Canon rozšiřuje řadu EOS o EOS 90D a EOS M6 MARK II

Canon rozšiřuje řadu EOS o EOS 90D a EOS M6 MARK II

Nová zrcadlovka a bezzrcadlovka,

mimořádně rychlé přístroje s mimořádně vysokým rozlišením. Jsou určené především pro pokročilé fotoamatéry, kteří chtějí zdokonalovat své schopnosti. EOS 90D je rychlý a spolehlivý přístroj typu DSLR s tradičním robustním tělem, vynikající pro sportovní a přírodní fotografii. Pro každodenní fotografování a cestování je pak určen výkonný systémový kompakt EOS M6 Mark II. Oba přístroje vychází z oblíbených modelů Canon EOS 80D, respektive EOS M6. Zároveň s novými fotoaparáty společnost Canon představila i dva nové objektivy typu RF.

Rychlost především

Oba modely jsou vybaveny nejnovějším procesorem Canon DIGIC 8, zajišťujícím rychlé zpracování obrazu. Nabízí zároveň nejnovější funkce v oblasti fotografie i videa. Mechanické závěrce pomáhá elektronická s nejkratším časem 1/16000 sekundy. Tím dává fotografovi jistotu ostrého snímku i ve velmi dynamické situaci. Při krátkém čase lze také více odclonit a dosáhnout menší hloubky ostrosti i při silnějším okolním světle.

Canon EOS 90D

Nabízí sériové snímání rychlostí 10 snímků za sekundu s automatickým posunem bodu zaostření a 11 snímků za sekundu při živém náhledu. Optický hledáček zkracuje prodlevu a umožňuje rychle reagovat například při fotografování přírody. Díky rychlému sériovému snímání a vyrovnávací paměti na 58 snímků ve formátu JPEG velikosti L může u hbitých a nepředvídatelných objektů fotograf snímat nepřetržitě. A následně pak pochopitelně vybírat z většího počtu záběrů. Přístroj EOS 90D má také prodlouženou výdrž baterie. Dokáže pořídit až 1300 snímků (podle standardu CIPA), takže se fotograf ani při celodenní výpravě nemusí nijak omezovat.

EOS 90D

Canon EOS M6 Mark II

Nejnovější bezzrcadlový model Canon, EOS M6 Mark II, dokáže průběžně snímat rychlostí 14 snímků za sekundu nebo pořídit sérii neuvěřitelných 30 snímků ve formátu RAW za sekundu. V obou režimech s automatickým přesouváním bodu zaostření. Tento rychlý kompaktní model dává fotografovi jistotu, že bude moci pohotově zachytit i neočekávané scény. Schopnost snímat spontánní akce podporuje kompatibilita s paměťovými kartami UHS-II a vyrovnávací paměť na 80 snímků formátu JPEG velikosti L. Funkce Focus Bracketing s průběžnou změnou roviny zaostření v sérii snímků umožňuje jednoduše prodloužit hloubku ostrosti spojením více snímků pomocí softwarového programu.

EOS 90D

Špičková obrazová kvalita

Oba nové fotoaparáty jsou osazené novým snímačem CMOS typu APS-C s rozlišením 32,5 milionu bodů. Tedy srovnatelným s plnoformátovými přístroji, avšak s výhodami formátu APS-C. Procesor také nabízí nástroje pro korekci obrazových vad objektivů, včetně optimalizace pro digitální objektivy a opravy difrakce. Díky možnosti bezdrátového připojení (WiFi a Bluetooth) mohou tvůrci obsahu sdílet atraktivní obrazový materiál živě na sociálních sítích.

Canon oba přístroje vybavil rychlým a přesným systémem automatického ostření na oči, který přispívá k tomu, že fotografie věrně a ostře zachycují přirozený výraz a pohyb. V přístroji EOS 90D tento systém spolupracuje s měřicím snímačem RGB+IR o rozlišení 220 000 bodů s detekcí blikání světelného zdroje. Přispívá ke spolehlivé detekci lidské tváře a lepší kontrole nad expozičními hodnotami. Tento nový snímač dosahuje vyššího rozlišení, aniž by to snížilo jeho výkon při nízké úrovni osvětlení, a to díky citlivosti v rozsahu ISO 100-25600. Canon EOS M6 Mark II vykazuje lepší výsledky ostření, než jeho předchůdce EOS M6. Při použití objektivu se světelností f/1,4 nebo vyšší dokáže ostřit již při EV -5 – tedy i při zatažené obloze s měsíčním svitem.

