Chytré telefony Xperia

Chytré telefony Xperia

Vlajková loď mezi telefony Sony

Sony Mobile dnes v Berlíně na IFA 2016 představila dva přírůstky ke své nové řadě chytrých telefonů řady X. Nové chytré telefony Xperia XZ a prémiová Xperia X Compact pokračují v nastoleném kurzu vize vytyčené v únoru na MWC v Barceloně.

Nová vlajková loď Xperia XZ bude ještě inteligentnější a nabídne uživateli lepší komfort díky větší personalizaci.

Zachyťte pohyb ostře a s věrnými barvami

Nové chytré telefony Xperia XZ včetně prémiového telefonu Xperia X Compact jsou vybaveny fotoaparáty s novými a vylepšenými technologiemi. Aby byl uznávaný obrazový snímač od Sony ještě dokonalejší, byly k němu přidány dva pomocné snímače.  Vznikla tak nová technologie „triple image sensing“. Ta umožní zachycovat záběry pohybu s realistickými barvami v podstatě za jakýchkoli podmínek. Technologie zahrnuje původní snímací čip Sony Exmor RS pro obrazové snímače mobilních zařízení, který nabízí nadupanou směs vysoké kvality snímání a rychlosti automatického ostření (AF) v kombinaci s hybridním prediktivním autofokusem (Predictive Hybrid AF), který inteligentně předvídá a sleduje pohyb fotografovaných objektů. Dále byl přidán laserový senzor Laser AF s technologií zjišťující vzdálenost, který pomáhá zachytit ostré snímky v náročných podmínkách za sníženého osvětlení. Realistické barvy jsou však zachyceny rovněž díky senzoru RGBC-IR s technologií pro zjišťování barvy (colour sensing technology), která přesně nastaví vyvážení bílé podle zdroje světla fotografované scény.

Sony XZ Forest Blue Group 2

Hlavní fotoaparát s 23MPx snímačem dokáže fotit velmi rychle – od pohotovostního režimu k pořízení snímku za 0,6 sekundy. Pro ty, kteří touží po větší flexibilitě manuálního nastavení, byly přidány pokročilé možnosti nastavení, jako např. nastavení rychlosti závěrky a nastavení ostření.

Natáčení videa je stále oblíbenější, stejně jako sdílení jedinečných okamžiků na sociálních sítích. Oba modely přinášejí významný pokrok ve vývoji stabilizace obrazu, která byla zdokonalována u kamer Sony Handycam a Sony SteadyShot s inteligentním aktivním režimem. Díky pětiosé stabilizaci můžete nyní natáčet plynulejší videa i při chůzi nebo při použití extrémního přiblížení.

Milovníci dokonalých selfie ocení, že je Xperia XZ vybavena předním fotoaparátem s rozlišením 13MPx s citlivostí až ISO 6400 a širokoúhlým objektivem 22mm/90°. Xperia XZ také nabízí nejvyšší kvalitu záznamu ve 4K.

Prémiový design, který padne do ruky

Zaoblený povrchový design, skleněný displej s úhlopříčkou 5,2” a kovová zadní část telefonu Xperia XZ se spojují v jeden celek, takže telefon dokonale padne do ruky. Xperia XZ bude k dostání ve zbrusu novém odstínu modré, inspirovaném krásou přírody – v lesní modři –  společně se stylovou klasikou provedení v minerální černé a platinové.

Sony-XZ-Platinum-Side-(Horizontal)

Xperia X Compact dodává řadě X series oblíbený design Sony, a do jejího malého těla jsou napěchované výkonné technologie. Díky displeji o velikosti 4,6” a designu se zaobleným povrchem se extrémně pohodlně drží a dá se ideálně ovládat jednou rukou. To, že je design telefonu Xperia X Compact rovněž prémiový, je vidět na vysokém lesku povrchové úpravy a na tom, jak odolným dojmem působí. Také tento telefon se bude vyrábět v novém charakteristickém vzhledu v modré barvě v odstínu mlžné modři, společně s odstíny vesmírné černé a stylové bílé.

