Samsung Galaxy Note8, nejnovější přírůstek řady Note

Samsung Galaxy Note8, nejnovější přírůstek řady Note

Samsung představil telefon nové generace

modelové řady Note. Je určenen pro ty, kdo chtějí displej většího formátu. S přístrojem Galaxy Note8 získávají spotřebitelé větší Infinity displej, který se přitom pohodlně vejde do jedné ruky. Zdokonalené pero S Pen, umožní komunikovat osobitějším stylem, a s doposud nejkvalitnější fotoaparát z dílny Samsungu, pořídí snímky vynikající kvality. Galaxy Note8 byl navržen s ohledem na životní styl dnešních uživatelů a jejich těsné soužití s technologiemi.

Modelovou řadu Note představil Samsung poprvé v roce 2011. Od té doby vyrostla okolo těchto modelů komunita nadšenců, kteří si již svůj život bez velkého displeje, který je rozpoznávacím znakem telefonů Note, a bez dotykového pera S Pen prakticky nedovedou představit. Podle průzkumu trhu provedeného společností Samsung2 uvedlo 85 procent uživatelů přístrojů Note, že se svým telefonem rádi pochlubí a doporučí jej svým přátelům, a 75 procent uvedlo, že Note je nejlepší telefon, jaký kdy měli.

Infinity displej

Galaxy Note8 se může pochlubit displejem, který svou velikostí překonává všechny předchozí modely Note. Díky tenkému tělu lze ale přitom telefon stále pohodlně držet v jedné ruce. Super AMOLED Infinity displej s 6,3palcovou úhlopříčkou a rozlišením Quad HD+ vám dovoluje zobrazit více. O to méně jste při používání telefonu nuceni zobrazeným obsahem listovat. Galaxy Note8 poskytuje více prostoru pro sledování, čtení či kreslení, a stává se tak dokonalým telefonem pro multitasking.

Uživatelé telefonů Note mohou již delší dobu využívat výhod funkce Multi Window pro zobrazení více oken, která jim dovoluje dělat více věcí najednou. Telefon Galaxy Note8 nabízí novou funkci párování aplikací App Pair. Na okraji obrazovky si jednoduše vytvoříte vlastní páry aplikací a následně snadno spustíte dvě aplikace současně. Můžete tak například sledovat video a zároveň si posílat zprávy se svými přáteli nebo zahájit konferenční hovor a současně si zobrazit údaje nebo materiály, o kterých chcete diskutovat.

Nové způsoby komunikace

Od svého prvního uvedení na trh se pero S Pen stalo jedním z rozpoznávacích znaků telefonů Note. U modelu Galaxy Note8 nabízí pero S Pen zcela nové možnosti, jak psát, kreslit, ovládat telefon, či komunikovat s přáteli. Pero je vybaveno jemnějším hrotem, je citlivější na tlak a nabízí funkce, které uživatelům umožňují vyjádřit se způsoby, jaké doposud žádný stylus ani chytrý telefon nenabídl.

Někdy komunikace prostřednictvím pouhého textu nepostačuje. Funkce Live Message pro zasílání živých zpráv umožňuje jedinečným způsobem vyjádřit svoji osobnost a vytvářet výmluvné příběhy. Prostřednictvím telefonu Galaxy Note8 získáváte možnost sdílet animované texty a kresby napříč platformami podporujícími animované obrázky ve formátu GIF (AGIF). Jedná se o zcela nový způsob, jak s pomocí pera S Pen komunikovat.

Funkce Always On Display pro nepřetržité zobrazení vybraných informací na displeji umožňuje uživatelům telefonů Galaxy udržovat si neustálý přehled o oznámeních bez nutnosti telefon odemykat. U modelu Galaxy Note8 je tato funkce nyní ještě dokonalejší. Funkce Screen Off Memo pro vytváření poznámek při zamknuté obrazovce vám umožní vytvořit až sto stran poznámek okamžitě po vyjmutí pera S Pen z telefonu. Připnout poznámky na displej v režimu Always On a přímo na tomto displeji poznámky i upravovat.

Uživatelům, kteří cestují do zahraničí nebo navštěvují webové stránky v cizím jazyce, přijde vhod zdokonalená překladová funkce Translate. Vybraný text přeloží pouhým přidržením pera S Pen nad textem. Zobrazí nejen překlad jednotlivých slov, ale i celých vět v až 71 jazycích. Takto lze také okamžitě převádět měrné jednotky i cizí měny.

Lepší snímky

Pro většinu spotřebitelů je jednou z věcí, na kterou se při koupi nového telefonu soustředí nejvíce, fotoaparát. V oblasti fotoaparátů instalovaných v mobilních telefonech patří Samsung k absolutní špičce. A v telefonu Galaxy Note8 se spotřebitelům do ruky dostává doposud nejvýkonnější fotoaparát, jaký kdy chytrý telefon nabízel.

Galaxy Note8 je osazen dvěma zadními fotoaparáty s rozlišením 12 megapixelů. Oba dva fotoaparáty, tj. fotoaparát se širokoúhlým objektivem i s teleobjektivem, jsou vybaveny optickou stabilizací obrazu (OIS). Ať už prozkoumáváte nové město, nebo jen pobíháte po dvorku za domem, OIS vám umožňuje zachytit ostřejší snímky.

