Canon EOS M100 – stylový kompakt s výměnnými objektivy

Canon EOS M100 – stylový kompakt s výměnnými objektivy

Kompaktním a stylovýmu tělem

je Canon EOS M100 (nástupce modelu M10) přímo předurčený ke každodennímu používání. Umožňuje spontánně zaznamenat jak běžné každodenní okamžiky, tak i ty nejdůležitější životní události. Nechybí ani široká škála kreativních filtrů a bezdrátová konektivita. Tedy vlastnosti, které umožňují i naprostému laikovi pořídit a začít sdílet snímky na různých sociálních sítích doslova během několika sekund. 

Volný průchod kreativním nápadům

Canon EOS M100 je systémový fotoaparát, který uživatelům pomůže s realizací jejich tvůrčích vizí i se zdokonalením fotografických dovedností. Je zároveň skvělým nástrojem pro tvorbu video blogů a pořizování selfie snímků. Díky velkému výklopnému displeji a režimu selfie se tento typ záběrů povede hned napoprvé. Nechybí ani režim Smooth Skin, který pořídí snímky v pěti různých úrovních a zajistí tak přirozenější podání odstínu pleti. Výsledné fotografie jsou díky tomuto režimu vždy perfektní, ať již jde o selfie snímky nebo záběry přátel.

Snadné používání

Pomocí pokynů zobrazovaných na displeji je zvládnutí jednotlivých režimů focení i široké škály nastavení snadné. Uživatelé si bezproblémově osvojí techniky, které jim umožní pořídit opravdu živé snímky. Používání fotoaparátu významně zjednodušuje i dotykový displej, pomocí něhož je ovládání EOS M100 stejně jednoduché, jako by šlo o chytrý telefon.

Neustále ve spojení

S novým fotoaparátem je naprosto bezproblémové i nahrávání snímků na Facebook nebo do služby Instragram. Součástí EOS M100 je totiž i Wi-Fi konektivita a podpora technologie Bluetooth. Po připojení mohou uživatelé pomocí aplikace Canon Camera Connect stahovat snímky přímo do chytrého zařízení s operačním systémem iOS nebo Android, aniž by museli vzít fotoaparát do ruky. Přes Wi-Fi zazálohujete všechny své fotografie i filmy rovnou do cloudu.

Široká kompatibilita

Uživatelé EOS M100 mohou v každé situaci použít objektiv, který bude přesně odpovídat jejich konkrétním tvůrčím záměrům a autorským ambicím. Ať již má jít o krajinu nebo třeba o portrétní fotografii. Stejně jako samotný fotoaparát jsou malé a lehké i jednotlivé objektivy sytému EOS M a nepředstavují tedy pro fotografická dobrodružství žádnou brzdu. Díky speciálnímu upevňovacímu adaptéru lze použít i jakýkoli další objektiv ze systémů EF a EF-S.

Výsledný styl dle osobního vkusu

Canon EOS M100 je k dispozici v černé, bílé a šedé variantě a v případě obalu na tělo si mohou uživatelé vybírat hned z devíti barev, od elegantní černé až po zářivě tyrkysovou. Výsledná kombinace tak bude odpovídat individuálnímu vkusu každého majitele.

Canon EOS M100

Technické specifikace Canon EOS M100

Obrazový snímač

CMOS o velikosti 22,3 × 14,9 mm

Rozlišení

Efektivní pixely: cca 24,2 megapixelu

Pixely celkem: cca 25,8 megapixelu

Low-pass filtr: vestavěný/fixovaný

Čištění snímače

Integrovaný čisticí systém EOS

Obrazový procesor

Procesor DIGIC 7

Objektiv

EF-M (objektivy EF a EF-S jsou kompatibilní při použití upevňovacího adaptéru EF-EOS M)

Ohnisková vzdálenost

Ekvivalent 1,6násobku ohniskové vzdálenosti objektivu

Stabilizace obrazu

Optický stabilizátor obrazu u kompatibilních objektivů

Video: vylepšená digitální stabilizace obrazu ve 3 osách s kompatibilními objektivy

Zaostřování

Systém Dual Pixel CMOS AF Pixely detekce fázového rozdílu vestavěné do obrazového snímače

Systém automatického zaostřování / AF body

Maximálně 49 AF bodů (pevně umístěných na mřížce 7 × 7) prostřednictvím automatického výběru ve fotoaparátu

Řízení expozice

Režimy měření expozice

Měření v reálném čase zajišťované snímačem obrazu

(1) Poměrové měření (384 zón)

(2) Částečné měření ve středu (přibližně 10 % obrazovky živého náhledu)

(3) Celoplošné měření se zdůrazněným středem

(4) Bodové měření (přibližně 2 % obrazovky živého náhledu)

Citlivost ISO

Automatické ISO (100 až 25600), manuálně 100 až 25600 v krocích po 1/3 EV4

Displej LCD

Dotykový s úhlopříčkou 7,5 cm (3,0″). Poměr stran 3:2, cca 1 040 000 bodů. Elektrostatický kapacitní. Naklápění přibližně 180 stupňů směrem vzhůru.

Snímací režimy

Automatický inteligentní scénický režim, Hybrid Auto, Kreativní asistent, SCN (Autoportrét, Portrét, Jemná pleť, Krajina, Detail, Sport, Jídlo, Noční scéna z ruky, Ovládání HDR podsvětlení), Kreativní filtry (ČB zrnitý, Měkké ostření, Efekt Rybí oko, Efekt Olejová malba, Efekt Akvarel, Efekt Levný fotoaparát, Efekt Miniatura (fotografie a film), Vysoký dynamický rozsah), Programová AE, Priorita závěrky AE, Priorita clony AE, Ruční expozice, Film (Automatická expozice filmu, Ruční expozice filmu, Časosběrný film)

Typ snímku

JPEG: Nízká komprese, Normální komprese (kompatibilní s Exif 2.30) / Standard DCF (Design rule for Camera File system) (2.0)

RAW: RAW (14bitový, Canon original RAW 2. vydání)

videozáznam: Full HD, MP4 (obraz: MPEG-4 AVC / H.264, zvuk: MPEG-4 AAC-LC, stereofonní)

Hmotnost cca 302 g.

Cena

Pro český trh dosud nebyla stanovena.

Canon EOS M100 Canon EOS M100

Další příspěvky
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
První překvapení způsobí zjištění, že snímek Last and First Men se odehrává nečekaně zcela bez herců. Tedy bez herců viditelných....
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Čtrnáctiletý Marco je dopaden policií na  dánských hranicích ve vlaku z České republiky. Jak se dostal k pasu pohřešovaného státního...
Svéráz českého rybolovu je naprostým fiaskem režisérky
Svéráz českého rybolovu je naprostým fiaskem režisérky
Parta šesti českých rybářů vyráží na dalekou cestu za rybami do Norska. Spojuje je dlouholeté přátelství a touha po mužském...