4K video uchová kvalitu i do budoucna

EOS 90D a EOS M6 Mark II jsou mnohostranné přístroje pro fotografování i natáčení videa. Podporují záznam v rozlišení 4K s využitím plného úhlu záběru nasazeného objektivu a rychlé Full HD se snímkovou frekvencí až 120 FPS. Poskytují široké možnosti natáčení včetně zpomaleného záznamu, ořezu nebo záznamu v supervysokém rozlišení. U přístroje EOS 90D je k dispozici i režim 4K s ořezem, který tvůrcům obsahu umožňuje dosáhnout stejné obrazové kvality s větším dosahem. To znamená, že lze natáčet vysoce kvalitní video z větší vzdálenosti a pořídit jedinečné záběry i tam, kde se uživatel nemůže ke scéně více přiblížit – například na safari.

Mikrofonní vstup umožňuje video bloggerům užívat externí mikrofon pro dosažení čistého a nezkresleného zvuku. Canon EOS 90D je vybavený také výstupem na sluchátka, což tvůrcům obsahu poskytuje větší kontrolu nad kvalitou ozvučení při natáčení videa. Tím lze dosáhnout kvalitního záznamu i u vzdálenější scény. Možnost ovládání úrovně zvuku při záznamu také minimalizuje nutnost dalších zásahů při následném zpracování. Pro filmování za pohybu je EOS M6 Mark II vybavený výklopným displejem, který pomáhá k dokonalé kompozici i při autoportrétním stylu natáčení.

Jednodušší manipulace a lepší ovládání

EOS 90D je nejnovější DSLR řady EOS. Má tělo s obvyklým designem, avšak nižší hmotností a větším gripem. Usnadňuje úchop a zlepšuje rovnováhu, zejména s nasazeným objektivem s dlouhým ohniskem při fotografování sportu nebo volně žijících zvířat. Fotoaparát je vybavený dvěma multifunkčními kruhovými voliči – včetně jednoho nově přidaného, jaký nalezneme na zadní straně profesionálních přístrojů. Otočný dotykový displej s úhlopříčkou 7,7 cm usnadňuje komponování záběru na jasném světle i při fotografování z náročných úhlů.

Kompaktní rozměry přístroje EOS M6 Mark II umožňují spontánní fotografování momentek ve stylu kompaktních přístrojů. Kruhový funkční volič, hlavní kruhový volič, nastavitelný přepínač automatického a manuálního ostření a tlačítko startu automatického ostření jsou intuitivně rozmístěné tak, aby zjednodušovaly ovládání v dynamických fotografických podmínkách. Odpojitelný hledáček je příhodně vyvýšený a vycentrovaný, aby vznikl prostor pro pohodlné ovládání. Náklopný displej nalezne využití při kreativnějším fotografování a filmování.

Ceny

Na českém trhu se budou fotoaparáty EOS 90D prodávat za 33 790 korun, kompakty EOS M6 budou k dispozici za 24 290 korun.

O jiném nedávno uvedeném zajímavém fotoaparátu si můžete přečíst zde.

EOS 90D

Další příspěvky
Poslední závod – tragický příběh Bohumila Hanče
Poslední závod – tragický příběh Bohumila Hanče
Příští rok uplyne 110 let od nešťastného úmrtí skvělého českého lyžaře a vlasteneckého závodníka s mistrovským titulem, Bohumila Hanče (Kryštof...
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
První překvapení způsobí zjištění, že snímek Last and First Men se odehrává nečekaně zcela bez herců. Tedy bez herců viditelných....
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Čtrnáctiletý Marco je dopaden policií na  dánských hranicích ve vlaku z České republiky. Jak se dostal k pasu pohřešovaného státního...