Láska prochází mobilem

Láska prochází mobilem

 

Mobilní telefony změnily nejen způsob jak Češi komunikují, tráví volný čas, nebo shánějí informace, ale i způsob, jak se milují. 

 

 

Polovina z nás prostřednictvím mobilu flirtuje, a to často s někým jiným, než s vlastním partnerem, 41 % respondentů alespoň občas pošle SMS s erotickým vyzněním a pro 41 % respondentů do 25 let je SMS standardním způsobem rozchodu. To vše vyplývá z nedávného průzkumu Vodafone Zoom, který pro Vodafone realizovala agentura Data Collect.

 

Mobil a rozchod

Mladší uživatelé ve věku 18 – 24 let tráví s mobilem i více než tři hodiny denně a proto mají také nejblíž k tomu používat mobil pro různé aktivity týkající se vztahů a erotiky. Mobil jim proto usnadňuje i nepříjemné partnerské chvilky. Se zprávou SMS jako oznámením o ukončení vztahu má zkušenost 41 % lidí v tomto věku.

 

Erotické zprávy

Mobil se stal také médiem pro posílání zpráv s lechtivým obsahem. Alespoň vyjímečně pošle takovou SMSku 41 % respondentů. I tahle aktivita ale hodně závisí na věku. Zatímco lidé nad 65 let tvrdí, že erotické zprávy přes mobil neposlali ani jednou, mezi mladými od 18 do 34 let je posílá více než polovina.

 

 

Ženy, muži a mobil

Obecně s mobilem hřeší spíše muži, ale ani ženy nejsou zcela nevinné.
12 % mužů a 10 % žen nemůže půjčit svůj mobil partnerovi, protože by mohl objevit něco, co nemá. Celkově přes mobil flirtuje alespoň čas od času necelá polovina všech respondentů, a z toho více než 60 % s někým jiným, než se svým partnerem.

 

Nevěra přes mobil

V dnešní době by si nevěrníci měli hlídat hlavně svůj mobil. Podle průzkumu totiž již 17 % Čechů někdy odhalilo nevěru prostřednictvím mobilního telefonu. Nejčastěji je na vině seznam SMS zpráv, dále archiv hovorů, a v neposlední řadě SMSka zaslaná nesprávnému adresátovi.

 

 

Mobil a sex

Ačkoliv mobily už ovládly skoro všechny oblasti lidského života včetně vztahů, do nejintimnější sféry života Čechů zatím příliš nepronikly. Na volání ani SMS během milování naprostá většina Čechů (bezmála 90 %) nereaguje.

 

(Průzkum probíhal mezi internetovou populací nad osmnáct let a na otázky odpovídalo 1050 respondentů.)

Další příspěvky
Nová pravidla pro létání s drony zpřísňují podmínky
Nová pravidla pro létání s drony zpřísňují podmínky
Popularita dronů stále roste. Mnoho dětí, ale i dospělých by dron rádo vidělo jako letošní vánoční dárek. Také do pracovního...
QR kód slaví 25 let – víte, co všechno dokáže?
QR kód slaví 25 let – víte, co všechno dokáže?
Název QR kódů vychází z anglického Quick Response (rychlá reakce). Jejich využívání je stále oblíbenější a postupně nahrazují čárové kódy....
Canon rozšiřuje řadu EOS o EOS 90D a EOS M6 MARK II
Canon rozšiřuje řadu EOS o EOS 90D a EOS M6 MARK II
Nová zrcadlovka a bezzrcadlovka, mimořádně rychlé přístroje s mimořádně vysokým rozlišením. Jsou určené především pro pokročilé fotoamatéry, kteří chtějí zdokonalovat...