Kodak Ektra – více fotoaparát, než smartphone

Kodak Ektra – více fotoaparát, než smartphone

Společnost Eastman Kodak Company a skupina Bullitt

představily smartphone Kodak Ektra, který těží z bohaté historie fotoaparátů i filmů Kodak a nyní vstupuje na český trh. Smartphone poháněný výkonným desetijádrovým procesorem MediaTek Helio X20 a 3 GB RAM cílí především na milovníky fotografie. Jeho designu dominuje výrazná obruba čočky fotoaparátu, grip na spodní hraně pro lepší úchop a nechybí ani dvoustupňová spoušť, která při vypnutém displeji umožňuje rychlé spuštění aplikace fotoaparát. Kodak Ektra těží také z tiskařských zkušeností značky a poskytuje možnost okamžitého objednání tisku fotografií a jejich doručení na adresu uživatele.

“Společnost Kodak má s fotografií bohaté zkušenosti, se kterými vstupujeme na trh smartphonů, abychom zákazníkům nadále přinášeli nejnovější fotografické technologie. Původní fotoaparát Kodak Ektra byl představen roku 1941 a jeho poslední reinkarnace otevírá svět kreativních možností všem, kteří žijí pro fotografii,” říká ředitel společnosti Kodak Jeff Clarke.

Nefoťte, tvořte!

Kodak Ektra je vybaven snímačem s rozlišením 21 Mpx a dokáže tak zaznamenat i relativně značně jemné detaily. Pro náročné situace je opatřen optickou stabilizací obrazu, která zajišťuje ostré snímky za všech okolností a umožňuje použití delších expozičních časů. O přísun světla k senzoru se stará optika se světelností f/2.0. Použitá technika spolu s technologií Arcsoft Night Shot umožňuje použití nízké citlivosti ISO a omezení šumu. S funkcemi Dynamické Ostření, Sledování Objektu a rychlým PDAF ostřením by neměl být problém zaostřit ani na sportovce, zvířata či jiné pohyblivé cíle.

Fotoaparát Kodak Ektra

Neméně důležitá je aplikace fotoaparátu, která je vybavena intuitivním a rychlým přepínáním fotografických režimů pomocí rotačního ovladače ve stylu klasických zrcadlovek. Uživatel může volit z režimů HDR, Krajina, Portrét, Makro, Sport, Noc, Panorama a Bokeh, doplněných režimem Inteligentní automatika, který vše nastaví sám. Nechybí ani manuální režim, který dá zkušeným uživatelům plnou kontrolu nad expozicí.

Ačkoliv je fotoaparát opatřen funkcemi pro potlačení obrazového šumu jsou chvíle, kdy fotografie i tak uživatel chce upravit. Proto je Kodak Ektra vybaven již z výroby aplikací Snapseed, která je skvělým nástrojem pro úpravu snímků v terénu. S její pomocí lze vytvořit skutečně působivé fotografie a následně je odeslat na sociální sítě. Případně pomocí aplikace Prints nechat profesionálně vytisknout a nechat si je doručit na svoji adresu.

Výkonný smartphone s editací videa

Kodak Ektra není jen skvělý fotoaparát, ale také výkonný smartphone s 5palcovým Full HD displejem. Jeho desetijádrový procesor MediaTek Helio X20 zajistí spolu s 3 GB RAM dostatek výkonu a 32GB interní paměť doplněná o slot na microSD karty prostor pro nepřeberné množství fotografií. V jeho výbavě nechybí ani podpora rychlých datových přenosů LTE či moderní konektor USB-C, pomocí kterého uživatel rychle dobije velký 3000mAh akumulátor.

Pro milovníky starých filmů a nostalgické estetiky je předinstalovaná aplikace Super 8, která nabízí profesionální video-efekty, se kterými lze natočená videa transformovat do podoby snímků natočených analogovou kamerou na legendární filmové materiály společnosti Kodak z řady Super 8.

Kodak Ektra lze zakoupit exkluzivně v obchodě Alza.cz za cenu 14 490 Kč.

Technické specifikace uváděné výrobcem:

o Android 6.0

o Hlavní fotoaparát: 21MP s rychlým ostřením, f/2.0, PDAF ostření, OIS, duální LED blesk

o Zadní fotoaparát: 13MP s fázovým ostřením, f/2.2, PDAF ostření

o Procesor: Helio X20 2.3GHz

o Paměť RAM: 3 GB

o Interní paměť: 32 GB, rozšířitelná pomocí MicroSD karty

o Konektivita: LTE, Wi-Fi (2,4 GHz, 5 GHz), Bluetooth, GPS, USB-C

o Baterie: 3000 mAh, rychlá USB-C nabíječka

O společnosti Kodak

Kodak je technologickou společností zaměřenou na fotografii a film. Věnuje se hardware, software i spotřebnímu materiálu. Další oblastí, kterou se společnost Kodak zabývá je poskytování služeb zákazníkům z oblasti grafického umění, tisku či publikační činnosti, ale také elektronických informačních panelů, zábavy a komerční filmové tvorby.

Společnost Bullitt Group

Společnost Bullit Group založili v roce 2009 Colin Batt, Dave Floyd a Richard Wharton. Pomáhá špičkovým světovým značkám vstupovat do rychle rostoucích kategorií technologií pro spotřebitele s širším dopadem a novými, dlouhodobými příjmovými toky. Od svého založení před šesti lety dokázala společnost Bullitt Group zkonstruovat, vyrobit a distribuovat miliony mobilních telefonů, zvukových výrobků, dalších připojených zařízení a příslušných periferií ve více než 60 zemích světa.

Skupina Bullitt je držitelem globálních licencí pro tyto obory: Cat (Caterpillar Inc.), Kodak a Land Rover – mobilní telefony a příslušné periferie; Ted Baker – zvukové výrobky; JCB – mobilní telefony a příslušné periferie; Ministry Of Sound – zvukové výrobky a mobilní periferie; Kodak – mobilní telefony a příslušné periferie. Společnost Bullitt Group sídlí v anglickém Readingu a pobočky má v Tchaj-peji (Tchaj-wan), Šenzenu (Čína), a New Yorku (USA). V roce 2015 byla společnost Bullitt Group oceněna jako jedna z nejrychleji rostoucích společností ve Velké Británii, v žebříčku The Sunday Times HSBC International Track 200 obsadila 7. místo.

Další příspěvky
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
První překvapení způsobí zjištění, že snímek Last and First Men se odehrává nečekaně zcela bez herců. Tedy bez herců viditelných....
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Čtrnáctiletý Marco je dopaden policií na  dánských hranicích ve vlaku z České republiky. Jak se dostal k pasu pohřešovaného státního...
Svéráz českého rybolovu je naprostým fiaskem režisérky
Svéráz českého rybolovu je naprostým fiaskem režisérky
Parta šesti českých rybářů vyráží na dalekou cestu za rybami do Norska. Spojuje je dlouholeté přátelství a touha po mužském...