Kapesní Hi-Res přehrávač Pioneer pro hudební labužníky

Kapesní Hi-Res přehrávač Pioneer pro hudební labužníky

Co si budeme povídat, poslouchat hudbu

přes pecky nebo špunty z mobilu má své limity. A mnozí z nás máme zkrátka vyšší nároky. Ať cestujete vlakem, letadlem, nebo si dáváte v kavárně espresso, všude tam si můžete vychutnat poslech svých oblíbených hudebních nahrávek. A to tak kvalitně, jak vznikly v nahrávacím studiu. Kapesní Hi-Res přehrávač Pioneer je určen pro hudební labužníky, kteří si zakládají na nejvyšší kvalitě reprodukce dostupné v mobilním provedení.

Pioneer nabízí dva modely Hi-Res přehrávačů – XDP-30R a XDP-300R. V přenosném provedení kombinují oba přístroje prémiové zesilovače a DAC převodníky, možnost přehrávání hudby uložené ve formátech nejvyšší kvality a perfektní, bytelné hliníkové zpracování. Pojem Hi-Res audio označuje zdroje zvuku převyšující svou kvalitou dokonce i nahrávky z originálních CD disků. A pochopitelně také přehrávače a sluchátka, které si s takto uloženými formáty dokáží adekvátně poradit. Takové nahrávky představují například bezztrátové soubory vytvořené ze  studiových pásků nebo profesionální ripy gramofonových desek.

Komu nestačí běžná konfekce

Smartphony a většina komerčně dostupných přenosných přehrávačů hudby obsahuje sluchátkové zesilovače a další komponenty, které předpokládají poslech souborů nebo streamované hudby odpovídající nejběžnějším, silně komprimovaným formátům. Reprodukce z podobných zařízení neposkytuje hudebním nadšencům skutečný zážitek z hudby. Pro všechny, kteří si zakládají na výborném hudebním přednesu, jsou určeny Hi-Res přehrávače, které jsou postaveny tak, aby předaly posluchačům odpovídajícím způsobem mnohem kvalitnější nahrávky. Tomu odpovídá kvalita integrovaných komponent a podpora formátů.

Kapesní Hi-Res přehrávač Pioneer

Oba Hi-Res přehrávače Pioneer XDP-30R a Pioneer XDP-300R mají vestavěn audiofilský zesilovač na zcela jiné úrovni než běžně používané přenosné přístroje. Kromě všudypřítomného 3,5 mm sluchátkového výstupu na nich najdete také symetrický 2,5 mm výstup se samostatným uzemněním každého kanálu a dva sloty pro paměťové karty Micro SD. Případný bezdrátový poslech umožňuje Bluetooth rozhraní s podporou A2DP. Kromě poslechu hudby uložené v přehrávačích umožňují s využitím vestavěného Wi-Fi adaptéru také streamování z internetu v nejvyšší aktuálně dostupné kvalitě, kterou za poplatek nabízí služba Tidal. Přehrávače podporují všechny nahrávky uložené až v původní studiové kvalitě a umožňují nastavení zisku signálu ve třech úrovních.

Co všechno přehrávače umí

Model Pioneer XDP-300R, větší z obou přehrávačů, má dotykový displej s  rozlišením 1280 x 1720 bodů o úhlopříčce 4,7″ a jeho běh zajišťuje operační systém Android 5.1. Kromě poslechu hudby je na něm možné sledovat video a plnohodnotně používat všechny aplikace, které tuto verzi Androidu podporují.  Pioneer XDP-30R je menší a jeho dotykový displej umožňuje řídit pouze přehrávání hudebních souborů. Pokud chcete, můžete pro ovládání použít také smartphone s  volně dostupnou aplikací Pioneer DuoRemote, s jejíž pomocí lze také jednoduše zadávat hesla pro připojení k Wi-Fi sítím, vytvářet playlisty a ovládat další funkce.

Přehrávač Pioneer XDP-30R je na našem trhu dostupný za doporučenou koncovou cenu 11 900 Kč a model Pioneer XDP-300R stojí 18 500 Kč.

Základní technické specifikace přehrávačů:

● Podpora formátů MQA, DSD, DSF, DSD-IFF, FLAC, ALAC, WAV, AIFF, Ogg-Vorbis, MP3, AAC

● Audio výstupy 3,5 mm stereo a 2,5 mm symetrický

● Prémiový DAC převodník – dvojice SABRE (ES9018K2M)

● Zesilovač – dvojice SABRE (ES9601K)

● Výkonný 32bit DSP procesor

● Bluetooth® Wireless Audio Streaming s  podporou profilů A2DP, AVRCP, Codec SBC

● Wi-Fi® rozhraní 5 GHz/2.4 GHz (802.11)

● 10 pásmový EQ se 6 přednastavenými a 3 uživatelsky nastavitelnými presety

● Výstupní výkon 2x 75 mW (nesymetrický, 32 Ohm), 2x 150 mW (BTL mód, 32 Ohm)

● Frekvenční rozsah 20 Hz–80 kHz

● Celkové harmonické zkreslení 0.006%

● Odstup signál – šum větší než 115 dB

● Tři nastavitelné filtry digitálního výstupu (Sharp/Short/Slow)

Přehrávač XDP-30R

● Podpora signálu a režim převzorkování až 192 kHz/32 bit

● Rozměry 63 x 94 x 15 mm, hmotnost 120 g

● Až 15 hodin přehrávání na vestavěnou baterii

Přehrávač XDP-300R

● Režim převzorkování signálu až 384 kHz/32 bit

● Rozměry 129 x 76 x 13 mm, hmotnost 200 g

● Až 16 hodin přehrávání na vestavěnou baterii

Kapesní Hi-Res přehrávač Pioneer

Výrobky značky Pioneer na českém trhu distribuuje firma Basys.

Další příspěvky
Poslední závod – tragický příběh Bohumila Hanče
Poslední závod – tragický příběh Bohumila Hanče
Příští rok uplyne 110 let od nešťastného úmrtí skvělého českého lyžaře a vlasteneckého závodníka s mistrovským titulem, Bohumila Hanče (Kryštof...
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
První překvapení způsobí zjištění, že snímek Last and First Men se odehrává nečekaně zcela bez herců. Tedy bez herců viditelných....
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Čtrnáctiletý Marco je dopaden policií na  dánských hranicích ve vlaku z České republiky. Jak se dostal k pasu pohřešovaného státního...