Emoji ve filmu, řádí ovšem i ve vašem mobilu!

Emoji ve filmu, řádí ovšem i ve vašem mobilu!

Možná právě ve vašem mobilu se odehrává

podobně dramatický thriller. Netušíme totiž, jaký utajený, překvapivý svět skrývají chytré telefony. V jednom z nich se odehrává příběh Emoji ve filmu. V aplikaci pro textové zprávy se nachází Textopolis, rušná metropole, ve které žijí všechny oblíbené emoji (tzv. smajlíci, emotikony). Nepřetržitě doufají, že si uživatel telefonu vybere k odeslání právě je. Nepoužívaní se beznadějně propadají z výsluní oblíbených, až do suterénní místnosti pro zapomenuté loosery.

Slova jsou nuda

Klíčovým prvkem snímku Emoji ve filmu je telefon, patřící teenagerovi Alexovi. A nejdůležitějším místem Alexova telefonu je právě Textopolis, kde žijí všichni emoji. „Textopolis je rušná komunita, sloužící jedinému účelu: pomáhat Alexovi s komunikací,“ říká scénárista a režisér Toni Leondis. „Emoji se ráno vzbudí a jdou do práce. Každý z nich má své místo v jednotlivých odděleních, kde sehrává velice odpovědnou roli.“

Všichni emoji mají zdánlivě jednoduchý úkol. Představit jedinou emoci, kterou symbolizují, bez ohledu na to, jak se sami cítí. Smajlice se musí vždycky usmívat, Uplakánek musí vždycky plakat, i kdyby zrovna vyhrál v loterii, a Vánoční stromeček? Ten se musí tvářit vánočně.

Jaké to je být jiný

Jenže pak tu je ještě Gene, emoji, který se narodil se schopností vyjádřit jakékoliv emoce, což Geneovi způsobí spoustu problémů. „Ve světě plném emoji, kteří mají jen jediný výraz, by emoji s nepřeberným množstvím výrazů byl skutečnou hrozbou,“ míní Leondis. „Je to podobné jako v našem světě. Pokud je někdo odlišný, dívají se na něj ostatní často s nedůvěrou.“ Zajímavé je, že Gene se necítí ani tak odlišný, jako především rozbitý. Právě snaha upozornit na jedinečnost každého z nás je jedna z point tohoto filmu.

Emoji ve filmu jsou vtipní

Gene se dvěma přáteli absolvuje dobrodružnou cestu do Cloudu známými aplikacemi, včetně hry Candy Crush Saga či aplikací Dropbox, Instagram, Just Dance, Spotify, Twitter, WeChat nebo YouTube. Každá z nich je představována odlišným světem, kterým trojice emoji na cestě  musí projít, a přitom překonat různorodé, nelehké překážky.

Trojčlenná parta prchá nejen před vrchní Smajlicí, ale v první řadě před armádou nelítostných antivirových robotů. Musí za každou cenu zabránit vymazání a přeinstalaci celého telefonu.

Určitě byl znamenitý nápad vytvořit animovaný film z fiktivního prostředí, které – jakkoliv je nám blízké – zároveň známe i neznáme. Pro snazší orientaci je nicméně docela důležité alespoň tušit funkci zmiňovaných aplikací.

I když je tento snímek míněn především pro větší děti a teenagery, kteří komunikaci přes mobily jednoznačně upřednostňují, jeho hlavním poselstvím je, že nakonec stejně není nad osobní setkávání. Překvapivě se při Emoji ve filmu ani dospělí nebudou nudit, dokonce se místy i docela dobře pobaví. Příběh má spád, vtipně je vytvořená mimika smajlíků.

Do budoucna by filmy z virtuálního prostředí mobilních telefonů jistě skýtaly další široké, netušené možnosti zapojením například postav ze známých her.

5/10

JJ

Emoji ve filmu (The Emoji Movie, USA, 2017)

žánr: animovaný, dobrodružný, komedie

režie: Anthony Leondis

scénář: Eric Siegel, Anthony Leondis

hudba: Patrick Doyle

hrají (hlasy): T. J. Miller, James Corden, Anna Faris, Maya Rudolph, Steven Wright, Jennifer Coolidge, Patrick Stewart, Christina Aguilera, Sofía Vergara, Rachael Ray, Sean Hayes, Jake T. Austin, Tati Gabrielle, Eric Siegel, Sean Giambrone, Liam Aiken

délka: 91 minut

Jak a kde vznikly emoji se dozvíte zde.

Web filmu zde.

Emoji ve filmu

Jailbreak, Gene a Hi-5.

Další příspěvky
Oscars 2020 – 92. udílení prestižních filmových ocenění
Oscars 2020 – 92. udílení prestižních filmových ocenění
Nejprestižnější událost pro všechny kolem filmu proběhla v noci 9. února z neděle na pondělí. Ceremoniál Oscars 2020 se ve...
Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn)
Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn)
Akční podívaná pro holky, tak by se asi nejlépe dalo popsat řádění bývalé Jokerovy partnerky Harley Quinn (Margot Robbie) ve...
Modelář – pět let připravovaný film Petra Zelenky v kinech
Modelář – pět let připravovaný film Petra Zelenky v kinech
Režisér a scenárista, podepsaný režijně či autorsky (většinou oboje) pod úspěšnými filmy jako Knoflíkáři, Samotáři, Ztraceni v Mnichově a oceněným...