Pro náročnější fotografování podporuje telefon Galaxy Note8 funkci Live Focus, která vám umožňuje mít pod kontrolou hloubku ostrosti nastavením efektu rozostření v režimu náhledu i po pořízení snímku.

V režimu Dual Capture pro duální snímání pořídí snímek oba zadní fotoaparáty současně a oba dva snímky uložit. Detailní záběr pořízený teleobjektivem i širokoúhlý záběr zachycující celou scénu.

Širokoúhlý objektiv je vybaven senzorem Dual Pixel s rychlým automatickým ostřením. Lze jím zachytit ostřejší a jasnější snímky i při slabém osvětlení. Galaxy Note8 je také vybaven špičkovým předním fotoaparátem s rozlišením 8 megapixelů a chytrým automatickým ostřením, který oceníte při pořizování ostrých selfíček a při videohovorech.

Galaxy Note8 – galaxie funkcí a služeb

• Odolnost proti vodě a prachu: Před čtyřmi lety představil Samsung první voděodolné zařízení Galaxy. A dnes si můžete svůj Note a S Pen s odolností proti prachu a vodě (IP684) vzít téměř kamkoli. Můžete dokonce i psát na vlhký displej.

• Rychlé bezdrátové nabíjení: Před dvěma lety jsme představili první zařízení Galaxy s bezdrátovým nabíjením. Galaxy Note8 podporuje nejmodernější možnosti bezdrátového nabíjení. Svůj přístroj tak můžete rychle a pohodlně nabít, aniž byste museli zápolit s porty nebo dráty.

• Zabezpečení: Galaxy Note8 nabízí celou řadu možností biometrické autentizace – včetně snímání oční duhovky a otisku prstu. Samsung Knox poskytuje zabezpečení splňující parametry obranného průmyslu, a to jak na hardwarové, tak na softwarové úrovni. Díky zabezpečené složce (Secure-Folder) uchovává odděleně vaše osobní a pracovní údaje.

• Nekompromisní výkon: S 6 GB RAM, osmijádrovým procesorem a rozšiřitelnou pamětí (až na 256 GB) máte k dispozici výkon, který potřebujete k prohlížení internetu, streamování, hraní her a souběžnému provádění více úkolů.

• Inovativní mobilní zkušenost: Samsung DeX vám umožní pracovat s telefonem stejně jako na stolním počítači. Soubory můžete ponechat ve svém zařízení, na cestách můžete vykonávat svou práci a když budete potřebovat ještě větší obrazovku, můžete použít Samsung DeX. Galaxy Note8 zahrnuje hlasového asistenta Bixby7, který vám umožní používat telefon chytřeji; učí se od vás, postupem času se zdokonaluje, a pomůže vám tak vykonat více práce.

Mobilní výkon, produktivita a zabezpečení

• Vylepšený S Pen pro firmy: S Pen umožňuje profesionálům dělat to, co jiné chytré telefony nedokážou. Např. diskrétně pořizovat poznámky pomocí funkce Screen Off Memo nebo rychle vkládat komentáře do dokumentů a popisovat fotografie.

• Bezdotyková autentizace: Galaxy Note8 nabízí profesionálům možnost snímání oční duhovky – například odborníkům ve zdravotnictví, stavebnictví nebo příslušníkům bezpečnostních složek, kteří se mohou ocitnout v situaci, kdy budou potřebovat odemknout telefon, aniž by museli potáhnout prstem přes displej nebo sejmout otisk prstu.

• Vylepšené možnosti rozhraní DeX: Galaxy Note8 podporuje rozhraní Samsung DeX pro ty, kdo potřebují v práci započaté na mobilním zařízení bezproblémově pokračovat na stolním počítač.

Výhodná nabídka a cena

Zákazníci v České republice, kteří si předběžně objednají nový Galaxy Note8 od 23. srpna do 14. září prostřednictvím zapojených partnerských operátorů a maloobchodních prodejců, dostanou jako dárek zbrusu nový Samsung DeX. Po připojení monitoru, klávesnice a myši promění Samsung DeX chytrý telefon v plnohodnotný stolní počítač. S pomocí dokovací stanice Samsung DeX čekají uživatele další možnosti využití. Mohou upravovat dokumenty, spouštět prezentace, hrát hry, komunikovat s přáteli a prohlížet si multimediální obsah přímo z telefonu Galaxy Note8 na větší obrazovce.

V České republice bude telefon Galaxy Note8 dostupný ve dvou barevných variantách. Černé Midnight Black a zlaté Maple Gold, a zároveň ve verzích Single SIM a Dual SIM. Doporučená maloobchodní cena je 26 999 Kč, telefon se začne prodávat 15. září 2017.

Galaxy Note8

Galaxy Note8 už je zkrátka kus telefonu.

Galaxy Note8

Galaxy Note8 lze provozovat dokonce i do jednoho metru pod vodou. Osobně vyzkoušeno.

Další příspěvky
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
První překvapení způsobí zjištění, že snímek Last and First Men se odehrává nečekaně zcela bez herců. Tedy bez herců viditelných....
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Čtrnáctiletý Marco je dopaden policií na  dánských hranicích ve vlaku z České republiky. Jak se dostal k pasu pohřešovaného státního...
Svéráz českého rybolovu je naprostým fiaskem režisérky
Svéráz českého rybolovu je naprostým fiaskem režisérky
Parta šesti českých rybářů vyráží na dalekou cestu za rybami do Norska. Spojuje je dlouholeté přátelství a touha po mužském...