Dva nové Ultra HD Blu-ray přehrávače Pioneer

Dva nové Ultra HD Blu-ray přehrávače Pioneer

Pokud chcete dosáhnout nejvyšší kvality

obrazu a zvuku při sledování filmů, nabízí se jediná možnost. Ultra HD Blu-ray přehrávač v kombinaci s odpovídajícím filmovým nosičem a televizorem. Pioneer uvedl na náš trh dva nové Ultra HD Blu-ray přehrávače Pioneer pro náročné fanoušky špičkového obrazu a zvuku. Oba vynikají robustní konstrukcí eliminující vibrace. Obsahují kvalitní komponenty a podporují nejnovější formát HDR 10+. Ten zlepšuje zobrazení především v tmavých scénách obrazu. 

Model Pioneer UDP-LX500 je univerzálním Blu-ray přehrávačem s podporou plného 4K rozlišení a Pioneer UDP-LX800 představuje to nejlepší z dílny Pioneer & Onkyo.

Oba přístroje jsou mimo jiné vybaveny funkcí Direct, která při přehrávání pouze zvukových nosičů vypíná obvody digitálního zpracování obrazu.

Vlajková loď mezi UHD Blu-ray přehrávači

Pioneer UDP-LX800 nabízí nejvyšší možnou kvalitu zvuku a videa pro nejnáročnější diváky a posluchače. Zpracování zvuku zde zajišťuje osmikanálový D/A převodník SABRE ES9026PRO splňující nejvyšší nároky. Dále zaujme pevná konstrukce s vrchní ocelovou deskou silnou 1 mm a nízkým těžištěm díky masivní dvouvrstvé ocelové základně. V kombinaci s dalšími technologiemi zajišťuje nejvyšší možnou stabilitu při vysokorychlostní rotaci disků. Oddělené, samostatně stíněné napájení, pohon a digitální zpracování obrazu i zvuku eliminují rušení mezi jednotlivými obvody.

Konstrukce nepotřebuje ventilační otvory na horním a bočním panelu a omezuje tak přenos hluku z vnitřních pohyblivých mechanismů. Analogový zvukový obvod má vlastní výkonový transformátor s pečlivě vybranými kondenzátory a silným stíněním. Zajišťuje rychlou odezvu a udržení nežádoucích elektromagnetických vln uvnitř pouzdra.

Univerzální 4K přehrávač

Také u druhého modelu UDP-LX500 se Pioneer zaměřil na snížení vibrací. Využil k  tomu technologie vyvinuté speciálně pro UHD Blu-ray mechaniku. Při čtení se točí pro udržení odpovídající kvality videa a zvuku velmi vysokou rychlostí, až 5000 ot/min. Díky tomu patří i model UDP-LX500 do prémiové řady produktů Pioneer. Přehrávač kombinuje dvouvrstvou základnu s ocelovou deskou o tloušťce 3 mm, velmi pevnou konstrukci a využívá akustický tlumič. V celém přístroji jsou pro zaručení kvalitní cesty signálu použity nízkošumové komponenty.

Jaká média přehrávač „umí“?

V obou těchto nových přístrojích lze přehrávat veškeré běžné nosiče. A to jak Blu-ray video i audio, včetně 3D, tak DVD video i audio. Pozadu nezůstávají pochopitelně ani CD včetně vypálených. Příjemným bonusem je možnost používat také SA-CD nosiče. Připojit lze též klasický harddisk a USB. Tyto vlastnosti z obou přehrávačů činí vskutku univerzální mediální centrum.

Blu-ray přehrávače Pioneer a jejich cena

Koncová doporučená cena modelu Pioneer UDP-LX500 je 26 000 Kč a vlajková loď Pioneer UDP-LX800 je v prodeji za 59 000 Kč.

O společnosti Pioneer

Onkyo & Pioneer Corporation se sídlem v Japonsku (Osaka) a více než 75letými zkušenostmi, je předním výrobcem nejmodernějších technologických řešení v  oblasti elektroniky. Největší popularitu získala v oblasti zvuku a obrazu, na kterou nyní navazuje řada vysoce kvalitních a profesionálních audio produktů. Legendární bývaly televizory Kuro této značky. Pobočka Pioneer Automotive Technologies, Inc. (PAT) je klíčovým dodavatelem systémů automobilového zábavního průmyslu.

O jiném zajímavém přístroji značky Pioneer si můžete přečíst zde.

Blu-ray přehrávače Pioneer

Blu-ray přehrávače Pioneer UDP-LX800

Další příspěvky
Poslední závod – tragický příběh Bohumila Hanče
Poslední závod – tragický příběh Bohumila Hanče
Příští rok uplyne 110 let od nešťastného úmrtí skvělého českého lyžaře a vlasteneckého závodníka s mistrovským titulem, Bohumila Hanče (Kryštof...
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
První překvapení způsobí zjištění, že snímek Last and First Men se odehrává nečekaně zcela bez herců. Tedy bez herců viditelných....
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Čtrnáctiletý Marco je dopaden policií na  dánských hranicích ve vlaku z České republiky. Jak se dostal k pasu pohřešovaného státního...