných látkových povrchů od dánské textilní značky Kvadrat a různých barev dřevěných nohou.

Doporučená maloobchodní cena pro český trh je 65 400 Kč pro bílou a černou verzi, a 72 000 Kč pro speciální edice v bronzové a mosazné barvě.

Předchozí verzi Beoplay A9 si můžete připomenout zde.

Beoplay A9

Další příspěvky
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
První překvapení způsobí zjištění, že snímek Last and First Men se odehrává nečekaně zcela bez herců. Tedy bez herců viditelných....
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Čtrnáctiletý Marco je dopaden policií na  dánských hranicích ve vlaku z České republiky. Jak se dostal k pasu pohřešovaného státního...
Svéráz českého rybolovu je naprostým fiaskem režisérky
Svéráz českého rybolovu je naprostým fiaskem režisérky
Parta šesti českých rybářů vyráží na dalekou cestu za rybami do Norska. Spojuje je dlouholeté přátelství a touha po mužském...