Aktualizace operačního systému iOS 10

Aktualizace operačního systému iOS 10

Jak dopadla nejnovější aktualizace operačního systému pro Apple?

Každý rok v září se fandové Apple těší na novou verzi svého milovaného operačního systému iOS. Nejinak je tomu i letos, kdy si pro nás vývojáři z Cupertina připravili verzi s pořadovým číslem 10. Při prezentaci nového iOS opět létala vzduchem superlativa a Apple stejně, jako kdykoliv předtím, označuje iOS 10 jako největší vylepšení iOS, jaké kdy provedl.

Novinky každoroční aktualizace systému iOS shrnuje Tomáš Hubáček, iOS Team Captain z IT firmy Inventi.

1. Stop „malým“ iPhonům

Update na minulou verzi iOS s pořadovým číslem 9 trochu překvapivě dostala všechna zařízení kompatibilní s iOS 8. Letos tomu je jinak a Apple „odřezává“ iPhone 4S, na iOS 10 tedy mohou aktualizovat všichni s iPhonem 5 a novějším. U tabletů se minimální hranice posouvá k iPadu 4té generace a iPadu mini 2.

2. Bohaté notifikace

Apple označuje nový systém notifikací jako „rich“. V praxi jde o to, že interakce ze zamčené obrazovky nabízí další možnosti jako např. zobrazit náhled konverzace z iMessages, přijmout událost v kalendáři pomocí 3D Touch nebo pomocí Homekitu otevřít dveře manželce s nákupem.

3. Lock screen

Na zamčené obrazovce se toho událo opravdu hodně. Největší, a také nejvíce kritizovanou změnou je systém odemykání telefonu. Všem známé „slide to unlock“ je pryč, a místo něj k odemknutí telefonu slouží stisk homebuttonu. Majitelé iPhonu 6s a novejších se dočkají tzv. „Raise to wake“ to je funkce která rozsvítí display pokaždé když zvednete telefon.

4. iMessages v novém

Po vzoru Facebook Messengeru se i Apple rozhodl obohatit svoji komunikační platformu o různé vychytávky ve formě gifů, samolepek, kreslení a fullscreen efektů ve formě konfet a ohňostrojů.

5. Otevřená Siri

Hlasová asistentka Siri se otevřela třetím stranám. Bohužel podpora češtiny zatím chybí, nicméně anglicky mluvící si budou moci pomocí Siri objednat svoje taxi nebo odeslat zprávu do Slacku.

Co ještě stojí za zmínku v IOS 10?

1. Přepracované ovládací centrum

2. Zařízení umí detekovat vodu v nabíjecím konektoru

3. Vylepšená podpora 3D Touch napříč celým systémem

4. Aplikace Fotky je nyní o mnoho inteligentnější

5. Apple Music prošlo kompletním redesignem a zpřehlednění aplikace

6. Vylepšení aplikace Mapy, včetně informací o veřejné dopravě v Praze

7. Aplikace Home pro správu vašeho IoT chytréhu bytu/domu dostala nové funkce, včetně hlasového ovládání Siri

screen-shot-2016-09-13-at-22-44-28

https://www.inventi.cz/?lang=CS

Další příspěvky
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
První překvapení způsobí zjištění, že snímek Last and First Men se odehrává nečekaně zcela bez herců. Tedy bez herců viditelných....
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Čtrnáctiletý Marco je dopaden policií na  dánských hranicích ve vlaku z České republiky. Jak se dostal k pasu pohřešovaného státního...
Svéráz českého rybolovu je naprostým fiaskem režisérky
Svéráz českého rybolovu je naprostým fiaskem režisérky
Parta šesti českých rybářů vyráží na dalekou cestu za rybami do Norska. Spojuje je dlouholeté přátelství a touha po mužském...