Umíte si aspoň trochu představit, jak budeme žít za 20 let?

Umíte si aspoň trochu představit, jak budeme žít za 20 let?

20 osobností hledá odpověď na otázku

„Jak bude vypadat můj obor a náš svět v roce 2036?“, ptá se Tomáš Sedláček a dalších 19 osobností v nové knize, která se objeví na pultech knihkupectví 7. října. Její název zní jednoduše: „2036“ s podtitulem „Tomáš Sedláček a hosté: Jak budeme žít za 20 let?“. O tématu, které se týká prakticky každého, píší kromě předního ekonoma např. fotbalista Petr Čech, psycholog Cyril Höschl, herec Vojtěch Kotek či novinář Jindřich Šídlo. 

Autoři se v knize zamýšlejí nad tím, jak se jejich obor i celá naše společnost změní v následujících dvou dekádách. Inspirací pro knihu bylo ohlédnutí do roku 1996, kdy na český trh vstoupila společnost Paegas, a skutečně masově se začaly používat mobilní telefony. Když jsme drželi v ruce první mobil s jedním řádkem na zeleně blikajícím displeji, měli jsme o tom, jak budeme žít za 20 let, možná fantastické představy s létajícími automobily nebo cestováním na Mars. Na druhé straně si ani ti nejprozíravější z nás neuměli představit dnešní svět internetu, e-mailů, aplikací, sociálních sítí, navigace nebo focení, a změnu v našich životech, kterou ta malá krabička přinese. Společně s Tomášem Sedláčkem proto společnost T-Mobile a nakladatelství 65. pole přizvali devatenáct respektovaných osobností z různých oborů a požádali je, aby se zamysleli, jak bude svět vypadat za dalších dvacet let, v roce 2036.

Autoři jsou připraveni se za 20 let veřejně ztrapnit

„Tento sborník se snaží odpovědět na nemožnou, ale nutnou otázku: jak to s námi bude vypadat za 20 let? Čtenáři se do rukou dostává odvážná publikace, jejíž autoři jsou připraveni se za 20 let veřejně ztrapnit,“ glosuje Tomáš Sedláček, patron celého projektu a hlavní autor knihy. „Ačkoliv je současná společnost přesycena horkými tématy od migrační krize přes Brexit až po vzestup Číny, autoři se v knize dotýkají té nejdůležitější revoluce, která na pozadí všech politických, vojenských a ekonomických změn probíhá – je to revoluce digitální,“ prozradil o obsahu knihy Sedláček.

„Jsem velice rád, že díky skvělým osobnostem autorů vznikl plastický obraz, který pro spoustu z nás může být inspirací. Nejen k tomu, na co se připravit, ale především k připomenutí toho, že naplnění našich životů vždy bylo, je a bude pouze na nás samotných. Bez ohledu na technologie, které máme k dispozici,“ uzavírá Milan Vašina, generální ředitel T-Mobile Czech Republic a Slovak Telekom.

„Líbila se mi myšlenka knihy od dvaceti chytrých lidí, kteří mohou otevírat čtenářům nové perspektivy.  S nápadem přišla společnost T-Mobile, díky jejíž podpoře se nám podařilo během krátké doby shromáždit opravdu pestrou mozaiku názorů, vizí a prognóz, od zcela seriózních až po humorné,“ komentuje ředitel nakladatelství 65. pole Tomáš Brandejs.

Kniha bude od 7. října běžně k dostání v knihkupectvích a se slevou v e-shopu nakladatelství 65. pole (http://www.65pole.cz).

Autoři Jak budeme žít za 20 let?

Architektura a bydlení: Adam Gebrian

Biotechnologie a medicína: Daniel Hořínek

Český jazyk: Markéta Pravdová

Člověk a společnost: Cyril Höschl

Divadlo a film: Vojtěch Kotek

Ekonomika: Tomáš Sedláček

Hudba: David Gaydečka

Gastronomie: Petra Pospěchová

Média, sociální sítě a internet: Josef Šlerka

Mobily a komunikace: Filip Kůžel

Móda & beauty: Vladimír Staněk

Náboženství a víra: Marek Orko Vácha

Podnikání: Zbyněk Frolík

Politika: Jindřich Šídlo

Reklama a marketing: Martin Jaroš

Soužití na planetě: Šimon Pánek

Sport: Petr Čech

Školství a vzdělávání: Bob Kartous

Technologie budoucnosti: Milan Vašina

Životní prostředí: Bedřich Moldan

kniha-1

Další příspěvky
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
První překvapení způsobí zjištění, že snímek Last and First Men se odehrává nečekaně zcela bez herců. Tedy bez herců viditelných....
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Čtrnáctiletý Marco je dopaden policií na  dánských hranicích ve vlaku z České republiky. Jak se dostal k pasu pohřešovaného státního...
Svéráz českého rybolovu je naprostým fiaskem režisérky
Svéráz českého rybolovu je naprostým fiaskem režisérky
Parta šesti českých rybářů vyráží na dalekou cestu za rybami do Norska. Spojuje je dlouholeté přátelství a touha po mužském...