Google představil smartphone s 3D sensory

Google představil smartphone s 3D sensory

Přístroj umožňuje vytvořit 3D mapu vašeho bezprostředního okolí

 

_73125866_tango-phones

 

Senzory telefonu dokážou každou vteřinu provést 250,000 3D měření a v reálném čase updatovat svou polohu. Jeho potenciální využití zahrnuje indoor mapy, pomoc nevidomým s navigací v neznámém prostředí a samozřejmě 3D hry.

 

Novinka je zatím ve fázi prototypu, Google rozdal několik set přístrojů developerům, kteří pro něj budou tvořit aplikace. „Jako fyzické bytosti žijeme ve 3D světě, přesto se naše mobilní přístroje fungují jako kdyby fyzický svět končil na hranicích jejich displejů. Cílem tohoto projektu naší divize ATAP (Advanced Technology and Projects) je „naučit“ mobilní zařízení lidského chápání prostoru a pohybu,“ píše se v prohlášení Googlu.

 

Pro nevidové byla skvělým vynálezem GPS navigace s hlasovými povely. Dokázali se tak mnohem lépe pohybovat nezávisle na pomoci druhých lidí, což je skvělé, ale GPS funguje pouze pokud jste venku pod širým nebem, resp. pod satelity, které krouží po oběžné dráze. Přesnost GPS je plus mínus několik metrů, pro běžné venkovní užití to bohatě stačí, nevidomého sice nedokáže nasměrovat přímo ke vchodu do obchodu, ale alespoň se dostane do nejbližšího okolí. Ovšem jakmile vejde do nákupního střediska, školy nebo muzea, GPS navigace je k ničemu. Právě v těchto případech může skvěle fungovat systém navigace s 3D sensory: dokáže nasměrovat člověka přímo do čistírny, k pultu řezníka nebo třeba ke kase.

Další příspěvky
Budoucnost televizního zobrazování je v HDR
Budoucnost televizního zobrazování je v HDR
Na ústupu je naopak 3D a prohnuté obrazovky TP Vision, výrobce televizorů Philips, letos na svém produktovém představení nových modelů...
Smartphone Alcatel s virtuální realitou
Smartphone Alcatel s virtuální realitou
3D kino zdarma jako bonus Alcatel uvádí na český trh svou prémiovou řadu smartphonů IDOL 4. Telefony IDOL 4 a...
Den nezávislosti: Nový útok
Den nezávislosti: Nový útok
Řežba, jakou svět neviděl Režisér Roland Emmerich se po dvaceti letech vrátil k tématu, o kterém už jeden film natočil....