LEXUS dnes ukázal novou tvář řady LS

LEXUS dnes ukázal novou tvář řady LS

Vlajková loď Lexusu přichází s novou podobou interiéru i exteriéru. Lexus představuje luxus a pokrokové technologie. Ale nejen to, nabízí i dynamiku, a to především v provedení F SPORT

 

Lexus představil dnes v San Franciscu novou modelovou řadu LS, který je na trhu už 23 let a kterého výrobce prodal během té doby více než 730 000 kusů. Odhaleny byly verze LS 460, LS 600h a také nová podoba F SPORT. LS 600h s pohonem Lexus Hybrid Drive zůstává celosvětově nejvýkonnějším vozem s plně hybridním pohonem a agregátem typu V8.

 

Nová podoba řady LS navazuje na nedávno uvedené řady GS a ES. Představuje posun stylu s dynamickými prvky například v podobě masky chladiče ve tvaru vřetene, typické pro současné vozy Lexus.

 

Jako vůbec první model značky Lexus je nový LS vybaven vnějším osvětlením tvořeným výhradně diodovými zdroji (LED), včetně vertikálně tvarovaných mlhových světel s nejmenšími jednotkami typu P.E.S. na světě a světly pro denní svícení (DRL).

 

Nový Lexus LS bude mít tužší karoserii, která vede k vyšší jízdní stabilitě a pohodlí. Převodovka a systém Drive Mode Select nabízí pět volitelných jízdních režimů – ECO, COMFORT, NORMAL, SPORT S a SPORT S+.

 

F SPORT

 

Nové provedení LS F SPORT kombinuje sportovnější a agresivnější design exteriéru i interiéru s vylepšením dynamiky. Světlá výška byla snížena o 10 mm, na přední nápravě jsou použity brzdy Brembo se šestipístkovými třmeny a řazení je řešeno pádly pod volantem. LS 460 F SPORT přidává generátor zvuku sání, který umocňuje vibrace impulzů ze systému sání a přivádí je do kabiny vozu.

 

Provedení LS 460 s pohonem zadních kol má nově přidaný samosvorný diferenciál Torsen a automatické přidávání meziplynů při řazení dolů.

 

Další příspěvky
Šarlatán se ocitl před soudem kvůli nelegálnímu šíření
Šarlatán se ocitl před soudem kvůli nelegálnímu šíření
CinemArt se obrátil na soud kvůli porušování autorských práv provozovatelem služby ulož.to v případě filmu Šarlatán a uspěl. Předběžné opatření...
Tenet – nové akční sci-fi Christophera Nolana
Tenet – nové akční sci-fi Christophera Nolana
Hrátky s časem jsou Nolanovo oblíbené téma (Dokonalý trik, Interstellar, Počátek). Filmy britského režiséra Christophera Nolana jsou vždy promyšlené do...
Palm Springs – zdařilá komedie dorazila do českých kin
Palm Springs – zdařilá komedie dorazila do českých kin
Originalita a humor tomuto ztřeštěnému snímku v krátké době vynesly řadu ocenění. Pohodový bavič Nyles (Andy Samberg) se na jedné...