Headset s prostorovým zvukem 7.1 Asus ROG Centurion

Headset s prostorovým zvukem 7.1 Asus ROG Centurion

Asus představil sluchátkovou soupravu

ROG Centurion, která nabízí 7.1 kanálový prostorový zvuk a digitální mikrofon, vyvinutý speciálně pro profesionální hráče a herní nadšence. Headset je použitelný také pro poslech hudby. Novinka slibuje čistou herní komunikaci a vysoký komfort díky vyměnitelným náušníkům z kvalitních materiálů. Headset s prostorovým zvukem poskytuje kompletní ovládání zvuku za pomoci sady hardwarových a softwarových funkcí. Součástí sady je i USB audio stanice se zabudovaným sluchátkovým zesilovačem a s ovládacími tlačítky pro okamžité úpravy nastavení zvuku i během hry.

Headset

Prvotřídní kvalita zvuku

ROG Centurion je vybaven 10 samostatnými neodymovými magnetickými měniči. Díky nim dosahuje realistického 7.1kanálového prostorového zvuku. Hráči mohou zřetelně slyšet každý výstřel i blížící se kroky nepřítele, takže získají konkurenční výhodu, která jim může pomoci k vítězství.

Sluchátková sada ROG Centurion obsahuje plug-and-play USB audio stanici, která je vybavena vestavěným sluchátkovým zesilovačem Hi-Fi standardu ESS 9601. Celá souprava proto zajišťuje brilantní audio zážitky a vyvážený zvuk při hraní her i poslechu hudby.

Vedle kvalitního zvuku nabízí Centurion svým uživatelům pohodlné nošení i při nejdelších herních maratonech. O to se starají dvě sady velmi měkkých náušníků – jeden pár z paměťové pěny, druhý z vysoce prodyšné proteinové kůže. Hráči si proto mohou přizpůsobit sluchátka přesně svým potřebám a preferencím. K dispozici je i speciální ROG stojánek, který jim poskytuje místo pro uložení jejich sluchátkové soupravy, když ji zrovna nepoužívají.

Čistá herní komunikace

ROG Centurion má flexibilní digitální mikrofon, který je zasunovací a zajišťuje čistou komunikaci se spoluhráči zbavenou okolních ruchů. USB audio stanice je totiž vybavena vestavěným mikrofonem, který detekuje okolní šum. Například mechanické zvuky klávesnice či hlasy v místnosti, a aktivně je filtruje.

Široké možnosti ovládání zvuku

ROG Centurion se dodává se zvukovým nástrojem Asus Sonic Studio. Hráči díky němu získají plnou kontrolu nad širokou škálou zvukových funkcí, jako je ekvalizér či úprava jednotlivých kanálů 7.1 prostorového zvuku. Zatímco většinu zvukových nástrojů je nutné ovládat ve více oknech, Asus Sonic Studio zobrazuje všechny potřebné ovládací prvky zvuku na jediné obrazovce, takže nastavení je snazší a rychlejší.

Headset s prostorovým zvukem

Sonic Studio obsahuje také ovládací prvky k Sonic Radar Pro, unikátní funkci, která přesně mapuje zvuky ve hře – například kroky či výstřely. Pomocí překryvné grafiky pak vizuálně tyto zvuky zvýrazní. Hráči díky tomu mohou dříve rozpoznat své nepřátele, což jim přináší výhodu v FPS střílečkách.

Mimo softwarového ovládání zvuku Sonic Studio je Centurion vybaven USB audio stanicí s intuitivními ovládacími prvky, které lze použít během hraní. Patří mezi ně ovládání hlasitosti pro mikrofon i každý kanál prostorového zvuku, a čtyři herní audio-profily, které zvýrazňují herní detaily kritické pro jednotlivé herní scénáře, jako například zvýraznění střelby v FPS střílečkách.

Model ROG Centurion se začne v Česku a na Slovensku prodávat koncem února za 6699 Kč, resp. 249,90 euro s DPH.

headset techdata

Další příspěvky
Kalifornský sen – hudební romantika plná emocí
Kalifornský sen – hudební romantika plná emocí
Jít za svým snem se rozhodne Maggie (Dakota Johnson) v ne právě idylické branži, jakou je šoubyznys. Na zvolené cestě...
Téměř dokonalá tajemství – další remake filmu o pokrytectví
Téměř dokonalá tajemství – další remake filmu o pokrytectví
Naprostí cizinci se jmenoval první film na toto téma, natočený v roce 2016 podle scénáře italského režiséra a scenáristy Paola...
Problémissky popisují skutečný skandál na Miss World
Problémissky popisují skutečný skandál na Miss World
Soutěž Miss World se v roce 1970 konala v Londýně. V té době šlo o show s více jak stomilionovou...