Galaxy Note9, telefon pro náročné s interní pamětí až 512 GB

Galaxy Note9, telefon pro náročné s interní pamětí až 512 GB

Nejnovější člen prémiové řady Note,

přístroj Samsung Galaxy Note9 přichází. Řada Note si vysloužila uznání za to, že obsahuje nejnovější převratné inovace společnosti Samsung. Galaxy Note9 navazuje na tuto tradici špičkovým chytrým telefonem poskytujícím maximální výkon, novým bluetooth perem S Pen a dosud nejinteligentnějším fotoaparátem Samsung. V minulosti se také bohužel objevily vážné potíže s bateriemi. Ty jsou, jak zákazníci doufají, již definitivně vyřešeny. Galaxy Note9 je k dispozici ve dvou kapacitách vnitřního úložného prostoru 128 GB nebo 512 GB).Díky možnosti vložit karty microSD s kapacitou až 512 GB je Galaxy Note9 připraven nabídnout v součtu 1 TB paměti.

Nový model Galaxy je mimořádně výkonný chytrý telefon s nejmodernějším 10nm procesorem. Obsahuje také špičkový systém Water Carbon Cooling vyvinutý společností Samsung a algoritmus regulace výkonu na principu umělé inteligence integrovaný přímo do zařízení k zajištění vysokého, ale přesto stabilního výkonu.

Vývoj pera S Pen

Význačným rysem řady Note je S Pen. To, co bylo na začátku nástrojem pro psaní a kreslení, dává nyní uživatelům do rukou další možnosti a větší kontrolu.

Díky podpoře technologie Bluetooth Low Energy (BLE) přináší nový S Pen nový způsob, jak Note používat. Pouhým kliknutím je nyní možné pořídit selfie a seskupit obrázky, promítat snímky, pozastavit a přehrát video atd. Vývojáři mohou dokonce nové pokročilé funkce pera S Pen postavené na technologii BLE integrovat do svých aplikací ještě letos.

Inteligentní fotoaparát

Galaxy Note9 je vybaven novými možnostmi, které usnadňují tvorbu kvalitních fotografií.

Optimalizace scény: Fotoaparát telefonu Galaxy Note9 je dosud nejchytřejší, jaký Samsung vyvinul. Využívá inteligence k identifikaci jednotlivých prvků fotografie, například scény a předmětu. Automaticky je zařadí do jedné z 20 kategorií a na základě tohoto vyhodnocení je okamžitě optimalizuje. Výsledkem je realistický obraz s jasnými barvami a dynamickým prokreslením.

Detekce chyb: Snímek se nemusí vždy zdařit hned na poprvé a Galaxy Note9 uživatele upozorní, pokud něco není v pořádku. Může tedy ihned pořídit další snímek, aniž by daný okamžik propásl. Upozornění se objeví v případě, že je snímek rozmazaný, fotografovaná osoba mrkla, na objektivu je nečistota, nebo pokud kvalita snímku není dobrá kvůli protisvětlu.

Dále fotoaparát nabízí pokročilou technologii redukce šumu a variabilní clonu s dvojí světelností, která se přizpůsobuje světlu podobně jako lidské oko.

Od práce ke hře

Hlavním designovým prvkem je displej Infinity. Galaxy Note9 je vybaven největším bezrámečkovým displejem, jaký se kdy v řadě Note objevil. 6,4palcový Super Amoled displej Infinity nabízí skutečně pohlcující multimediální zážitek. Displej Infinity doprovázejí u telefonu Galaxy Note9 stereoreproduktory vyladěné od AKG a podpora prostorového zvuku Dolby Atmos.

Díky podpoře dokovací stanice Samsung DeX lze s Galaxy Note9 také používat podobně jako PC. Uživatelé mohou pracovat na prezentacích, upravovat fotografie a sledovat oblíbené pořady, a to vše s využitím telefonu. Vyzkoušejte Samsung DeX se snadno přenosnými adaptéry HDMI. Po připojení k monitoru může Galaxy Note9 poskytovat obraz pro virtualizovaný desktop, nebo dokonce může sám posloužit jako plně funkční druhá obrazovka. Při sledování videa si můžete dělat poznámky s pomocí pera S Pen nebo můžete Galaxy Note9 použít jako touchpad, jako pravé tlačítko myši. Lze i přetahovat obsah pomocí funkce drag and drop, či pracovat na monitoru s několika okny zároveň.

Zabezpečení a služby

Standardní součástí Note9 jsou i veškerá technologie Galaxy. Patří mezi ně rychlé bezdrátové nabíjení, odolnost proti vodě a prachu se stupněm krytí IP68 či služby Samsung, jako jsou Samsung Health. Galaxy Note9 podporuje také bezpečnostní platformu Knox společnosti Samsung. Ta splňuje požadavky vojenského průmyslu a nabízí možnost biometrického zabezpečení důležitých informací pomocí skenování otisků prstů, skenování duhovky, nebo funkce rozpoznávání obličeje.

Galaxy Note9 pochopitelně umožňuje využití veškerého ekosystému a služeb Samsung. Ve spojení s technologií SmartThings lze Galaxy Note9 například použít k ovládání připojených zařízení nebo k lepšímu využití osobního inteligentního asistenta Bixby. Samsung také navázal partnerství se společností Spotify. Díky tomu získávají uživatelé jednoduchý přístup ke službám Spotify. Mohou snadno synchronizovat a přenášet hudbu, seznamy skladeb a podcasty mezi produkty Galaxy Note9, Galaxy Watch a Smart TV.

Dostupnost a cena Galaxy Note9

V České republice bude nový Galaxy Note9 dostupný ve dvou barevných variantách. Černé Midnight Black (ve verzích 512 a 128GB) a modré Ocean Blue s atraktivním žlutým S Penem (verze 128 GB). Doporučené maloobchodní ceny jsou 32 499 Kč za 512GB verzi a 25 999 za 128 GB.

Další informace o Galaxy Note9 získáte zde.

O jiném zařízení Samsung se můžete dočíst zde.

Galaxy Note9 Galaxy Note9

Další příspěvky
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
První překvapení způsobí zjištění, že snímek Last and First Men se odehrává nečekaně zcela bez herců. Tedy bez herců viditelných....
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Čtrnáctiletý Marco je dopaden policií na  dánských hranicích ve vlaku z České republiky. Jak se dostal k pasu pohřešovaného státního...
Svéráz českého rybolovu je naprostým fiaskem režisérky
Svéráz českého rybolovu je naprostým fiaskem režisérky
Parta šesti českých rybářů vyráží na dalekou cestu za rybami do Norska. Spojuje je dlouholeté přátelství a touha po mužském...