Třetí filmové pokračování Dítě Bridget Jonesové je nejlepší!

Třetí filmové pokračování Dítě Bridget Jonesové je nejlepší!

Ve filmu Dítě Bridget Jonesové

nacházíme Bridget (Renée Zellweger) opět ve stejné situaci, jen starší. Po rozchodu s Markem žije sama, přestože má skvělou práci editorky televizního zpravodajství, není se životem spokojená, chlapi se jí vyhýbají. Jak říká, její největší neštěstí ve vztahu k mužům je slovní inkontinence. Nerada opakuje chyby, chce dělat chyby nové. Navíc také stárne, 43 sice není ideální věk k otěhotnění, jí se to ale ke vší smůle podaří. Nejen, že nechtěla, ale dokonce ani neví s kým dítě Bridget Jonesové vzniklo.

Kamarádka ji vezme na hudební festival, neboť rozhodně diagnostikovala, že si potřebují „vrznout“. Bridget pod vlivem alkoholu omylem vběhne ve stanu do postele pohlednému Američanovi Jackovi (Patrick Dempsey), co čert nechtěl, o týden později se na křtinách vyspí se svým bývalým přítelem Markem (Colin Firth). Co teď? Každá normální ženská by zařídila testy DNA, jenže Bridget není normální ženská. A tak má její budoucí dítě chvíli otce dva, pak zase žádného, z ničeho neodhadnete, jak tohle všechno dopadne. Nevšedního spojence nachází Bridget i ve své drsně vtipné gynekoložce, ta nakonec ledacos pomůže rozetnout. Pro koho se ale neřízená střela Bridget nakonec rozhodne? Dozvíte se až v poslední minutě příběhu.

Filmu není co vytknout, všechny postavy mají co hrát, a hrají to fakt dobře. Hutné dialogy jsou doslova nabité suše ironickým anglickým humorem, vtipné situace a hlášky jdou jedna za druhou, rytmus filmu příjemně ubíhá, na slovo nuda si ani nevzpomenete.

Bridget Jones's Baby

Bridget Jonesová si dala načas

Proč návrat Bridget trval tak dlouho? „Po prvních dvou filmech jsme stále doufali, že se najde pokračování,” říká Hayward. „Před několika lety jsme o tom začali mluvit s Helen a vytvoření příběhu trvalo pár let. Zabralo to nějakou dobu, ale chtěli jsme to udělat dobře.”

Když se diváci s Bridget setkali poprvé, bylo jí 32 a v S rozumem v koncích 34. V Dítěti Bridget Jonesové oslaví 43. narozeniny. Když do projektu nastoupila režisérka Maguire chtěla, aby příběh odrážel, co se skutečně děje s dospělými lidmi v těchto klíčových přechodových letech, a to jak emočně, tak profesně. „Chtěla jsem, aby byl příběh věrohodný, ale zábavný,” pokračuje Maguire. „Sama znám lidi, kteří se ocitli ve stejné situaci, takže mě zajímalo, jak to Bridget zvládne.” Nějakou dobu se v jejím životě žádný muž nevyskytoval a najednou se kolem točí dva a oba chtějí být otcem. „Když jsem se dostala k příběhu, začali jsme pracovat s touto jeho částí a rozvedli jsme ji do ošemetných situací, jakými jsou například dva ultrazvuky s různými otci, a dotlačení lékařky k malému úskoku.” Maguire se stala matkou také až v pozdějších letech, takže ji téma příběhu oslovilo.

Byť jsou některé situace vzniklé ze singl života předvídatelné a známé, například každá žena má za nejlepšího kamaráda gaye, i tak zůstává hodně nečekaného, čemu se nahlas a rádi s gustem zasmějete. Popravdě, už hodně dlouho jsem nezažil, aby se diváci v kině tak chechtali, jako při tomhle filmu. Takhle má vypadat správná komedie! A úplně na konci nechybí indicie, slibující nevyhnutelné pokračování životního příběhu této obdivuhodné smolařky. Pokud bych měl sestavit hitparádu filmů o Bridget, pak vede třetí, prvnímu patří druhé místo a druhý byl nejslabší.

9,5/10

JJ

Dítě Bridget Jonesové (Bridget Jones´s Baby, Velká Británie/Francie/USA, 2016)

žánr: komedie

režie: Sharon Maguire

scénář: Emma Thompson, Helen Fielding, Dan Mazer

kamera: Andrew Dunn

hudba: Craig Armstrong

hrají: Renée Zellweger, Colin Firth, Patrick Dempsey, Emma Thompson, Jim Broadbent

délka: 123 minut

http://www.facebook.com/bridgetjonesbaby

cc24_tp_00032_d052_0180r_comp Bridget Jones's Baby Bridget Jone's Baby

Další příspěvky
Poslední závod – tragický příběh Bohumila Hanče
Poslední závod – tragický příběh Bohumila Hanče
Příští rok uplyne 110 let od nešťastného úmrtí skvělého českého lyžaře a vlasteneckého závodníka s mistrovským titulem, Bohumila Hanče (Kryštof...
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
První překvapení způsobí zjištění, že snímek Last and First Men se odehrává nečekaně zcela bez herců. Tedy bez herců viditelných....
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Čtrnáctiletý Marco je dopaden policií na  dánských hranicích ve vlaku z České republiky. Jak se dostal k pasu pohřešovaného státního...