Laserový televizor se zvukem přímo z obrazovky

Laserový televizor se zvukem přímo z obrazovky

První sonický laserový televizor

na světě Hisense HE88L5V dokonale propojuje 4K obraz se zvukem v nejpokročilejším zvukovém standardu Dolby Atmos. Zvuk vychází přímo z obrazovky a je přitom kvalitnější, než u dosud nejpokročilejšího rezonančního televizního panelu s technologií OLED. 360stupňové zvukové pole ještě umocňuje dramatičnost promítaného obrazu, bez ohledu na to, kde sedíte. Laserový televizor Hisense nejnovější generace je přitom výrazně šetrnější ke zraku, a má mnohem nižší spotřebu energie.Tato televize se poprvé začala prodávat i v České republice.

Zabere méně místa

Sonická laserová TV se skládá z televizní konzole, tedy projekční televizní části s ultrakrátkou promítací vzdáleností a velkého antireflexního zobrazovacího panelu s úhlopříčkou 88 palců (220 cm), který je jako první na světě přímo ozvučen.

Na rozdíl od klasického projektoru může být konzole této plnohodnotné TV umístěna pouhých 19 cm od stěny, na níž budete promítat. Vystačí si tedy s minimem místa. Navíc nezáří do očí a je šetrnější ke zraku, i když budete sedět velmi blízko. Doporučená vzdálenost je 3,5 metru, oproti 7 metrů u konvenční TV obdobné velikosti.

Snadná instalace

Proti stejně velkým LCD televizorům má ale laserová TV navíc i poloviční spotřebu elektrické energie a projekční panel je výrazně lehčí – váží přibližně třetinu. Instalace je rychlá a jednoduchá. Na rozdíl od ultra velkých LCD televizorů se vše obejde bez stavebních zásahů. Stačí tedy postavit konzoli na televizní stolek, umístit nad něj projekční panel o hmotnosti necelých 12 kg, připojit do zásuvky, k internetu, anténě – a domácí kino může začít.

Sonický zobrazovací panel

První sonická laserová TV přináší zcela novou kvalitu zvukového prožitku, o který se postará unikátní sonický panel se speciální strukturou podobnou včelím plástvím s  více než 100 000 audio buňkami řízenými DML technologií (Distributed Mode Loudspeaker). Ta zajistí přenos zvuku generovaného na mikroúrovni přímo do místa děje, takže snadno podlehnete dojmu, že zvuk prýští rovnou z obrazu. Potěší i u televize nezvykle široké frekvenční pásmo s rozsahem zvuku od 50 Hz až do 20  kHz, s čistými výškami a sytými basy. To vše při hlasitosti s maximem dosahujícím hodnoty 90 dB, tedy mnohem více, než mohou nabídnout klasické TV se skleněnou obrazovkou.

Multimediální centrum zábavy

Chytrá TV využívá rychlý a intuitivní operační systém VIDAA U4, který z ní dělá multimediální centrum zábavy. Můžete tak sledovat TV vysílání, obsah z UHD Blu-Ray nosičů, z mobilu, počítače nebo internetu. K dispozici je velké množství předinstalovaných aplikací včetně českých. Bez ohledu na to, zda jste filmový, hudební, nebo sportovní fanoušek, máte na dosah nekonečný svět zábavy, zážitků i poznání. Samozřejmostí je ovládání hlasem pomocí asistentky Alexa i prostřednictvím RemoteNow přes telefon či tablet. TV se prodává od března. Cena byla předběžně stanovena na 129 000 Kč.

Představena na letošním CESu

V letošním roce pak na prestižním veletrhu spotřební elektroniky CES představila zcela novou obrazovou technologii TriChroma Laser TV využívající tři laserové paprsky pro ještě živější a jasnější barvy, než předcházející generace laserových TV. Dokáže jako první pokrýt více než 90 % barevného spektra viditelného lidským okem a v současnosti představuje v kategorii velkých TV absolutně nejvyšší standard. V České republice je společnost Hisense zastoupena od roku 2015, kdy byla otevřena továrna na výrobu plochých televizorů v Plzni.

Vstupy: 4 x HDMI, 2 x USB

Podporované videoformáty: AVI, WMV, MP4, MOV, TS, 3GP, MKV, MPG, MPEG, VOB, FLV, WebM, VRO, OGM

Předinstalované aplikace: YouTube, Netflix, RakutenTV, Facebook, Watch, Voyo, Filmbox, Lepsi TV, Sledovani TV, TV Seznam, a další.

Laserový televizor Laserový televizor

O filmu, který si na téhle televizi opravdu užijete, si můžete přečíst tady.

Další příspěvky
Das Filmfest 2022 – nejnovější německy mluvené filmy
Das Filmfest 2022 – nejnovější německy mluvené filmy
Přichystány jsou na tři desítky nejnovějších filmů z Německa, Rakouska a Švýcarska, navíc i retrospektiva díla Rainera Wernera Fassbindera. Vše...
Apple Premium Partner prodejna dorazila do Česka
Apple Premium Partner prodejna dorazila do Česka
Na pražském Chodově otevřel iStyle unikátní koncept Apple prodejny. Pro český trh se jedná o důležitý milník. Nová prodejna je...
Dobrý šéf Julio nedá na zaměstnance dopustit
Dobrý šéf Julio nedá na zaměstnance dopustit
V rodinné firmě na výrobu průmyslových vah se šéf a majitel Julio Blanco (Javier Bardem) pečlivě snaží udržovat přátelskou atmosféru...