Léto All Exclusive vás příliš nerozesměje

Léto All Exclusive vás příliš nerozesměje

Komedie plná Emilů

Skupinka mladých Evropanů se v Léto All Exclusive vypraví na dovolenou do Brazílie, do hotelu otce snoubenky jednoho z nich, aby měli zadarmo ubytování. V plánu jsou zásnuby, akt se však nešťastnou náhodou musí odložit, nač je nutné počkat je k neuvěření.

V podstatě už od setkání hlavních představitelů na letišti v Paříži je zjevné, že nás čeká snaha o film prošpikovaný nekonečným množstvím komických situací a nejrůznějších vtipných gagů. O těch bude ještě řeč. Způsob provozovaného humoru je nám, Evropanům mnohem bližší proto, že se jedná o komedii francouzskou, nikoliv americkou.

Vše nasvědčuje, že celá parta má před sebou dovolenou snů. Slunce, moře, koupání, samba, caipirinha, krásné holky v bikinách, prostě ráj. Kdyby ovšem kluci nevyrazili na výlet, děvčata nenechali opalovat na pláži, a navíc nedostali na starost stoletou babku na elektrickém vozíku, matku majitele hotelu. O tom, co prožívali během své několikadenní nepřítomnosti se dozvídáme až zpětně po nálezu outdoorové kamerky na selfie tyči, kterou si jeden z nich od začátku všechno natáčel. Dozvídáme se neuvěřitelné věci a příhody. Příběh nabírá nečekané, téměř hororové obrátky.

Prvoplánový humor

Vzhledem k tomu, že všichni mají zvláštní dar přitahovat nepříjemnosti a dělat špatná rozhodnutí, je nevyhnutelná série neplánovaných a nepředvídatelných průšvihů, kalamit a pohrom. Děj je tím bohatý, svižný, pořád se něco řeší a napravuje. Netradičně a dynamicky působí kombinace záběrů klasické kamery s outdoorovou na tyči. Hravé a svěží jsou i herecké výkony v čele se slavným komikem Christianem Clavierem v roli otce snoubenky, žijícího v Brazílii. Po formální stránce filmu v podstatě není zase až tolik co vytknout, snad jen, že záběry z nalezené GoPro kamerky by asi ve skutečnosti nebyly profesionálně sestříhané a opatřené hudbou.

Diskutabilní je však právě předváděný druh humoru, u komedie stránka dosti podstatná. Těžko říct, jestli bylo úmyslem, aby většina jednajících postav působila jako nesvéprávní pitomci, zřejmě tak mělo dojít k umocnění komična, což se ovšem nestalo. Už na letišti si jeden z účastníků krátí čekání trapně dětinským přikreslováním vousů a vlasů na reklamní plakát. Bohužel tato situace předurčí, jaký humor bude ve filmu převažovat. Prvoplánový, jednoduchý, předvídatelný, někdy až trapný… Jistě, přijde i pár situací, které jsou docela vtipné, vypointované a překvapivé, mělo by jich však být mnohem víc. Naprostá většina pokusů o vtip spadne pod stůl nedokončena, nevyužita.

U komedie zkrátka, alespoň pokud jde o legraci neplatí, že méně je někdy více.

4/10

JJ

Léto All Exclusive (All Gone South, Francie, 2016)

žánr: komedie

režie: Nicolas Benamou, Philippe Lacheau

hrají: Christian Clavier, Philippe Lacheau, Alice David, Vincent Desagnat, Tarek Boudali, Élodie Fontan

délka: 93 minut

 

D2E2000 9 IMG_1731 4 IMG_3474 2 IMG_1823image003

Další příspěvky
Poslední závod – tragický příběh Bohumila Hanče
Poslední závod – tragický příběh Bohumila Hanče
Příští rok uplyne 110 let od nešťastného úmrtí skvělého českého lyžaře a vlasteneckého závodníka s mistrovským titulem, Bohumila Hanče (Kryštof...
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
Last and First Men – film, jakých jste nejspíš mnoho neviděli
První překvapení způsobí zjištění, že snímek Last and First Men se odehrává nečekaně zcela bez herců. Tedy bez herců viditelných....
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Marco přichází s pátým případem dánského oddělení Q
Čtrnáctiletý Marco je dopaden policií na  dánských hranicích ve vlaku z České republiky. Jak se dostal k pasu pohřešovaného státního...