Externí disk My Book Duo s obří kapacitou 20 TB

Externí disk My Book Duo s obří kapacitou 20 TB

Western Digital uvádí nový externí disk

My Book Duo. Toto externí desktopové úložiště bylo navrženo tak, aby poskytlo profesionálům ale i běžným uživatelům ukládací kapacitu potřebnou pro neustále rostoucí digitální obsah. Externí disk My Book Duo nabízí výkon, který umožňuje malým firmám držet krok s vysokým tempem podnikatelského prostředí. Nové úložiště s možností nastavení RAID, enormní kapacitou a vysokou rychlostí přenosu dat má schopnost zálohovat na jednom místě velké množství fotografií, videa, hudebních souborů a důležitých dokumentů. 

Naléhavá potřeba

„Nejen doma, ale i v práci lidé vytvářejí a shromažďují velké digitální soubory. To přináší potřebu nových řešení pro ukládání dat s vyšší kapacitou a vysokou rychlostí, která snadno a spolehlivě uloží a přenesou tato data do jednoho místa,“ říká Sven Rathjen, viceprezident produktového marketingu Western Digital. A dodává: „Vidíme to například v nových segmentech, které vytvářejí digitální obsah, jako jsou drony s kamerami. Nadšenci i profesionálové vytvářejí a zpracovávají velké množství fotografií a video souborů ve vysokém rozlišení. Ještě nikdy nebyla potřeba snadno ovladatelného desktopového úložiště s obrovskou kapacitou, kterou My Book Duo představuje, tak naléhavá. Tento externí disk umožňuje tvůrcům digitálního obsahu držet krok s rostoucími požadavky na ukládání dat.“

My Book Duo může sloužit jako domácí úložiště nebo jako úložiště pro malé firmy. Rychle a spolehlivě zálohuje enormní množství dat. My Book Duo je dodáván s pevnými disky WD Red, optimalizovanými pro nastavení RAID. Firmware použitých pevných disků je optimalizované pro RAID nastavení a disky jsou ideální pro využití u dvoudiskového pole s automatickou správou diskových operací, pomáhající zlepšit integritu dat v náročném cyklu zápis/čtení.

Oceníte na video

„Jako kreativní profesionál pracuji průběžně na několika projektech s využitím fotografií nebo videa. S tím, jak se datové soubory zvětšují, a jak roste požadavek na materiál v nejvyšším rozlišení, potřebuji spolehlivé úložiště s vysokou kapacitou, ke kterému mám rychlý a snadný přístup, když pracuji na svých zakázkách. My Book Duo kombinuje rychlost, kapacitu a další prvky, které potřebuji pro to, abych měl svůj digitální obsah stále pod kontrolou a bezpečně zálohován,“ říká Trevor Traynor, fotograf a producent.

Externí disk My Book Duo je dodáván s portem USB Type-C a kompletní kabeláží, která zajišťuje ihned po rozbalení produktu zpětnou univerzální kompatibilitu s rozhraním USB 3.1 Gen 1/3.0/2.0. Externí disk má také dva doplňkové porty USB Type-A. Slouží pro připojení dalších periferií, jako jsou drony, akční kamery, čtečky karet, klávesnice, myši, další externí disky USB nebo mobilní telefony pro synchronizaci dat a dobíjení.

My Book Duo nabízí extrémní kapacitu a rychlost přenášení dat. K dostání je v kapacitách2 20 TB, 16 TB, 12 TB, 8 TB, 6 TB a 4 TB. Data jsou chráněna 256bitovým hardwarovým šifrováním AES a heslem. Dodávaný software WD Security napomáhá dále chránit uložený obsah.

Externí disk My Book Duo – cena a dostupnost

Na úložiště WD My Book Duo je poskytována tříletá záruka a je k dostání v internetovém obchodě wd.com a prostřednictvím vybraných dealerů a distributorů. Doporučená koncová cena začíná na 299 EUR (pro kapacitu 4 TB) a končí na 739 EUR (pro kapacitu 20 TB) .

Externí disk My Book

Další příspěvky
Poslední závod – tragický příběh Bohumila Hanče
Poslední závod – tragický příběh Bohumila Hanče
Příští rok uplyne 110 let od nešťastného úmrtí skvělého českého lyžaře a vlasteneckého závodníka s mistrovským titulem, Bohumila Hanče (Kryštof...
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
První překvapení způsobí zjištění, že snímek Last and First Men se odehrává nečekaně zcela bez herců. Tedy bez herců viditelných....
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Čtrnáctiletý Marco je dopaden policií na  dánských hranicích ve vlaku z České republiky. Jak se dostal k pasu pohřešovaného státního...