Google Chromebook Pixel

Google Chromebook Pixel

Špičkový laptop od Googlu má dotykový displej s rozlišením 2560 × 1700 bodů

 

Googlu je úspěšný skoro ve všem, na co sáhne, ale vyvolat větší zájem o své laptopy Chromebook — potažmo cloudový operační systém Chrome – se mu prozatím moc nedaří.
Ve snaze prosadit se také jako výrobce hardwaru by mu měl pomoci právě první laptop Chromebook s dotykovým ovládáním. Chromebook Pixel má dvoujádrový procesor Intel Core i5 (1,8 GHz), operační paměť 4 GB DDR3 (pro úsporný operační systém by to mělo stačit), rychlé 4G LTE připojení a především špičkový displej 12.85“ (32.64cm) s rozlišením 2560 × 1700 bodů. Hustota pixelů dosahuje 239 ppi,  což je prakticky totéž jako u displejů MacBooku Pro Retina. Při tomto rozlišení by lidské oko nemělo vnímat žádné rozpixelování. Displej kryje Gorila Glass, nad jeho horní hranou je webkamera s rozlišením 720p.

 
Podle analytiků jde o další pokus, jak získat pro Chromebooky větší podíl na trhu na úkor přístrojů s Windows a Mac OS. Na rozdíl  od počítačů, na které si instalujete třeba Word a podobné programy, OS Chrome používá především webový browser, ve kterém běží aplikace a data se ukládají v cloudu.

 

2

 

První Chromebook pochází z června 2011 a dosud všechny modely vyráběly „externí“ výrobci jako Lenovo, Acer, Samsung nebo HP. Nový Chromebook Pixel je však „Made by Google“. Podle vyjádření zástupce internetového gigantu laptop „vyrábí převážně Google, jen několik komponentů pochází od jiných výrobců“. Šasi je z jednoho kusu hliníku a luxusní vzhled doplňuje podsvícení klávesnice pro pohodlnou noční práci.

 
Cena se pohybuje kolem 30 000 Kč, takže žádný velký prodejní hit to nebude, nicméně Google doufá, že jako vlajková loď přitáhne Chromebook Pixel pozornost také k ostatním výrobkům z této řady.

 

Další příspěvky
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
První překvapení způsobí zjištění, že snímek Last and First Men se odehrává nečekaně zcela bez herců. Tedy bez herců viditelných....
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Čtrnáctiletý Marco je dopaden policií na  dánských hranicích ve vlaku z České republiky. Jak se dostal k pasu pohřešovaného státního...
Svéráz českého rybolovu je naprostým fiaskem režisérky
Svéráz českého rybolovu je naprostým fiaskem režisérky
Parta šesti českých rybářů vyráží na dalekou cestu za rybami do Norska. Spojuje je dlouholeté přátelství a touha po mužském...