HTC One X

HTC One X

Nomen omen aneb nová jednička mezi chytrými telefony?

To jsou paradoxy. Čtyřjádrový počítač mají doma jen naprostí nadšenci, hlavně náruživí hráči. Rozhodně se nejedná o běžný spotřební standard. Pokud si ale letos pořídíte nový chytrý telefon nejvyšší kategorie, je dost pravděpodobné, že jeho procesor čtyřjádrový bude. Kdy že se to začaly prodávat dvoujádrové modely? Že je to (aspoň u nás) sotva rok? Neuvěřitelné.

 

 

A nový HTC One X zaslouží velký potlesk hned při vstupu na scénu – právě on se po dnešním oficiálním představení stává prvním čtyřjádrovým modelem na našem trhu. Vliv nového procesoru na běžnou činnost přístroje budeme muset pořádně vyzkoušet v podrobném testu, už na první pohled je ale jasné, že One X v současné nabídce v mnoha směrech vyniká. Výrobci si pohráli například s fotoaparátem – sekvenční snímání rychlostí 4 snímky za vteřinu v plném rozlišení 8 MPix potěší i majitele zrcadlovek, možnost fotografování i při souběžném natáčení videozáznamů též. Trochu nenápadnou, ale velkou výhodou je i cloudové úložiště na oblíbeném Dropboxu – s nákupem telefonu automaticky získáváte 25 GB na 2 roky zdarma.

 

U HTC si hodně vyhráli i s integrací telefonu do jiných AV systémů. Stačí si přikoupit miniaturní modul do HDMI nebo USB portu v televizi a jediným hmatem zobrazíte displej telefonu na velké obrazovce. Funguje to kdekoli a kdykoli, pokud tedy chcete třeba sledovat filmy z paměti telefonu na služební cestě, není nic snazšího než vzít si zmíněný modul s sebou a v hotelu ho připojit k televizi. A velmi podobně funguje přehrávání hudby v autě – tam zase stačí strčit obdobný modul do cigaretového zapalovače a hned telefon naváže kontakt s audiosystémem. Takhle nějak má vypadat bezdrátová komunikace.

 

A když byla řeč o filmech, vypadají výborně i na displeji telefonu s úhlopříčkou 11,9 cm a rozlišením 1280 x 720 bodů. Pochvalu zaslouží i skvělý operační systém Android 4.0 s uživatelskou nadstavbou HTC Sense.

Jediná výtka směřuje k absenci slotu na paměťovou kartu – 32 GB interní paměti samozřejmě většině lidí stačí, ale na velké sbírky hudby a filmů to přece jen není. Jinak na nás One X udělal opravdu skvělý dojem a troufáme si tvrdit, že momentálně lepší telefon neseženete. Začne se prodávat začátkem dubna, cena by neměla přesáhnout 15 000 Kč.

Další příspěvky
QR kód slaví 25 let – víte, co všechno dokáže?
QR kód slaví 25 let – víte, co všechno dokáže?
Název QR kódů vychází z anglického Quick Response (rychlá reakce). Jejich využívání je stále oblíbenější a postupně nahrazují čárové kódy....
Neomezená data v nových tarifech T-Mobile podle zákazníků
Neomezená data v nových tarifech T-Mobile podle zákazníků
Přichází tarify, které si lze nakonfigurovat podle svých potřeb. Od 1. září 2019 mají zákazníci T-Mobile možnost využívat novou generaci...
Infikované mobilní aplikace už mají stovky miliónů stažení
Infikované mobilní aplikace už mají stovky miliónů stažení
Výzkumný tým Check Point Research objevil masivní mobilní adwarovou kampaň. V oficiálním obchodě s aplikacemi Google Play bylo 210 infikovaných...