Láska prochází mobilem

Láska prochází mobilem

 

Mobilní telefony změnily nejen způsob jak Češi komunikují, tráví volný čas, nebo shánějí informace, ale i způsob, jak se milují. 

 

 

Polovina z nás prostřednictvím mobilu flirtuje, a to často s někým jiným, než s vlastním partnerem, 41 % respondentů alespoň občas pošle SMS s erotickým vyzněním a pro 41 % respondentů do 25 let je SMS standardním způsobem rozchodu. To vše vyplývá z nedávného průzkumu Vodafone Zoom, který pro Vodafone realizovala agentura Data Collect.

 

Mobil a rozchod

Mladší uživatelé ve věku 18 – 24 let tráví s mobilem i více než tři hodiny denně a proto mají také nejblíž k tomu používat mobil pro různé aktivity týkající se vztahů a erotiky. Mobil jim proto usnadňuje i nepříjemné partnerské chvilky. Se zprávou SMS jako oznámením o ukončení vztahu má zkušenost 41 % lidí v tomto věku.

 

Erotické zprávy

Mobil se stal také médiem pro posílání zpráv s lechtivým obsahem. Alespoň vyjímečně pošle takovou SMSku 41 % respondentů. I tahle aktivita ale hodně závisí na věku. Zatímco lidé nad 65 let tvrdí, že erotické zprávy přes mobil neposlali ani jednou, mezi mladými od 18 do 34 let je posílá více než polovina.

 

 

Ženy, muži a mobil

Obecně s mobilem hřeší spíše muži, ale ani ženy nejsou zcela nevinné.
12 % mužů a 10 % žen nemůže půjčit svůj mobil partnerovi, protože by mohl objevit něco, co nemá. Celkově přes mobil flirtuje alespoň čas od času necelá polovina všech respondentů, a z toho více než 60 % s někým jiným, než se svým partnerem.

 

Nevěra přes mobil

V dnešní době by si nevěrníci měli hlídat hlavně svůj mobil. Podle průzkumu totiž již 17 % Čechů někdy odhalilo nevěru prostřednictvím mobilního telefonu. Nejčastěji je na vině seznam SMS zpráv, dále archiv hovorů, a v neposlední řadě SMSka zaslaná nesprávnému adresátovi.

 

 

Mobil a sex

Ačkoliv mobily už ovládly skoro všechny oblasti lidského života včetně vztahů, do nejintimnější sféry života Čechů zatím příliš nepronikly. Na volání ani SMS během milování naprostá většina Čechů (bezmála 90 %) nereaguje.

 

(Průzkum probíhal mezi internetovou populací nad osmnáct let a na otázky odpovídalo 1050 respondentů.)

Další příspěvky
Laserový televizor se zvukem přímo z obrazovky
Laserový televizor se zvukem přímo z obrazovky
První sonický laserový televizor na světě Hisense HE88L5V dokonale propojuje 4K obraz se zvukem v nejpokročilejším zvukovém standardu Dolby Atmos. Zvuk...
Luxusní obytný vůz na pohodlné cestování a pobyt v přírodě
Luxusní obytný vůz na pohodlné cestování a pobyt v přírodě
Spokojte se prostě s tím nejlepším Popularitu obytných vozů ještě umocnila pandemie covid-19. Naprostá nezávislost a svoboda na cestách, spojená...
Přenosný LED projektor ViewSonic s automatickým ostřením
Přenosný LED projektor ViewSonic s automatickým ostřením
Detekce změny polohy Nový ultralehký a přenosný LED projektor ViewSonic série M využívá technologii ToF (Time-of-Flight) pro dosažení okamžitého automatického...