Dva nové Ultra HD Blu-ray přehrávače Pioneer

Dva nové Ultra HD Blu-ray přehrávače Pioneer

Pokud chcete dosáhnout nejvyšší kvality

obrazu a zvuku při sledování filmů, nabízí se jediná možnost. Ultra HD Blu-ray přehrávač v kombinaci s odpovídajícím filmovým nosičem a televizorem. Pioneer uvedl na náš trh dva nové Ultra HD Blu-ray přehrávače Pioneer pro náročné fanoušky špičkového obrazu a zvuku. Oba vynikají robustní konstrukcí eliminující vibrace. Obsahují kvalitní komponenty a podporují nejnovější formát HDR 10+. Ten zlepšuje zobrazení především v tmavých scénách obrazu. 

Model Pioneer UDP-LX500 je univerzálním Blu-ray přehrávačem s podporou plného 4K rozlišení a Pioneer UDP-LX800 představuje to nejlepší z dílny Pioneer & Onkyo.

Oba přístroje jsou mimo jiné vybaveny funkcí Direct, která při přehrávání pouze zvukových nosičů vypíná obvody digitálního zpracování obrazu.

Vlajková loď mezi UHD Blu-ray přehrávači

Pioneer UDP-LX800 nabízí nejvyšší možnou kvalitu zvuku a videa pro nejnáročnější diváky a posluchače. Zpracování zvuku zde zajišťuje osmikanálový D/A převodník SABRE ES9026PRO splňující nejvyšší nároky. Dále zaujme pevná konstrukce s vrchní ocelovou deskou silnou 1 mm a nízkým těžištěm díky masivní dvouvrstvé ocelové základně. V kombinaci s dalšími technologiemi zajišťuje nejvyšší možnou stabilitu při vysokorychlostní rotaci disků. Oddělené, samostatně stíněné napájení, pohon a digitální zpracování obrazu i zvuku eliminují rušení mezi jednotlivými obvody.

Konstrukce nepotřebuje ventilační otvory na horním a bočním panelu a omezuje tak přenos hluku z vnitřních pohyblivých mechanismů. Analogový zvukový obvod má vlastní výkonový transformátor s pečlivě vybranými kondenzátory a silným stíněním. Zajišťuje rychlou odezvu a udržení nežádoucích elektromagnetických vln uvnitř pouzdra.

Univerzální 4K přehrávač

Také u druhého modelu UDP-LX500 se Pioneer zaměřil na snížení vibrací. Využil k  tomu technologie vyvinuté speciálně pro UHD Blu-ray mechaniku. Při čtení se točí pro udržení odpovídající kvality videa a zvuku velmi vysokou rychlostí, až 5000 ot/min. Díky tomu patří i model UDP-LX500 do prémiové řady produktů Pioneer. Přehrávač kombinuje dvouvrstvou základnu s ocelovou deskou o tloušťce 3 mm, velmi pevnou konstrukci a využívá akustický tlumič. V celém přístroji jsou pro zaručení kvalitní cesty signálu použity nízkošumové komponenty.

Jaká média přehrávač „umí“?

V obou těchto nových přístrojích lze přehrávat veškeré běžné nosiče. A to jak Blu-ray video i audio, včetně 3D, tak DVD video i audio. Pozadu nezůstávají pochopitelně ani CD včetně vypálených. Příjemným bonusem je možnost používat také SA-CD nosiče. Připojit lze též klasický harddisk a USB. Tyto vlastnosti z obou přehrávačů činí vskutku univerzální mediální centrum.

Blu-ray přehrávače Pioneer a jejich cena

Koncová doporučená cena modelu Pioneer UDP-LX500 je 26 000 Kč a vlajková loď Pioneer UDP-LX800 je v prodeji za 59 000 Kč.

O společnosti Pioneer

Onkyo & Pioneer Corporation se sídlem v Japonsku (Osaka) a více než 75letými zkušenostmi, je předním výrobcem nejmodernějších technologických řešení v  oblasti elektroniky. Největší popularitu získala v oblasti zvuku a obrazu, na kterou nyní navazuje řada vysoce kvalitních a profesionálních audio produktů. Legendární bývaly televizory Kuro této značky. Pobočka Pioneer Automotive Technologies, Inc. (PAT) je klíčovým dodavatelem systémů automobilového zábavního průmyslu.

O jiném zajímavém přístroji značky Pioneer si můžete přečíst zde.

Blu-ray přehrávače Pioneer

Blu-ray přehrávače Pioneer UDP-LX800

Další příspěvky
Malé ženy se dočkaly nové, hvězdné filmové adaptace
Malé ženy se dočkaly nové, hvězdné filmové adaptace
Kultovní román americké spisovatelky Louisy May Alcott Malé ženy se stává filmovým námětem už potřetí. Po zpracování z roku 1933...
Příliš osobní známost se pokusila být komedií
Příliš osobní známost se pokusila být komedií
Natálie a Simona jsou kamarádky ve věku 30+. Natálie (Petra Hřebíčková) je úspěšná manažerka, svobodná a spokojená. To Simoně Taťána...
Psi nenosí kalhoty je film o člověku, který je rád bez kyslíku
Psi nenosí kalhoty je film o člověku, který je rád bez kyslíku
Hlavním hrdinou filmu Psi nenosí kalhoty je chirurg Juha (Pekka Strang). Jeho žena (Ester Geislerová) se před pár lety nešťastnou...