Dron Aeryon SkyRanger smí létat i v noci

Dron Aeryon SkyRanger smí létat i v noci

Společnost Aeryon Labs Inc., je totiž prvním komerčním subjektem,

který získal ve Spojených státech povolení k nočnímu provozu svých bezpilotních letounů. Bezpilotní dron Aeryon SkyRanger létá okolo budov a pořizuje videozáznam ve vysokém rozlišení. Používá termovizi k odhalení úniků tepla, poškození střech, špatného nebo chybějícího okenního těsnění či mokré střešní izolace, zaměřuje se na bezpečnost i jiné potenciální problémy.  Kontrola s pomocí infračerveného světla je nejefektivnější v noci, kdy slunce neovlivňuje teplotu budovy. Tradiční infračervené skenování vyžaduje, aby technik v noci chodil po střeše, zatímco jiný pracovník ho naviguje z lešení nebo jeřábu. SkyBEAM (Building Envelope Asset Mapping) je bezpečnější, rychlejší, levnější a přesnější než tradiční metody kontroly a mapování budov.

Dron Aeryon SkyRanger

Bezpilotní letouny v noci

„Tato nedávno udělená výjimka FAA je pro společnosti Industrial SkyWorks a pro komerční provozovatele dronů obecně obrovským plus,“ prohlásil prezident a generální ředitel společnosti Aeryon Labs, Dave Kroetsch. „Jsme nadšeni, že společnost Industrial SkyWorks je první komerční firmou ve Spojených státech, která může provádět noční prohlídku pomocí našeho SkyRangera. Drony Aeryon se používají pro noční pátrací a záchranné mise už celá léta. Toto povolení ukazuje, že trh a FAA pokračují v rozšiřování uplatnění této technologie.“

Dron Aeryon SkyRanger

Tento dron prověřený praxí splňuje nejpřísnější podmínky. Ve světě je pravidelně využíván v ostrém nasazení při zásazích bezpečnostních a záchranných složek, ale i pro komerční účely. Byl vyvinut týmem kanadských specialistů s dlouhodobou praxí tak, aby dokázal plnit svou funkci i ve velmi náročných klimatických a povětrnostních podmínkách, čímž se od konkurenčních bezpilotních prostředků často velmi výrazně liší.

„Aeron SkyRanger osvědčil svou funkčnost v poli i na bojišti, díky svým unikátním vlastnostem a snadné ovladatelnosti je také často využíván komerčními firmami. Nelimitují jej náročnější klimatické podmínky, jeho propracovaná konstrukce umožňuje snadnou manipulaci, bleskové nasazení a jednoduchou výměnu kamerových modulů přímo na místě,“ říká Andrej Hronec, ředitel společnosti Audiopro, která Aeyron Labs zastupuje na českém trhu.

aeryon_skyranger_2

Dlouhá výdrž

Velmi důležitým parametrem je u dronů také výdrž baterie – v případě SkyRangeru výrobce garantuje fungování po dobu až 50 minut s plným zatížením, a to při teplotách v rozmezí -30° C až +50° C. Přístroj dokáže létat při větru 65 km/hod v nárazech 90 km/hod, přitom většina konkurence má velké problémy už při větru kolem 30-40 km/hod, což je podle statistik běžná hodnota v našich klimatických podmínkách.

Jednoduché ovládání

Další předností SkyRangeru je velmi jednoduché ovládání bez nutnosti znát ovládání leteckých modelů. Dron je řízen pomocí dotykové obrazovky tabletu, takže vycvičení obsluhy v krizových situacích trvá cca 30 minut. Jeho promyšlená konstrukce umožňuje bleskové nasazení, od příjezdu k zásahu může vzlétnout do 2 minut. Je možné jej také jednoduše transportovat v batohu nebo boxu, ve složeném stavu konstrukce chrání citlivé části. Nožky, ramena, ale i kamery a baterie lze snadno během několika vteřin vyměnit.

O Aeryon Labs, Inc.

Společnost Aeryon Labs je předním výrobcem malých bezpilotních letounů (sUAS). Společnost je partnerem civilních i armádních zákazníků adistributorů po celém světě. Aeryon Labs má ústředí ve městě Waterloo v kanadském Ontariu. sUAS Aeryon se mnohokrát osvědčily přímo v provozu. Jsou standardem pro okamžitý sběr informací ze vzduchu kýmkoliv, kdekoliv a kdykoliv. Využívají se v armádě, zajištění veřejné bezpečnosti a při komerčních akcích.

Aeyron Labs se specializuje pouze na bezpilotní prostředky a jejich vybavení. Za 10 let fungování si vybudovala pověst technologického lídra a spolehlivého partnera. V nejnovějším žebříčku nejrychleji se rozvíjejících technologických firem Kanady Technology Fast 50 společnosti Deloitte se umístila na 10. místě. V rámci celé Severní Ameriky se umístila v první stovce.

Dron Aeryon SkyRanger

????????????????????????????????????

3551-aeryon-skyranger5

www.audiopro.cz

Další příspěvky
Laserový televizor se zvukem přímo z obrazovky
Laserový televizor se zvukem přímo z obrazovky
První sonický laserový televizor na světě Hisense HE88L5V dokonale propojuje 4K obraz se zvukem v nejpokročilejším zvukovém standardu Dolby Atmos. Zvuk...
Luxusní obytný vůz na pohodlné cestování a pobyt v přírodě
Luxusní obytný vůz na pohodlné cestování a pobyt v přírodě
Spokojte se prostě s tím nejlepším Popularitu obytných vozů ještě umocnila pandemie covid-19. Naprostá nezávislost a svoboda na cestách, spojená...
Šarlatán se ocitl před soudem kvůli nelegálnímu šíření
Šarlatán se ocitl před soudem kvůli nelegálnímu šíření
CinemArt se obrátil na soud kvůli porušování autorských práv provozovatelem služby ulož.to v případě filmu Šarlatán a uspěl. Předběžné opatření...