Učí se vaše zvyklosti, aby zlepšil uživatelský komfort

Telefony jsou vybaveny inteligentními technologiemi, které pomáhají, aby byl každodenní život pohodlnější, efektivnější a příjemnější. Oba modely disponují novou funkcí Battery Care doplněnou adaptivním nabíjením od Qnovo, které se navzájem doplňují, aby udržovaly baterii v kondici a až dvojnásobně prodloužili její životnost. Adaptivní nabíjení Qnovo sleduje a upravuje napětí a zabraňuje tak zkrácení životnosti baterie, zatímco funkce Battery Care ovládá nabíjení podle toho, jakým způsobem je uživatel zvyklý telefon nabíjet.  Zabraňuje nadbytečnému nabíjení tím, že proces přeruší, když je baterie z 90% nabitá a dokončí jej přesně, kdy je třeba. Funkce Xperia Tips také rozpoznává návyky uživatelů a navrhuje individualizované tipy a doporučení. Pomáhá zlepšit osobní komfort při používání telefonu. Smart Cleaner zase automaticky maximalizuje výkon telefonu tím, že vyčistí vyrovnávací paměť telefonu od dat některých aplikací na základě zjišťování jejich používání, takže zajistí, aby telefon vždy dosahoval optimálního výkonu.

Na výkonu záleží

Xperia XZ je vybavena procesorem Qualcomm Snapdragon 820, který zaručuje plynulý chod telefonu. Procesor Snapdragon 820 je jedním z technologicky nejvyspělejších procesorů pro mobilní zařízení. Tento procesor s X12 LTE zajišťuje dokonalou konektivitu, grafiku fotografování, výkon a efektivitu baterie.

Sony Xperia X Compact Universe Black Lifestyle 1

Chytrá zařízení Xperia

Sony se snaží vyvíjet chytré produkty, aby vám umožnily komunikovat bližšími, osobnějšími způsoby.  Xperia Ear, sluchátko do ucha s funkcí hands-free je chytrý produkt, který přináší nové způsoby komunikace. Xperia Ear reaguje na slovní povely intuitivně a prostřednictvím bezdrátového připojení k  chytrému telefonu zprostředkuje informace a poskytne asistenci přirozenou autentickou hlasovou komunikací. Je vybaveno technologií Sony Agent a čidlem vzdálenosti a bude vás informovat o důležitých událostech ve vašem kalendáři a předá vám další personalizované zprávy. Sony bude na veletrhu IFA také vystavovat Sony Xperia Projector a Xperia Agent jako koncepty spolupracující se službami japonských Yahoo Japan a Nestlé Japan, aby návštěvníkům nabídli ochutnávku budoucích možností chytrých produktů.

Dostupnost a specifikace

Xperia XZ bude celosvětově uvedena na trh od října 2016 a Xperia X Compact se začne prodávat po celém světě již v září 2016. Xperia XZ bude dostupná jak ve variantě s jednou SIM kartou, tak i v duální variantě.

Sony XZ Mineral Black Group 2

Další příspěvky
Kalifornský sen – hudební romantika plná emocí
Kalifornský sen – hudební romantika plná emocí
Jít za svým snem se rozhodne Maggie (Dakota Johnson) v ne právě idylické branži, jakou je šoubyznys. Na zvolené cestě...
Téměř dokonalá tajemství – další remake filmu o pokrytectví
Téměř dokonalá tajemství – další remake filmu o pokrytectví
Naprostí cizinci se jmenoval první film na toto téma, natočený v roce 2016 podle scénáře italského režiséra a scenáristy Paola...
Problémissky popisují skutečný skandál na Miss World
Problémissky popisují skutečný skandál na Miss World
Soutěž Miss World se v roce 1970 konala v Londýně. V té době šlo o show s více jak stomilionovou...